Pátek
20.15
na Primě

Zemřel český mim a herec Boris Hybner

Boris Hybner v Přístavu - Obrázek 2 Foto: Boris Hybner v Přístavu - Obrázek 2Foto: archiv Prima

Dne 2. dubna ve čtyřiasedmdesáti letech zemřel Boris Hybner. Herec, pedagog a mim ztvárnil v primáckém seriálu Přístav postavu němého funebráka Kukačky, kde mohl využít umění pantomimy.

„Dne 2. dubna 2016 odešel po krátké náhlé nemoci skvělý člověk, clown, herec, dramaturg, režisér, scenárista, vysokoškolský pedagog a představitel české pantomimické školy Boris Hybner,“ informovala televize Prima.

Borise Hybnera jste mohli vidět i na filmových plátnech jako byl snímek Pupendo, Pelíšky, Jára Cimmerman ležící, spící, Čert ví proč. Herec působil i jako pedagog na pražské HAMU. Boris Hybner několik měsíců natáčel i seriál Přístav, kde originálně ztvárnil postavu němého funebráka Kukačky.

Mohl tak využít prvky pantomimy, nedávno v rozhovoru o své seriálové postavě prozradil: "Má postava je výjimečná v tom, že chtějí-li diváci vědět, co si myslím, musí se na mě dívat. Je fajn, že v této roli můžu využít svou původní profesi. Ta postava vnáší do seriálu trochu černého humoru, je sugestivní a praštěná, což se mi moc líbí. Stejně jako to, že v intencích scénáře si mohu dodávat různé drobnosti, vymýšlet gagy, na které ostatní postavy reagují. Češi mají rádi tento humor, protože jsme tragikomický národ."

V seriálu si zahrál i vedlé své dcery Vandy Hybnerové, která v Přístavu ztvárňuje soudkyni Terezu Skálovou.

Boris Hybner v Přístavu - Obrázek 2 Foto: Boris Hybner v Přístavu - Obrázek 2Foto: archiv Prima

Komentáře
 

Líbí se vám Přístav?