Pátek
20.15
na Primě

Vánoční vzpomínky z dětství herců z Přístavu

Martin Zounar Foto: Martin ZounarFoto: All

Vánoční a postvánoční čas svádí nejen k zastavení, ale taky k listování alby se starými fotkami. Jak vzpomínají na Vánoce svého dětství herci z primáckého seriálu Přístav?

Olga Želenská

Bylo mi asi pět let a vypadala jsem s vlasy ostříhanými nakrátko jako kluk. Protože mám narozeniny těsně před Štědrým dnem, dostala jsem k pátým narozeninám obrovskou pannu. Měla jsem bezvadné rodiče. Táta byl umělec, Slovák, herec, cholerik, takže já s choleriky umím zacházet. A maminka byla zubní laborantka, která ho milovala. A mě milovali všichni. Takže já jsem měla krásné dětství a moc ráda na ně vzpomínám.

Olga Želenská Foto: Olga ŽelenskáFoto: All

Kristýna Kociánová

Na fotce jsem s tatínkem a se sestrou a jsou mi tam zhruba tři roky, ještě jsme bydleli v paneláčku. Svátky trávím s rodiči dodnes. Mám toto období moc ráda, i to, že se jako rodina potkáme. Naberu sestru a jejího přítele a pojedeme za rodiči společně, takže se u stolu sejdeme v pěti. Maminka vždycky všechno obstarávala a připravovala, dnes už je to obráceně, iniciativu jsem převzala já a mamka pomáhá mně.

Kristýna Kociánová Foto: Kristýna KociánováFoto: All

Martin Zounar

Vyrůstal jsem v Orlických horách u babičky v Osečnici, kde se narodil tatínek. Fotka je z roku 1975 nebo 1976. Tenkrát měla vesnice tak maximálně padesát čísel a zima tam pro mě byla opravdu zimou. Na stromku nám visely vlašské ořechy, svíčky, ozdoby z korálků, které babička schraňovala ještě z doby, kdy byla sama malá. Dělávala vaječný koňak (pro mě bez rumu) a domácí punč. Tenhle Štědrý večer byl pro mě úžasný v tom, že jsem poprvé ten punč ochutnal. A možná jsem byl poprvé mírně ovíněný.

Martin Zounar Foto: Martin ZounarFoto: All

Kateřina Kaira Hrachovcová

Fotka je z dramatického kroužku, kam jsem chodila, z vánočního představení pro děti a rodiče Betlémská hvězda. Tedy z mých hereckých začátků. Představení jsme hráli na různých místech, měla jsem v něm roli Anděla, který byl průvodcem celé hry.

Kateřina Kaira Hrachovcová Foto: Kateřina Kaira HrachovcováFoto: All

Fotka je z období před přijímačkami na konzervatoř, je mi na ní čtrnáct let, i když na ní vypadám mnohem mladší. Když jsem začala na konzervatoři studovat, měřila jsem jen 140 centimetrů.

Komentáře
 

Líbí se vám Přístav?