PO - PÁ v 17:50 na Primě

Jeden naplival hostům do jídla, druhý tam dal chlupy! Sledujte Prostřeno! z Jihočeského kraje

soutezici jihocesky kraj Foto: soutezici jihocesky krajFoto: All

V Jihočeském kraji se potkají a utkají tři muži a dvě ženy, které si už od počátku nejsou sympatické. Nesešla se soudržná parta, každý hraje za sebe.

Celý týden se bude hledat ten největší taktik a nakonec se také najde! A pro soutěžící to bude překvapení, skoro šok. Dokonce i pro prvního hostitele Tomáše, který přiznává, že přišel hrát. Ten při šmejdění s nevšední pečlivostí zkoumá zásuvky a útroby skříněk, konstrukce lůžek a postelí, asi ho zajímá kvalita spánku soupeřů. Ve finále nás čeká další šok. Naštvaný student Michal naplive soupeřům do jídla a nedá jim slíbené pití, protože „je to pro ně škoda“. Co ještě nás na jihu čeká? Dva byty v provensálském stylu, dvě sýrové rolády, tři vývary, určitě bude s čím porovnávat – a kreativní zábava u stolů. Úkolem týdne budou cmundy, placky, škubánky, prostě jídla z brambor, samé jihočeské kulinářské stálice.

Pondělí: Suverén Tomáš (41) zahájí týden v romantickém domě, ale hosty nepobaví ani nepřesvědčí

tomas reisner Foto: tomas reisnerFoto: All

První hostitel, servisní technik Tomáš, návštěvu pozve do romantického království ve stylu Provence, na kterém má zásluhu především jeho přítelkyně. Tak trochu se k potetovanému a ostře působícímu chlapíkovi pohádkové prostředí kolem nehodí, je to zajímavý kontrast. Poněkud nervózní Tomáš patrně není moc zkušený kuchař, i když svoji večeři zvládne. „Zjistil jsem, že soutěžící budou soutěžit,“ uvědomí si po prvních kritických komentářích a uznává, že je to O.K. Sám je hráč a míní hrát. V předkrmu je málo pomazánky a pečivo není domácí. Nejmladšímu z mužů Michalovi v „KOKO vývaru“ chybí petrželka, Tomáš mu pro ni zajde, je to jen opomenutí. Hlavní chod – závitek z krůty s vařeným bramborem většině chutnal –, ale nejmladší Miroslava vypadá, že bude velká kritička – tu tedy nezaujal. Kreslení chňapek je krotkou zábavou opět spíš ve stylu hostitelovy partnerky, od Tomáše všichni čekali něco akčnějšího. Dezert, který je napsaný pozpátku, je pro někoho zatím nejlepším chodem startovací večeře, jejíž atmosféra je spíš vlažná, ale soupeřivá. O Jihočeších se toho zatím moc nedovíme…

Úterý: Mladá maminka Miroslava (21) chce hodně vyhrát, ale z taktiky podezírá především svoji soupeřku Ilonu

miroslava novotna Foto: miroslava novotnaFoto: All

Mladá hostitelka z Tábora spoléhá na taktiku a moderní odlehčené menu s růžovou přílohou. Mirka je docela kritická, ale sama očekává shovívavost. Když do předkrmu s lilkem, bazalkou a rajčaty zapomene dát sýr a Michal jí to připomene, bere to skoro jako křivdu. Tomáš po včerejšku žertuje, dobrosrdečný Petr si od něj nechá líbit přezdívku „těhotný kovboj“. Jaká bude Mirčina brokolicová polévka se zastřeným vejcem? Podle Tomáše, který tuhle polévku normálně miluje, je prý hustá jako kaše. Hostitelka připravila domácí limonádu, ne všichni jsou z toho nadšení a těší se, až dostanou něco zábavnějšího. Na hlavní chod se dlouho čeká a žízeň je veliká… Mirka miluje vepřovou panenku a maso je výborné, uvařila k němu ale řepové pyré s bramborami, které je růžové, řídké a podle Ilony připomíná spíš malinový pudink. Jako správná hostitelka se Miroslava snaží u stolu rozhýbat konverzaci a vztahy posunout někam dál, i když reakcemi hostů se cítí dotčená. Ty zase překvapí její dětinská zábava – malování na obličej. Mirka si nesedne s Ilonou a irituje ji také vrstevník Tomáš, který ji blahosklonně oslovuje „děvenko“. Benjamínek týdne si ale věří a rozhodit se nenechá, Mirku povzbudí i úspěch jejího dezertu Sofie, který si muži přidávají a dost ho chválí.

