PO - PÁ v 17:50 na Primě

Hlasujte, kdo bude vařit na Fresh Festivalu se Zdeňkem Pohlreichem!

Kdo bude vařit na Fresh Festivalu? Foto: Kdo bude vařit na Fresh Festivalu?Foto: All

Na třech místech v České republice se bude konat už brzy FRESH FESTIVAL. Svátek dobrého jídla a pití se bude konat 22.–24. 5 v Plzni, dále pokračujeme do Prahy, kde nás můžete navštívit 6. a 7. 6., a krasojízdu zakončíme v Pardubicích 20. a 21. 6. A jak se můžete vy, diváci, zapojit do jeho příprav?

Na festivalu bude připraven workshop stan, kde proběhne souboj vaření soutěžících pořadu Prostřeno! pod patronátem šéfa Zdeňka Pohlreicha. Jak již víte z posledních dílů pořadu, 9 soutěžících je již vybráno. A nyní jste na řadě vy, naši diváci! Hlasujte v naší anketě, které další 3 osobnosti byste rádi viděli naživo vařit.

Předvybrali jsme pro vás 8 nejvýraznějších postav z posledního roku, kteří vás dle ohlasů nejvíce zaujali. Připomeňte si je, podívejte se, jak vařili, a pak už jen dejte hlas tomu, koho toužíte vidět.

František Schneider Foto:

František Schneider z Černých Voděrad vás zaujal svým menu: kachní jatýrka se škvarky, kaldoun, kachní konfit s karamelizovaným zelím a lyonskými bramborami a banánovou roládou. Byl to výborný hostitel, skvělý bavič. František stráví dost času v autě, jelikož dojíždí 50 km do motolské vozovny. Přitom má za sebou úspěšný boj s rakovinou lymfatických uzlin i dvojitý bypass. A i to si zasloužilo obdiv.
Připomeňte si jeho vaření přímo zde!

Darja Zajčenko  Foto:

Kdo by si nepamatoval Darju Zajčenko! Tahle divoká studentka z Karlových Varů byla jako hurikán. Její záchvaty smíchu při vaření se staly legendárními.

Připomenout si je můžete zde!

Ale i její menu bylo velmi zajímavé: kuřecí salát s patizonovými placičkami, boršč, hovězí rolky na červeném víně a Nastěnčin sen. Celou epizodu si můžete přehrát zde.

Lukáš Vyvlečka Foto:

Vás diváky také velmi zaujal Lukáš Vyvlečka, který vystudoval zemědělskou školu, ale poté si udělal rekvalifikační kurz jako vizážista. Nyní je herec ve skupině Screamers. Lukáš byl velmi tajuplný a nechtěl moc mluvit o své rodině, ani o svém vystupování s travesti skupinou.

Jeho menu bylo poměrně klasické: kuřecí salát, hráškový krém, vepřové pečené maso se zelenými fazolkami a bramborami a jako dezert připravil šlehačkový dort s horkými malinami.

Jitka Kračmanová  Foto:

Poměrně nedávno jste mohli v TV vidět soutěžící Jitku Kračmanovou. Také vám už z ukázek někoho připomínala? Ano ano, je to Georgiana z VyVolených! V této reality show kdysi neuspěla, a tak zkusila štěstí v Prostřenu! A opravdu zazářila, její menu bylo skvostné: restovaná kuřecí játra na Kagoru podávaná s lehkým rukolovým salátkem, silný hovězí vývar s masem, zeleninou a domácími nudlemi, pečená kachní stehna na medu a pomerančích s červeným zelím na švestkách a jako dezert čokoládový fondant podávaný na jahodovém zrcadle s limetkovým nočkem z cream fresh.
Na její koncert v kuchyni se můžete podívat tady.

Anketa

Koho chcete vidět vařit na Fresh Festivalu?

Ladislav Chlum  Foto:

 

Jeden z nejlepších bavičů pořadu Prostřeno! byl bezpochyby pan Ladislav Chlum. Připravil klasické staročeské menu: jako předkrm se podával houbovec, následovaly sejkory, hlavní chod zněl masiště s flejškami a hlavatkou. Dezertem byly klasické české buchty.

Svým vařením a vystupováním si podmanil nejen ostatní soutěžící, ale i vás.

Celou epizodu si můžete pustit zde.

 

Silvie Würfelová  Foto:

To slečna Silvie Würfelová byla opačný případ. Sama o sobě řekla, že je přátelská a empatická a chce vyhrát, aby se zviditelnila a mohla mít vlastní pořad o vaření v TV. Nejenže si moc nesedla s ostatními soutěžícími, ale ani vám, divákům, nepřišla moc sympatická. Čím to bylo? Připomeňte si její výkon přímo zde.

Přitom její menu neznělo vůbec zle: domácí paštika z krůtích jater, česnečka s krutony, hovězí na víně s bramborovou kaší a kakaová roláda.

Lukáš Vostrý Foto:

Předposlední z adeptů na živé vaření na FRESH FESTIVALU pod taktovkou Zdeňka Pohlreicha je Lukáš Vostrý. I tento mladý otec od rodiny vám, jak se říká, moc nesedl. Především tím, že nebral moc ohledy a rozhodně neměl problém se sám pochválit. Zasloužilo ovšem jeho menu chválu? Jako předkrm podával kuřecí játra na majoránce, polévka byla kuřecí krémová, následoval vepřový steak s restovanými žampiony a sladkou tečkou byla hruška dušená v čaji a víně.
Připomeňte si jeho vaření a vystupování zde.

Tomáš Baran Foto:

A jako posledního soutěžícího vám představujeme Tomáše Barana. Tento mladý muž, který pochází ze Slovenska, bydlí ve společné domácnosti se svým přítelem a psem. Celé natáčení pojal trochu jako One Man Show a dokonce si přizval na pomoc svou uklízečku, aby mu myla nádobí! A to ostatní soutěžící nenesli moc dobře a dali mu to patřičně najevo.

Ostaně, podívejte se sami, jak celý jeho večer probíhal.

Vaše názory

Magdalena11184
Luky vyvlečka užasnej.kluk 0 29.08.2016 11:27

Luky vyvlečka užasnej.kluk

reklama