Pátek
20.15
na Primě

5 nejlepších dezertů z Přístavu

Koláž - dezerty Dívky ve žlutém Foto: Koláž - dezerty Dívky ve žlutémFoto: www.divkavezlutem.cz

Sladké se nikdy neomrzí a v Zátoce se peče hodně. Hlavně Jitka, která si o svém životě v Zátoce vede blog, kde se se čtenáři dělí o recepty na dorty, které peče pro různé příležitosti. Z kuchyně Dívky ve žlutém jsme pro vás vybrali pět nejlepších z nich.

Dívka ve žlutém, jak si blogerka Jitka na internetu říká, často a ráda peče. Její recepty najdete na jejím blogu Dívka ve žlutém. Nejčastěji peče dorty pro různé příležitosti, jako byl naposledy třeba křest nové kuchařky Ouška, na níž se podílel i Alois Drozd společně s Libuší. Jitka však nejraději peče s někým, třeba s mladou Johankou Skálovou.

Jitka vám teď představí pět jejích nejpovedenějších dezertů.

Exotický dort

Exotický dort Foto: Exotický dortFoto: www.divkavezlutem.cz

Jeden z prvních dortíků, který jsem upekla po tom, co do Přístavu přijela moje velká kamarádka Johanka Skálová, byl exotický perský dort. Skvělé na něm je, že je bezlepkový a díky celým pomerančům, které se přidávají do těsta, i nádherně vláčný a voňavý.

RECEPT najdete tady

Vintage dort

Vintage dort Foto: Vintage dortFoto: www.divkavezlutem.cz

Když jsme se s místními dámami vydaly do Prahy do divadla, čekala nás docela dlouhá cesta autobusem. Abychom měly co mlsat, přibalila jsem nám originální vintage dort s borůvkami. Dlouho vydrží a jí se snadno i v polních podmínkách. :)

RECEPT najdete tady

Tiramisu

Tiramisu Foto: TiramisuFoto: www.divkavezlutem.cz

S Josém se u plotny potkáváme docela často. Připravovali jsme spolu třeba tiramisu, snadný dort i pro začátečníky, když si potřeboval usmířit Ivanku Braunovou. Dali jsme si hodně záležet na kakaovém zdobení a vyplatilo se. Ivanka Josému vše odpustila. :)

RECEPT najdete tady

Cheesecake

Cheesecake Foto: CheesecakeFoto: www.divkavezlutem.cz

Když se Pivodům narodila malá Klárka, upekla jsem na oslavu rychlý cheesecake. Utahaný José z něj měl vážně radost. :) Můj tajný tip? Přidat k dezertu navíc čerstvé ovoce.

RECEPT najdete tady

Hruškový koláč

Hruškový dort Foto: Hruškový dortFoto: www.divkavezlutem.cz

Lehký ovocný koláč, který nejen báječně chutná, ale i krásně vypadá, jsem upekla na vítání občánků. Jen se po něm zaprášilo. :)

RECEPT najdete tady

Více receptů, ale i nápadů, jak zkrášlit vaše obydlí, a informace o dění v Přístavu najdete na blogu www.divkavezlutem.cz

Blogerka Jitka vás také nedávno provedla celou Zátokou. Chcete se podívat, kde vaše oblíbené seriálové postavy bydlí?

Článek

Dívka ve žlutém vás provede Zátokou Foto:

Kde bydlí Krupice nebo Pátek? Blogerka Jitka vás provede Zátokou

Chcete se podívat, kde bydlí Radim Pátek s Milenkou? A jak daleko od něj žije Krupice s Pepou? Jitka, místní blogerka, vás provede osadou Zátoka a ukáže vám, kde většina...


Komentáře
 

Líbí se vám Přístav?