Středa: Ilona (43) má nemocné děti a vaří proto v kamarádčině bytě, který je další provensálskou oázou

ilona denkova Foto: ilona denkovaFoto: All

Maminka a také už babička Ilona připomene svůj tklivý osud. Její byt v Plané nad Lužnicí, který je hodně holý, poznáme, ale přesuneme se do romantického bytečku její nejlepší kamarádky, který dost připomíná Tomášovo sídlo. Ten dokonce zkonstatuje, že „přijeli z ghetta do pohádky“. Ilona je zkušená kuchařka, ale protože něco nedotáhne, překombinuje a naopak něco si ulehčí, soupeře nenadchne. Předkrm, zapékané žampiony se šunkou a sýrem, je dobrý, ale houby mohly být čerstvější, konstatují soupeři. Ilona je z vaření v cizím bytě trochu nervózní a na chvíli se vyleká, protože neumí nastartovat moderní dotykový sporák. Snad ji to moc nezdrží… Srovnání s Tomášovým vývarem dopadne téměř nerozhodně, protože obě polévky jsou „stejně bez chuti“. Tomáše zaujmou malé a pravidelné kostičky zeleniny a pak zjistí, že v polévce plave mražená zelenina. Pochvaly se Ilona také nedočká za lečo ze sklenice, na němž se dělá její trochu překombinovaný hlavní chod – zapečené vepřové kotlety v těstíčku na zelenině. Ilona ale vnímá svůj večer jako zatím nejlepší z celého týdne. Pro ostatní je to však přes její kulinářské schopnosti spíš zklamání, hostitelka ve středu nepřesvědčí ani moučníkem a úkolem týdne – prý skoro nepoživatelně tvrdými bramborovými plackami.

Čtvrtek: Opravář tiskáren Petr (33) pobaví roztomilým vyprávěním o seznámení se svou milovanou přítelkyní

petr mrozinski Foto: petr mrozinskiFoto: All

Vracíme se do Tábora, kde bydlí v poměrně stísněném bytě Petr. Je to takový medvídek, který rád jí a před natáčením si libuje, že má doma konečně plnou ledničku a je to pro něj libý pohled. Protože je úkol týdne už od začátku vyzrazen, Péťa plánuje usmažit bramborák, ale ouha, musí udělat škubánky… Vyplivne je Tomáš, jak vyhrožuje? Tomu se totiž škubánky naprosto oškliví! Na hosty čeká v pořadí již třetí kuřecí polévka a Michal se obává, aby to nebyla stejná nuda jako v předchozích dnech, přesto doufá, že Péťa v kuchyni příjemně překvapí. Polévka voní a pro Mirku určitě nudná není – našla v ní tři chlupy. Na hlavní chod je pořádná porce kuřecího masa, plněná kapsa se šunkou a nivou, grilovaná zelenina, ale vysušené americké brambory se nepovedly. „Všechno bylo opečený, smažený,“ nelíbí se Tomášovi, kterému se zdá, že toho bylo zkrátka moc. A aby toho nebylo málo, při šmejdění nařídí zlomyslně Petrovi budík „o něco“ dříve. Také je na něho v Petrově předkrmu moc česneku: chudák hostitel se jen snažil ve své sýrové roládě vyhovět chutím těch, co mají česneku naopak všude málo… Je těžké zachovat se všem, navíc, když se taktizuje… Jídla je u Petra dost, nikdo nehladoví a jeho praktická i kreativní zábava bude též o jídle.

