reklama

Česko na talíři II (15) Zelenková, grilované kuře Foto:
Kuře patří mezi lehčí a dietní masa, proto je tak vhodné právě do teplého počasí, jakým léto bezesporu je.

Florentýnky

Doba přípravy: Do 30 minut
Počet porcí: 1

V kastrůlku na mírném plameni svařte máslo, smetanu, cukr a med. Až směs začne bublat, povařte ji za ustavičného míchání ještě 5min.

Suroviny
smetana ke šlehání 65 ml
med 55 g
plátky blanšírovaných mandlí 120 g
kandované třešně nebo brusinky 55 g
hladké mouky 40 g
hořké čokolády 200 g
máslo 50 g
Postup
1

V kastrůlku na mírném plameni svařte máslo, smetanu, cukr a med. Až směs začne bublat, povařte ji za ustavičného míchání ještě 5min. Poté sladkou směs odstavte z plotny a vmíchejte do ní plátky mandlí a na drobné kostičky nakrájenou kandovanou kůru. Vše dobře promíchejte a pomalu přisypávejte mouku. Získáte jemné lepivé polotekuté těsto.

Vyložte nízký plech pergamenovým papírem a hned vyklápějte lžičkou malé kopečky těsta. Dbejte na dostatečnou vzdálenost mezi nimi, postačí asi 7 cm. Zaoblenou stranou lžičky jejich vršky lehce zploštěte. Předehřejte troubu na 180 °C. Pečte v ní florentýnky asi 5min nebo do té doby, než kraje sušenek získají zlatavě hnědou barvu. Snižte teplotu na 160 °C a pokračujte v pečení dalších 5min. Sušenky můžou z trouby ven ve chvíli, když dostanou zlatavě hnědou barvu i uprostřed. Poté je nechte zcela vychladnout.

Mezitím ve vodní lázni rozpusťte hořkou čokoládu. Vychladlé florentýnky v ní namáčejte pouze spodní stranou. Až čokoláda zcela ztuhne, nechte sušenky v chladu ještě 3 dny uležet.

reklama