reklama

Česko na talíři II (15) Zelenková, grilované kuře Foto:
Kuře patří mezi lehčí a dietní masa, proto je tak vhodné právě do teplého počasí, jakým léto bezesporu je.

Na konci roku se prostírá u protinožců

Prostřeno IV (18) - příště uvidíte z Austrálie new Foto: Prostřeno IV (18) - příště uvidíte z Austrálie newFoto: All

Dalším bonbonkem z lahůdkové vánoční kolekce kulinářské a hostitelské show Prostřeno! bude speciál z Austrálie. V krásném městě Sydney se pětkrát za sebou sejde pět krajanů, aby soutěžili o dva tisíce dolarů, což odpovídá báječné výhře 40 000 Kč.

Diváci se přesvědčí, že všude je chleba o dvou kůrkách. Podívají se na rybí trh, který je rájem milovníků ryb a mořských plodů. I do perského řeznictví, kde seženete všechno kromě vepřového.

 

Uvidíte, jak se dělá guláš z klokana. Dozvíte se, že s kvalitou mouky na knedlíky mohou být za oceánem docela problémy. Našince ovšem neopouští smysl pro improvizaci a humor, zejména čtvrteční hostitelka Jana je neuvěřitelná glosátorka. Musejí Češi překonat tisíce kilometrů, aby k sobě byli hodní a velkorysí?

 

Parta ze Sydney totiž nejen dobře vaří, ale taky se nehádá, nepomlouvá a neuráží. Zásluhou TV show se dala dohromady skupinka, která se určitě zase brzy ráda sejde u stolu.

 

Sledujte v 18.00 ve všech ohledech ojedinělé, poučné, zábavné a zajímavé Prostřeno! Samozřejmě na Primě!

Pondělí: šikovný podnikatel Michal (38)

Sympatický Michal vaří v prostorné kuchyni nového domu, kde mu na zahradě zrají citrusy. Tvrdí, že naposled viděl vařečku, když ji o něj přerazila maminka, ale kuchtění mu jde od ruky. Inspiruje se v kuchařských knihách. Recept na předkrm s chřestem, vajíčkem a majonézovou remuládou má od přítele z New Yorku. Připraví lehké moderní menu s lososem, koriandrovou kaší a závěrečným čokoládovým fondantem. Ryba do návštěvy vpluje, ani nemrkne. Jak se ale Michalovi povede moučník, který by měl uvnitř zůstat krásně tekutý? A zábava, při níž by se všichni měli lépe poznat?

Úterý: roztomilá inženýrka Kateřina (26)

Moravačka Katka je v Austrálii nejkratší dobu a začíná vlastně od píky. Chce se zdokonalit v angličtině a dál prohlubovat své ekonomické vzdělání. Našla si tu přítele, v jehož bytě na pláži uvaří převážně české menu. Začne sluníčkovými toasty s vajíčkovou pomazánkou, která všem připomene dětství. Dále uvaří maminčinu bramboračku a kuře na zelí s bramborovými knedlíky, což je také rodinný recept. Jen recesistický moučník pochází z Brazílie – a bude překvapením pro všechny. I zábava bude svérázná. Hosté si zkusí vytetovat naši vlajku do prasečí kůže!

Středa: zdravotní sestřička Jarka (54)

Ve středu se jde k Jarce, která zůstala v Austrálii z lásky. I když to původně neměla v úmyslu, provdala se tu. Kdyby vás stále nevracela do reality exotická zahrada kolem jejího domečku, mysleli byste, že jste v Čechách. Jarka má české nádobí a české menu podává v cibuláku. Guláš ale bude z klokana. Aby nebyl moc suchý, doplní ho tučnější vepřové. Odvážná hostitelka začne dršťkovou polévkou, kterou každý nemusí, a upeče ořechovou bábovku. Spoléhá na úspěch chlebíčků. S pořádáním adrenalinové zábavy na kolech jí pomůže manžel Rosťa. Jak dopadne večírek u bodré Jarky?

Čtvrtek: vtipná překladatelka Jana (61)

Vtipná Jana trousí trefnější a sušší hlášky než profesionální komik, k tomu je výborná kuchařka. Její tříchodové menu je mezinárodní: řecká polévka, kterou ale Timea, jejíž manžel je Řek, nezná, jehněčí kotlík s haluškami, které naopak Slovenka Timea zná a ocení, a oblíbený australský dezert Pavlova, což je bílý nadýchaný dort ze sněhu a šlehačky. Večeře je výborná, zábava s vajíčkem vtipná a krajanům se v Janině zabydleném domově líbí. Odrazí se to na bodování? Jak velcí hráči jsou naši Australané?

Pátek: slovenská manažerka Timea (31)

Drobná Slovenka se provdala za robustního vysokého Řeka. V nové vlasti je šťastná, občas se jí ale zasteskne po domově. Bydlí v luxusním domě v dobré čtvrti na břehu oceánu. Manžel si libuje, jak úžasnou hospodyni a kuchařku si vzal, a nepřehání. Amatérka v zástěrce neudělá chybu a odvádí téměř profesionální výkon. Až všechny ta dokonalost zaskočí. Timee ukápne pár slziček, protože atmosféra se na pokyn vykouzlit nedá. Inscenuje slovenské Vánoce a uvaří mezinárodní menu s výbornou rybou, celerovým pyré a několika druhy moučníků. Rozproudí zamrzlou náladu akordeon české harmonikářky? A kdo vyhraje? Překvapivě je to ve finále jedno… Jak je to možné? Uvidíte ze Sydney – na Primě!

reklama