Pátek: Vysokoškolák Michal (24) naplive soupeřům do jídla. Je to pro něj „božský pocit“. Proč Michal přestřelí?

michal toman Foto: michal tomanFoto: All

Šťastně zadaný student Michal působil až do finále vyrovnaně a sebevědomě, bude takový i v kuchyni domu svých rodičů v Oseku, kde má své zázemí? Maminčina kuchyně je velmi prostorná a Michalovi by se tu mělo vařit pohodlně. Co si myslí o svých protihráčích, které chce tak trochu omráčit? „Podle mě se dali dohromady ti, co uvařili nejhůř, což je Tom s Irenou.“ „Michalova jistota zmizela hned, když jsme mu to pohanili,“ přiznává Tomáš. A kritika začne opravdu u prvního chodu. Michalovo menu je moderní, světácké a kolegové něco takového čekali. Naštvaný hostitel, který nese špatně kritiku, včera sliboval drink mezi každým chodem. V pátek ale drží hosty zkrátka a i přes reklamace nedolévá. Ovace totiž nesklidí už pracný předkrm – koláček z listového těsta s chřestem, křepelčím vajíčkem a salátem ani pikantní kukuřičná polévka. Zlatý hřeb večera, baby kuřátko s bylinkami a pečeným česnekem zachutnal překvapivě Mirce, ale pro Ilonu je tam už moc chutí. Té se navíc hnusí vanilková zmrzlina, součást dezertu. „U hlavního chodu už jsem začal mít na lidi u stolu zlost,“ přiznává Michal. Přesto jim ještě rozdá dorty, která upekla jeho maminka a které si v rámci zábavy mají ozdobit. Kdo si hraje, nezlobí, kdo ale zazlobí a ošklivě, to je sám hostitel. Čím Michal tajně obohatí úkol týdne – bramborový řízek? Vlastními slinami! A k dezertu soupeřům nedopřeje dezertní víno, protože neslušně prohlásí: „Tohohle vína je pro vás škoda!“

Kdo je největší taktik? Nalijí si soupeři během poslední večeře aspoň čistého vína? Komu by Jihočeši přáli vítězství nejméně? A kdo nakonec vyhraje a udělá překvapivé gesto?

Vaše názory

anonym
Asi by měla být dodržována 0 23.05.2016 16:45

Asi by měla být dodržována jakási hygienická pravidla a soutěžící by měli být o tomto poučeni. Asi by to rovněž chtělo doplnit hlasování o hlas odborníka, který by měl váhu hlasů součtu soutěžících, takže by 50 procent činily hlasy soutěžících a 50 procent by byly body odborníka. Možná že by s zamezilo nehoráznému chytráctví ale možná by do pořadu zase nikdo nešl. Pokud ta televize nechala poplivané jídlo konzumovat, potom je potřeba aby hygienik pořad ukončil.

Zklamání
Pořad Prostřeno, mi poslední 0 20.05.2016 11:08

Pořad Prostřeno, mi poslední dobou připadá místo soutěž o umu vaření a stolování, jen o taktizování, nevhodnosti při šmejdění.. Myslím, že by televize Prima měla zasáhnout jak do bodování - "budu dávat málo bodů", tak do šmejdění na hranici slušnosti a plivání-bez komentáře. Pracovníci TV Prima - zamyslete se, co už hraničí s hnusem. Vaši diváci nejsou vygumovaní, bez špetky inteligence a slušnosti.

Lanškroun
Pěkná prasa*na ta soutěž. 1 17.05.2016 23:58

Pěkná prasa*na ta soutěž. Ukazuje to jaký jsou čeští lidé kund* a jde jen o peníze. Taktiku bych zakázal bez nároku na peníze. Doufám že ten kdo taktizuje do roka na to doplatí. Potvrzuje to jaký jste národ ovcí...
........

Anonym
A tvá národnost je jaká ? 21.06.2016 14:51

A tvá národnost je jaká ?

maji1
Je opravdu nechutné, co jsou 0 16.05.2016 18:12

Je opravdu nechutné, co jsou lidi ochotni udělat pro výhru. Všichni taktizují, nehrají fér, každý se považuje za mistra vaření. A výsledek bývá dost chabý...je mi těch ubožáků líto :-(((

reklama