PO - PÁ v 17:50 na Primě

V Prostřeno! to bude jako na vojně: Hlavní slovo budou mít muži

Kdo vyhraje v Prostřeno! tentokrát? Foto: Kdo vyhraje v Prostřeno! tentokrát?Foto: All

V Jihočeském kraji se o padesát tisíc a titul nejlepšího hostitele utkají tři muži a dvě ženy. Hlavní pozornost na sebe strhne kamioňák Milan, pěkný pruďas, který startuje na první dobrou. V žaludku mu leží dvacetiletý Libor, kterého oslovuje juniore.

V jižních Čechách to bude jako na vojně: mazáci a bažanti. Ženy budou občas jen zírat s otevřenou pusou. Tentokrát jsou to určitě muži, kdo mají víc řečí. Milanovo chování je častým tématem kritiky a příčinou dusna stolu. Přitom se prý chová úplně jinak před kamerou a jinak mimo, kdy je rádoby veselý a žertuje. Chce si Milan pořád něco dokazovat, jak si myslí Květa? „Považuje se za upřímného, ale ve výsledku je falešný jak pětka.“ Bude takový machr i v kuchyni? Tam se pánové pěkně zapotí, protože úkolem týdne jsou ovocné knedlíky. Bude to boj, ale na konci přece jen čeká šťastného výherce 50 000 korun! Kdo to bude – žena, nebo muž?

Pondělí: Tomáš (28) prý manželku vždycky utáhnul na jídlo, soupeře ale tak zcela nepřesvědčí

Prostřeno 42 - Obrázek 1 Foto:

Nadšený mladý amatérský kuchař není moc odvázaný z úkolu týdne - není divu, někomu by zabral i odpoledne. Tomáš ani nemá ovocné knedlíky moc rád. „Je jisté, že jako cukrář bych se neuživil,“ žertuje sebekriticky. „Ani váleček nemám, z preventivních důvodů,“ naráží na oblíbenou zbraň rozlícených manželek. Trochu se zapotí i u vlastního moučníku, což jsou šátečky plněné lesním ovocem, které mají k úkolu týdne docela blízko. Tomáš má moderní a docela pracné menu, tak bude mít co dělat i tak. Polévka zelňačka se dostane pod palbu kritiky, na hlavní chod se čeká příliš dlouho.

Přesto si s ní ale Tomáš docela "vyhraje":

 

Jak dopadne vepřová panenka na čerstvých liškách se šťouchaným bramborem na cibulce a tymiánu? Vyplatilo se to čekání? Podle velkého kritika Milana je jídlo nedochucené, neosolené, studené, maso místy tvrdé. Lišky, stejně jako předtím zelňačka, jsou nahořklé a smetanový přeliv moc sladký. Nespletl si hostitel cukr a sůl? Z esa v rukávu je černý Petr, prý dobrý tak akorát k tomu skončit na dně koše. Ale ještě více než celkem průměrný hostitel dráždí Milana teprve dvacetiletý Libor, který se prý „ptá jak Lojza“.

Proč Milana Libor tak štve?

 

Tomáš se chce s hosty podělit o svoji oblíbenou zábavu. Kdo najde nejvíc mincí pomocí detektoru kovů?

Úterý: Milan (49) je jak nášlapná mina a ještě si z hostů utahuje a podvádí

Prostřeno 42 - Obrázek 2 Foto:

Milan startuje na jedno našlápnutí stejně jako jeho oblíbená motorka. „Nechtějte to zažít,“ vzkazuje divákům a soupeřům, i když vůbec nevylučuje, že to zažijeme. Nesnáší kritiku a střeliva k ní sám dodá dost. U večeře se bude řešit, co je, nebo není domácí. Suverén Milan se ničeho nebojí, snad ani těch ovocných knedlíků. „Připravil jsem si takovou kulišárnu,“ napíná dálkový řidič diváky. „Dezert udělám z polotovaru a uvidíme, zda to poznají, nebo ne.“ Tento poslední chod má v jeho meníčku lakonický název štrúdl. „Hostům se přiznám až zítra a podotýkám - domácí šlehačka bude,“ slibuje svérázný hostitel. Co ještě Milan koupí? Játrovou zavářku do knedlíčků i nudle - prostě Milan se s tím nepáře, a hosté od něj čekali víc. Předkrm ve stylu caprese se hodí k horkému počasí i ročnímu období, ale někomu se zdá jednoduchý a Tomáš smrti nenávidí rajčata. Milan nemá rád brambory, jaká tedy bude příloha k pečenému králíkovi? Jen nádivka? Hlavní chod je dost suchý. Proč bude Milan hosty trápit žízní? Zatím se hostitel o hosty moc nestará, napít jim dá dokonce až potom, co dojí. Ale bez salátu a vína je králík s nádivkou suchý jako cesta. Jídlo, které má málo šťávy, neklouže do krku. Tomáš si myslí, že na polévce se Milan moc nenadřel a vrací mu včerejší kritiku. Rozežene chmurnou náladu ping ponk a sklenka červeného, když se ho hosté konečně dočkají? Bude kupovaný štrúdl paradoxně tím nejlepším chodem večeře? Zatím Milan statečně čelí všetečným dotazům…

