Pátek
20.15
na Primě

Herci vzpomínají na Nagano: Kdo utratil 7 tisíc za oslavu vítězství?

Kdo vyhraje? Foto: Kdo vyhraje?Foto: archiv Prima

Nedávným natáčením s hokejisty, kteří vyhráli zlatou medaili v Naganu, si někteří z herců splnili sen. Pracovat s hokejovými bohy se nestává často! Jak vzpomínají na Nagano oni? Byly to divoké párty!

Zlaté vítězství v ledním hokeji na zimních olympijských hrách v Naganu v roce 1998 většině hokejistů obrátilo život naruby. Ze dne na den se stali pro Čechy hokejovými bohy a legendami. Celá země žila pár chvil v naprosté euforii.

V posledním souboji o zlato se Češi v Naganu utkali s Ruskem pod vedením trenérů Ivana Hlinky a Slavomíra Lenera. Tým vedl jako kapitán zkušený Vladimír Růžička. Češi vyhráli 1:0. Dominik Hašek zvaný Dominátor v turnaji pochytal 129 ze 135 střel, a tak se stal hokejovou legendou stejně jako ostatní hráči.

Vítězství českého týmu provázely mohutné oslavy nejen samotných aktérů, ale hlavně všech obyvatel České republiky. Jak oslavovaly hvězdy Přístavu?

Milenka fandila vehementně Foto: Milenka fandila vehementněFoto: archiv Prima

7 tisíc za oslavy

Petr Čtvrtníček hrál v hokejové scéně z pondělí rozhodčího a o přestávkách vzpomínal na 22. únor roku 1998, kdy čeští hokejisté porazili ve finále Olympijských her v Naganu Rusko. “Byl jsem v baru v Hradišti, koupil jsem za šest tisíc polovinu flašek, aby bylo co pít, a následně jsem utratil ještě búra za luxusní brejle, které mi spadly do záchodu v letadle při následné cestě do Ruska.”

Kaira připomněla, že si dobře pamatuje tu rozbouřenou atmosféru, ale na zápas se tenkrát nedívala. “Jen jsem pak sledovala tu cestu hokejistů z letiště na Staromák a všechny ty oslavy.”

Krupice je ve vztahu s Markem šťastná Foto: Krupice je ve vztahu s Markem šťastnáFoto: archiv Prima

Zelená až do rána

Jitka Schneiderová zas moc dobře věděla, že s klukama koukala do pěti do rána na televizi a stejně dlouho s nimi pila zelenou a oslavovala.

Celá hokejová parta z Přístavu Foto: Celá hokejová parta z PřístavuFoto: archiv Prima

Divadlo počkalo

Také Martin Zounar úspěch českých hokejistů zapil s kolegy z divadelního spolku Háta, jejich herecký výkon ale druhý den diváky v Novém Jičíně moc nenadchnul. “Naštěstí stačilo zvolat Mistři, a hned byla nálada v divadle vygradovaná.”

Komentáře
 

Líbí se vám Přístav?