reklama

Česko na talíři II (15) Zelenková, grilované kuře Foto:
Kuře patří mezi lehčí a dietní masa, proto je tak vhodné právě do teplého počasí, jakým léto bezesporu je.

Na Vánoce pro kolegy vaří a prostírají Václav Vydra a Jana Boušková

VIP Prostřeno - Boušková, Vydra Foto: VIP Prostřeno - Boušková, VydraFoto: All

Televize Prima připravila milovníkům pořadu Prostřeno! opravdu krásný dárek. Ovšem sváteční VIP speciál jistě zachutná i ostatním. Přinese vzpomínku na letní dny a spoustu skvělých jídel, ale hlavně dobrou zábavu

Navzájem se pohostí čtyři známé manželské páry. Sice se znají, ale nikdy je nenapadlo, že by si v tomhle složení užili hned čtyři večery za sebou. Jak vaří a navzájem se pobaví Tereza Kostková a Petr Kracik, Jiří a Hana Krampolovi, Veronika Žilková a Martin Stropnický? A dokonce i průvodci pořadem Jana Boušková a Václav Vydra? Diváci se na vlastní oči přesvědčí, nakolik jsou oprávněné Vaškovy pěkně jízlivé komentáře Janina vaření, kdo vaří u Krampolů, zda hrdinka Cest domů „válí“ i u sporáku a jak to chodí v poněkud italské domácnosti Veroniky Žilkové a Martina Stropnického. Není důležité, kdo vyhraje, protože výhra poputuje na bohulibé účely. A nic vám neunikne, protože VIP Prostřeno! poběží v hlavním vysílacím čase – samozřejmě na Primě.

Úterý: Tereza Kostková a Petr Kracik

Rodiče malého Toníčka prostírají na terase, i když je dost větrno. Role mají pěkně rozdělené, menu mezinárodní a dlouhé. Ze svých představ museli trochu slevit, takže se na některé ohlášené dobroty nedostalo. Na poslední chvíli se také dokupovala okurka do polévky gaspacho, kterou už náhodou poobědvali Jana a Vašek. Kromě pestrých lahůdek se podávala vybraná vína a k moučníku z Bretaně portské. Hlavním chodem je úžasná paella. Jako by dorazila přímo ze Španělska, odkud pochází Terezina maminka.

Středa: Hana a Jiří Krampolovi

Herec a jeho žena prostírají na venkovské terase u příbuzných. Rozdělení rolí je dané. Jiří vaří a Hanka, bývalá učitelka v mateřské školce, je k ruce a uklízí. Jirka prý vydá za celou třídu. Kuchař se inspiroval recepty ze zahraničních cest a vymyslel tříchodové menu, kterému vévodí havajský závitek. O zábavu je v jeho případě postaráno. Stejně si ale jako posilu přivede kartářku, což potěší přítomné dámy. Jablka v červeném županu nadchnou Terezku, která miluje ovocné dezerty.

Čtvrtek: Veronika Žilková a Martin Stropnický

Martin se postará o druhý teplý předkrm, italskou pastu. Na Veronice je špenátový závin, burgundské hovězí a štrúdl s jablky z vlastní zahrady. Herečka jídlu moc nedá, ale vaří ráda. V kuchyni si jdou ti dva raději z cesty. Společně jim ale jdou kanadské žertíky a překvápka pro hosty. Bude to jízda, spíš pojízdný cirkus! Kolegy pozvou do vinohradského divadla. Vyzvou je, aby se hodili do gala. Bude se ale na Vinohradech skutečně večeřet? Kdyby Hanka Krampolová věděla, co ji čeká, určitě by si nevzala tak vysoké podpatky! Zábava proběhne se zpěvem a kytarou, které se ujme hostitel.

Pátek: Jana Boušková a Václav Vydra

Manželé nedávno koupili s přáteli usedlost, kde se Vašek může věnovat chovu milovaných koní. Na louce uspořádají hostinu – báječnou grilovačku s několika předkrmy, salátem a moučníkem. Na Janě leží už od včerejška většina příprav v improvizované kuchyni. Na Vaškovi je budování tabule v plenéru a oheň. Hosty uvítají chlebem, solí a muzikou a ke stolu je protáhnou lesem. Poučená paní Krampolová si už naštěstí vzala pohodlné boty… A zábava? Přesně ve stylu Václava Vydry – střelba z luku a jízda na koni bez sedla.

reklama