PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte speciální mikulášské Prostřeno!

Pořad Prostřeno! vysíláme od pondělí do pátku v 18:00 na Primě Foto: Pořad Prostřeno! vysíláme od pondělí do pátku v 18:00 na PriměFoto: All

Máme tu advent, blížící se svátek sv. Mikuláše a Vánoce za dveřmi! A tak ani v pořadu Prostřeno! nebude chybět ta pravá předvánoční atmosféra – užijete si mikulášské vaření s dětmi!

Tento týden bude soutěžení a vaření s pořadem Prostřeno! velmi odlišné od běžných týdnů – během pěti dnů se vám představí čtyři maminky se svými dětmi a jedna babička s vnoučkem. Všechny hostitelky tedy budou ženy, ale mezi hostiteli - dětmi budou tři slečny a dva kluci, přičemž mladšímu je jen 5,5 roku! A rozhodně se nenechte mýlit – nebudou vařit jen dámy, ale v kuchyni se předvedou skutečně i děti! Dokonce i pro ně je nachystán úkol týdne – chuťovky a jednohubky. A na co se můžete těšit? Například bude velmi zajímavé zjištění, jak se k sobě budou děti chovat a jak budou přistupovat k jídlu – dospělí by se od těchto malých strávníků a hostitelů mohli leccos naučit!

V pondělí nás u sebe doma přivítají maminka Kateřina (35 let) a její upovídaná dcerka Simonka (8 let). Malá princezna se rozhodně před kamerami necítí nijak nesvá a provede nás po jejich hezkém domě v Praze – Dolních Chabrech. Pro své hosty si první dámské duo připravilo bramborovou polévku, italskou roládu s krémovou bramborovou kaší a dort Malakov. Simonka pak sama připraví úkol týdne, udělá slané jednohubky se sýrem, salámem a olivou pro dospělé a sladké jednohubky z banánu, čokolády a hroznového vína pro děti. Ovšem i některým z nich více zachutná slaná varianta s olivou. A jak se povede pondělním hostitelkám jejich menu? Na výbornou, ale to nejlepší na pondělku bude kromě poznání nových kamarádů skvělá zábava!

Úterý patří Janě (41 let) a nejmladšímu účastníkovi tohoto týdne, jejímu synovi Lukášovi (5,5 roku) – své hosty pozvou do Sendražic, které leží u Kolína, a v kuchyni bude svému mladšímu bráškovi pomáhat ještě 11letý Michal. Co společnými silami pánové za asistence své maminky připraví? Snad hostům zachutnají kuřecí polévka s písmenky, kuřecí řízečky s bramborovou kaší a okurkový salát a jako sladká tečka čokoládová zmrzlina s překvapením. Lukášek je sice mladší ze dvou bratrů, ale sebevědomí mu rozhodně nechybí, dokáže si už v tomto věku pěkně prosadit svou. Lukáškovy komentáře a hlášky jsou zdrojem zábavy, je to velmi legrační chlapeček. A jak pobaví své hosty v rámci zábavy? Budou se malovat sádrová zvířátka!

Ve středu se podíváme do obce Veleň na kraji Prahy a domečku babičky Mileny (65 let), kde bude v kuchyni vařit se svým vnukem Vítkem (8 let). Milena je už v důchodu, ale dříve pracovala jako strojní inženýrka. Vítkova rodina bydlí hned naproti babičce, a tak to k sobě mají blízko. A co společně uvaří? Na ruličce s menu si hosté přečtou následující: pečené želvičky, těstoviny s tuňákem, drobenkový koláč s ovocem. Tato jídla vybral Vítek, protože jsou jeho oblíbená a také je umí sám připravit – uvidíme sami, jak moc bude v kuchyni potřebovat babiččinu asistenci. A jak například hosté ocení Vítkovu zábavu? Prozradíme, že se jedná o stolní hru.

Ve čtvrtek nás pozvou k sobě domů do Petříkovic maminka Bára (42 let) a její dcerka Leontýnka (9 let), která chodí do čtvrté třídy v nedalekých Velkých Popovicích. Doma mají hodně zvířátek, Leontýnky bráška má dokonce v pokojíčku piraňu a sama Leontýnka by měla ráda, až bude velká, farmu se spoustou zvířátek. Vaření ji ale baví také, a co se tedy s maminkou rozhodly připravit? Hosté si zajisté pochutnají na poctivé domácí bramboračce, k hlavnímu chodu budou špízky s domácími hranolkami, dva druhy dipů a okurkový salát, k dezertu pak Leontýnka připraví Lálinčiny muffinky. A zábava? Znáte foukací fixy a malování s nimi? Tak se rozhodně dívejte a můžete se něco nového naučit!

