PO - PÁ v 17:50 na Primě

Tohle jste v Prostřeno! ještě nezažili: Soutěžící v půlce týdne odejde!

Jihočeši budou shovívaví Foto: Jihočeši budou shovívavíFoto: All

Pořad Prostřeno! zavítá po delší době do jižních Čech a čeká nás opravdu „jihočeská bašta“. Pod úkolem týdne si můžeme představit ledacos, třeba i jeden oblíbený hlavní chod, ale čeká nás i pěkně vypečený týden.

„Tenhle týden je celý takový šokový,“ shrnou na konci své angažmá Jihočeši, kteří zahájí a i zakončí kečupem. V pondělí s ním nešetří Kristina, která připraví svým kolegům opravdový šok! Opustí soutěž, rozhodí soupeře a ti jí vzkážou: „Jsi zbabělá!“ Jací vlastně jsou, naši Jihočeši? Kdo o sobě tvrdí, že je hvězda? Je Vilma o třídu výš, jak si myslí Mirek? Proč platí za stravovacího guru? Je zkušenější a upřímnější než ostatní? Proč si s Vilmou ostatní nevymění telefonní čísla? Bude ji to mrzet? Proč jsou všichni proti ní, vždyť je těhotná!? Nebo je to z její strany jen recese, taktika a hra? Zuzana s Vilmou navíc řeší čekanku – co myslíte, existuje čekanková mouka? Pokud to nevíte, tak se to ve finále dozvíte. A samozřejmě hlavně to, kdo vyhraje tohle bláznivé kolo vašeho oblíbeného Prostřeno!

Dívejte se od pondělí do pátku od 18 hodin na Primě na Prostřeno!

Pondělí: Kristina (37) jako první soutěžící v historii pořadu svoji účast vzdá!

Kristina Svatková  Foto: Kristina Svatková Foto: All

Svérázná dáma s věčným obvazem na krku a obrovským sebevědomím má pro hosty hned několik překvapení – to první na ně vyskočí z peřiňáku už během šmejdění – a překvapením je i celý večer v Táboře. Největší překvapení si ale nezaměstnaná Kristina chystá až na středu. První hostitelka patrně nemá dobrý smysl pro realitu. Zatímco sama hodnotí svůj výkon v superlativech a nepochybuje o výhře, soupeři to vidí odlišně. Rozpaky vzbudí úprava stolu, laxní přístup hostitelky, Kristinino domácké oblečení, obyčejný předkrm i vodová bramborová polévka. A hosté mohou být rádi, že tu „bio zeleninu“ neviděli v syrovém stavu. Chuť je definitivně přejde při tajném domácím receptu na čínu. Rýže je – prý kvůli novým hrncům – nedovařená a kuřecí maso polosyrové. Úkol týdne je strašný blaf a Kristina ho radí vylepšit notnou dávkou kečupu. Zatím tolerantní Jihočeši radši moc nemluví, ale když hostitelka zmizí do kuchyně, nemohou zadržet smích. Kristina si myslí, že oněměli blahem z jejího jídla. Špatně nedopadne makovec, kterému by ale určitě prospěla kávička.

Úterý: Pro sebevědomou a inteligentní Vilmu (32) není těhotenství žádný handicap

Vilma Příbramská Foto: Vilma PříbramskáFoto: All

Úplně jiný večer než včera, kdy se parta sice trochu sehrála, ale jídlo bylo propadák, proběhne ve venkovské usedlosti v Kardašově Řečici u nastávající maminky Vilmy. Ta chce v rozlehlém a stylovém stavení podat skvělý výkon a k úspěchu přispěje i tradiční a skoro zapomenutá hra čamburína. Vilma připraví vymazlené moderní menu s nádechem Itálie, ale Kristina začíná taktizovat ohledně surovin. Opravdu nemůže hráškovou polévku? Co hrozného by se mohlo stát, kdyby ochutnala aspoň lžíci? I když jídlo chválí, na úspěchu své včerejší večeře stále trvá. Ostatní ji ale vyvedou z omylu... Dá se pozorné hostitelce Vilmě vůbec něco vytknout? Měkoučké telecí to určitě nebude, snad jen dlouhé čekání na hlavní chod je slabinou její dobré úterní večeře.

Středa: Zuzana (27) by ráda vyhrála, ale Kristinin vzkaz ji úplně rozhodí!

Zuzana Indrová  Foto: Zuzana Indrová Foto: All

Ve středu se budou dít věci nevídané a neslýchané. U stolu bude odteď sedět jenom čtveřice! To tu ještě nebylo! Proč to Kristina vzdá? Opravdu je v ohrožení života, jak tvrdí? A proč svým kolegům nakonec sekne telefonem? Jak si s tím poradí štáb? Budou se modifikovat pravidla? Zuzka je z toho úplně vedle, a tak zapomene na přípitek, který rozleje až po předkrmu. „Žampionové hlavičky do vaší ručičky“ jsou tak horké, že si Mirek spálí jazyk i patro. Mladá hostitelka také vynechá z hlavního chodu kuřecí maso. Opravdu si myslí, že vegetariáni jedí kuřecí, „a protože tady žádní nejsou, tak si hosté vystačí s krkovičkou“? Bohužel ta je celá vysušená a taky přesolená, stejně jako příloha – hráškové pyré. Zelený je i pórkový krém, který by si podle Vilmy zasloužil servírování s nějakým nápadem. Nápad přinese až úkol týdne: Zuzana se rozjede a „jablíčka v županu“ vezme doslova a přinese je i ve vlastní podprsence, „aby si ten mladý chlap u stolu taky něco užil“. Zuzčin vlastní dezert má rezervy – na závěrečnou kokosovou tečku se srazí šlehačka. Prostě pech… U stolu je ale přes dramatický vývoj nakonec hodně smíchu.

