reklama

Česko na talíři II (15) Zelenková, grilované kuře Foto:
Kuře patří mezi lehčí a dietní masa, proto je tak vhodné právě do teplého počasí, jakým léto bezesporu je.

Holoubě plněné bílými husími játry na hnízdě z domácích širokých nudlí a s šampaňskou pěnou

Doba přípravy: Do 2 hodin
Počet porcí: 4
Česko na talíři (5) Petr Janda, holoubě plněné husími bílími játry Foto: Česko na talíři (5) Petr Janda, holoubě plněné husími bílími játryFoto: All

Náročný recept, ale delikátní chuť!

Suroviny
holoubata 2 kusy
listový špenát 1 hrst
bílá husí játra 150 g
kuřecí prsní řízek 1 kus
trochu smetany ke šlehání 1 kus
sůl a bílý pepř na dochucení 1 špetka
na přílohu:
domácí široké nudle 1 hrst
lanýžový olej 1 lžička
baby špenát 1 hrst
rucola 1 hrst
černý lanýž 1 kus
na šampaňskou pěnu:
trochu šampaňského vína 1 dávka
trochu citronové šťávy 1 dávka
sůl a bílý pepř na dochucení 1 dávka
sůl a pálivá paprika k dochucení 1 špetka
cherry rajčátko na ozdobení 1 špetka

Příprava:

1. Holoubata vykostěte. Každé překrojte na poloviny, lehce naklepejte, osolte a opepřete. Dvakrát pomleté kuřecí maso také osolte a opepřete, smíchejte se smetanou a touto fáší potřete holoubě. Porce poklaďte listy špenátu, doprostřed dejte větší kus jater, pak opět trochu fáše a špenátových listů. Každou porci přendejte na fresh fólii a stočte do pevného válečku. Ještě zabalte do alobalu a konce pevně uzavřete. Vložte do vroucí vody, hned stáhněte oheň a při teplotě asi 75 stupňů nechte táhnout asi tři čtvrtě hodiny. Pak vyndejte a prudce zchlaďte v ledové vodě a nechte stranou.
2. Těstoviny uvařte v dostatečném množství osolené vroucí vody. Na troše lanýžového oleje opečte zbylá játra. Přidejte špenátové lístky a rucolu. Přidejte uvařené těstoviny a promíchejte. Odstavte a ve finále přidejte ještě tenké plátečky lanýže.
3. Holoubata rozbalte, příčně překrojte a položte na kopeček těstovin. Těstoviny přelijte zachycenou šťávou a porci připravenou šampaňskou pěnou.
4. Pěnu si připravíme těsně před servírováním. Ve vodní lázni prošlehejte žloutky s vínem, až směs začne houstnout. Osolte a okořeňte solí a pepřem, přikapejte trochu citronové šťávy a okamžitě podávejte.

reklama