Poslední den patří dvojici Karolina (31 let) a Kristýna (9 let), které nechají své hosty nahlédnout do rodinného domku v Jinočanech. A zejména budou moci ostatní ochutnat pokrmy, které společně půvabné hostitelky připraví: jako první se bude podávat maminčina rajská polévka, za ní přijde bombáč a domácí mix hranolek s domácí majonézou. Na závěr to bude Kikinčin miništrůdl s malým překvapením. Že by Kristýnka do štrůdlu zapekla pro děti třeba nějaké hračky? A co je to ten „bombáč“? Pokud chcete vědět i ještě například to, jaká bude volná zábava, nezbyde vám opravdu nic jiného než se s námi pozorně dívat na další díl pořadu Prostřeno!

Kdo vyhraje? A přijde také Mikuláš s čertem a andělem, když máme mikulášské Prostřeno!? Nenechte si ujít ani minutu a bavte se další týden s naším oblíbeným kulinářským pořadem, který vysíláme od pondělí do pátku vždy v 18:00 na Primě!

 

Vaše názory

Miloš P
Detem se ve stredu libila ta 0 05.12.2014 19:14

Detem se ve stredu libila ta stolni hra. Nevite nekdo jak se to jmenuje?

jitkaAnonymous
Moc se těším na děti a prima 0 30.11.2014 10:46

Moc se těším na děti a prima komentář!Komu se ten komentář nelíbí at si vypne zvuk.

lebdulka
nechme se překvapit dětmi - 1 30.11.2014 08:02

nechme se překvapit dětmi - třeba nám dospělým to natřou v tom jak se umí chovat a že jejich dětské dušičky jsou ještě nezkažené moderním, rychlým a sobeckým způsobem života. Dětem fandím:-)

anonym
Děti jsou zrcadlem svých 30.11.2014 10:31

Děti jsou zrcadlem svých rodičů a také společnosti, ve které se pohybují. Např. středeční hostitelka bude mít zcela jistě dítě dobře vychované, slušné. Taková Silvie, jak asi vychová své budoucí dítě? Příklady táhnou, že?

Kachní paštika
Nemůžete už konečně zrušit ty 0 29.11.2014 18:02

Nemůžete už konečně zrušit ty příšerné úkoly týdne? Pokud má někdo pěkné menu, musí splácat nějakou blbinu a celé meníčko se mu pokazí. Pokud je někdo patla (a těch je většina) žádný úkol týdne už nic nezachrání. A vůbec "nejlepší" je, pokud se ten úkol musí tajit. Nevím tedy, jak je to v poslední době, na Prostřeno už se moc nedívám, úroveň pořadu pomalu, ale nezadržitelně klesá - soutěžícími co bodují od 1 do 3 počínaje, rozjásanými a na nervy lezoucími komentáři Bouškové a Vydry konče.

lorak
kedže sú tam malé deti, tak 0 28.11.2014 20:50

kedže sú tam malé deti, tak snáď nebude piatkova hra na pravdu

Anonymous001
Na 10 bodů neumí vařit nikdo. 0 23.11.2014 11:44

Na 10 bodů neumí vařit nikdo. Na 9 bodů Heston Blumenthal. Na 8 bodů Gordon Ramsay. Na 7 bodů Zdeněk Polreich. Na 6 bodů Jamie Oliwer, Jiří Babica, Karolína domácí kuchařka a s přimhouřením obou očí tak asi jedno procento soutěžících.

AHana
pomalu to přestává být 2 22.11.2014 17:40

pomalu to přestává být zajímavé, nejlepší PROSTŘENO bylo z Austrálie. Šťouchané brambory, panenka a blé polívky, bez fantazie. A soutěžící ? Stydím se za ně.

lydo
Dobrý den, také si pamatuji 24.11.2014 21:13

Dobrý den, také si pamatuji Prostřeno z Austrálie to bylo moc fajn, lidé si vše přáli nic si nezáviděli , tohle je otřesné , měli by to zrušit...

xxů
lydo: ano, z Austrálie to 29.11.2014 10:26

lydo: ano, z Austrálie to bylo fajn, stejně jako třeba to VIP prostřeno. Ale pořad netřeba rušit, jen by se měli lidé začít umět nad sebou zamyslet a nedělat ze sebe kašpara kvůli pár šušním. Dělají ostudu nejen sobě, ale i své rodině.

reklama