Čtvrtek: Soňa (26) umí vařit a je soutěživá, ale ne za každou cenu

Soňa Kotrbová  Foto: Soňa Kotrbová Foto: All

„Odmala toužím po tom, že si otevřu hospodu,“ říká vyučená servírka a příležitostná prodavačka Soňa, momentálně na mateřské dovolené. Projeví se tyto ambice na jejím vaření? Stane se Soňa kulinářskou star jihočeského týdne? „Maso za námi přijelo až z Moravy, přiznává vdaná hostitelka z Týna nad Vltavou, které se ještě občas zasteskne po Vysočině. K domácímu uzenému upeče dobrý chléb. Uvaří dvě polévky, vývar s celestinskými nudlemi a jihočeský oukrop – úkol týdne. Asi uhádnete, jaká z nich bude úspěšnější. Soňa má výborný hlavní chod s medailonky z kančí svíčkové a příjemně překvapí i „majonézovkami“ – originálními tvarohovými buchtami. Vilma je považuje za nejlepší dezert týdne a přizná se, že přišla vyhrát. Ostatní zaskočí, jak smýšlí o sobě a o „obyčejných“ lidech. Je to provokace, recese, hra? Oboduje Vilma Soňu nízko, jak jí radí maminka v SMS? Tohle klání bude ještě zajímavé… Zábava proběhne za asistence Sonina manžela, ale tématem večera je stále ještě Kristina, která musí hodně škytat a zatoužila „být muškou u stolu“.

Pátek: Obr Miroslav (30) miluje eidam a nezapomene na kečup

Miroslav Plíšek  Foto: Miroslav Plíšek Foto: All

Všichni jsou zvědaví, jak dopadne poslední večeře u Mirka. Ještě jednou se vrátíme do Písku, kde vaří jediný muž týdne, chlap jako hora. Mirek měří dva metry a sedm centimetrů, přesto je hračička a sběratel suvenýrů a dekorací, jak dokládá jeho panelákový byt, kde žije s přítelkyní. Také ho baví rytí do skla a holky si to budou moci vyzkoušet. Od jídla čekají soupeřky trochu exotiky, ale Mirek je spíš milovník českého vaření. Bude hodně kuřecího masa a sýra, už žádná polévka. „Sýra není nikdy dost, eidamu kór,“ tvrdí poslední kuchař, který si věří. Eidam je i v hlavním chodu a podle Vilmy jsou kuřecí prsa na smetaně s pečenými bramborami to nejpovedenější z celého jídelníčku. Eidam je dokonce i v poslední jihočeské baště! Dezert podle receptu Mirkovy přítelkyně cukrářky by svojí velikostí i chutí mohl příjemně završit finále. Pokud večer ještě nepokazí hra na pravdu. Co je potřeba si vyříkat?

A kdo nakonec vyhraje 50 000 korun? Jedno je jisté – Kristina to nebude… Dorazí? A jak to s ní vlastně je?

Vaše názory

Opice m.
Bohoušku Peťulko - díky za 1 10.06.2015 04:37

Bohoušku Peťulko - díky za reakci, zasmála jsem se. Jen jsi jaksi, jako obvykle, nepochopil... Kdybys nedal v plén mé jméno, tak jsem Peťulku ani nezmínila, ctím cizí soukromí. Víš, oč je řeč? Nebo ti ty kuželky již zastínily myšlení? No, do večera máš dost času, nemám na tebe ani náladu, ani čas. Tvé invektivy, nebo spíše směšné poznámky, si přečtu až zítra. Páááá, Peťulko.
PS: až se rozhodneš přestat být směšný a být za chlapa, tak se ozvi. Čus.

Opice m.
Jeste rozsirim tve obzory, 10.06.2015 04:53

Jeste rozsirim tve obzory, jsem starsi nez ty, takze uz o pc neco vim... ip adresy se meni dle lokality. na chate uz pripojeni nemam. po meste je spousta free wifi bodů, kde se da připojit. ale to asi v praze, natozpak sumave, nemate. to my jsme krajske mesto ))) dekovat za radu nemusis, stejne by ti to slo krive z huby, pac v druhem koutku mas cigo. pekny den a bacha na srdce, panove jsou na tento sval nachylni. my, zensky, vydrzime vsechno. cus

anonym
chtel jsem se zeptat... pred 1 10.06.2015 04:23

chtel jsem se zeptat... pred cca 20-30 lety se daly v rychlem obcerstveni zakoupit syrove kulicky - byly smazene, velikosti cca pingpongoveho micku, recept na ne nikde nebyl...neznate nekdo recepis? dekuji mockrat predem.

Jan Šiška z Trucnova
Jak mohou být syrové kuličky 10.06.2015 19:03

Jak mohou být syrové kuličky smažené? To si nech patentovat.

nnnnn
Je smutné, že administrátor 0 09.06.2015 13:44

Je smutné, že administrátor pustí vulgárnosti, ktoré sa objavujú v komentároch. Veď je to relácia o varení. Rada to pozerám, ale tie reči okolo bývania, kto na čo má chuť, kto aký je to je veľa.

MarieV.
Zrušte tento pořad,jde o 0 08.06.2015 19:47

Zrušte tento pořad,jde o zdraví soutěžících a je nespravedlivé,že vaří vyučení kuchaři i když se vařením neživí.Já si taky pamatuju co jsem se učila na střední škole před 40lety a oni ukončili školu před pár lety.

reklama