Středa: Marie (58) má ráda všechno domácí a je zvyklá vařit jako pro regiment

Prostřeno 42 - Obrázek 3 Foto:

Všichni jsou zvědaví, zda se bude Milan po včerejšku mstít, když ho včera tolik „potrápili“. Bude kritizovat hostitelku, která mu tak jako tak leží v žaludku? Milan pusu nezavře a začne u stolu pěkně „prudit“. Maruška, která má velkou rodinu, má ráda všechno domácí a umí vařit ve velkém. Jaké slabiny jí soupeři vyčtou? Na předkrm jsou smažené sýrové placičky, prý dobré, jen by mohly být méně mastné a jogurtový dresink je podle Tomáše „moc obyčejný a jogurtový“. V pikantní česnečce je spousta věcí, ale je to spíš zeleninová polévka s nivou, i když talíře jsou k potěše poněkud uřícené hostitelky na konci prázdné. V hlavním chodu - krůtí rolce i ve šťouchaných bramborech – jsou sušená rajčata, která si Maruška sama nakládala, stejně jako domácí „řepozelí“. Chutě pro někoho zvláštní, ale třeba pro Květu a Libora je to zatím nejlepší hlavní chod, byť lehce přesolený. Naštěstí má třetí hostitelka v zásobě pití dost. A na obzoru je další hádka, Milan prostě musí mít zkrátka pravdu a Libor je pro něj vhodný terč. Zábava se podává rovnou s prvním moučníkem. Tenhle koláč se musí konzumovat s rukama za zády. Je to snad Maruščina pomsta? Milan trvá na tom, že se musí zúčastnit i hostitelka… Budou všichni jako prasátka? Kdo najde malý klíček, kterým si otevře dárek?

Čtvrtek: Večírek u Květy (52) poznamená mlčení, dusno, špatná nálada. Zkazí Milan Květě večeři?

Prostřeno 42 - Obrázek 4 Foto:

Čtvrtá hostitelka si připravila menu s plněným rajčetem, domácí bramboračkou, hovězími líčky na víně a lívanečky s žahourem. Maruška Květu zklamala, protože se přidala k Milanově kritice. A Libor se podle Tomáše musí cítit hrozně, po všech těch dnech, „kdy ho cizí chlap takhle ponižuje“. Dnes si ale Libor, kterému normálně „všechno chutná“, protože si podle Milana nechce nikoho rozházet, moc nepochutná. Nejmladší soutěžící nesnáší rajčata a slizké věci, což je právě pro líčka dost charakteristické. Polévka i hlavní líčka na víně jsou prý poněkud bez chuti, ale v omáčce zůstalo celé koření, což zase vadí Marii. Milan má navíc konspirační teorii. Libor je prý do pořadu nasazený. Je to mamánek, příliš mladý na to, aby mohl soutěžit, má jim prý škodit a je třeba si na něj dát pozor. Zajímavé… „Kam jsem se to dostal?“ položí Milan řečnickou otázku a hostitelku tím docela urazí. Lívanečky v žahouru jsou prý „jako bahno, ale dobrý bahno“. Dlouhé čekání na úkol týdne probíhá v tichu, aby Milan raději nevystartoval. „Atmosfér je taková divoká,“ popisuje Libor večer plný extrémů. Jako na houpačce. Diabetičce Květě není dobře a ke konci večeře je jí ještě hůř. Hostitelka smutně konstatuje, že všichni se až na Libora chovali jako dobytek. A zítra chce být „juniorovi“ oporou…

Pátek: Student Libor (20) prostírá na terase rodinného domu, to se ale soupeřům nelíbí. Vařil to vůbec sám?

Prostřeno 42 - Obrázek 5 Foto:

Středoškolák Libor chce zorganizovat finále na terase rodinného domu, to se ale soupeřům nelíbí. Chtějí proniknout do jeho kulinářského zázemí a Milan nevěří, že vaří sám a chce se přesvědčit, jak to umí. Ale Libor si nedá v pátek všechno líbit a brzy bude takové husto, že by se dalo krájet motorovou pilou… Libor má moderní menu v italsko-francouzském stylu. Florentinské vejce je prý málo pracné. „Určitě ale víc než nakrájená rajčata s mozzarellou,“ dovolí si oponovat Milanovi Tomáš. To ale neměl… Zastřené křepelčí vejce je prý studené a Milan ho odmítne. Pórková polévka s brambory je podle něj „odvar z ponožek“, pro ostatní celkem chutná, ale moc řídká. Telecí saltimbocca – škoda telecího a dobrého receptu, maso je vysušené, opět studené a brambory nemají chuť. Poslední kuchař by ovšem chtěl od Milana trochu uznání. To se ale se zlou potázal: „Když mi to nechutná, mám se přemáhat, abych to sežral a řekl, bylo to dobrý, Libore!?“ Je to sice večer poslední, ale konverzace pokračuje v podobně hrubém duchu. Milan je sprostý a to se nikomu nelíbí, ženám je trapně. A na rozdíl od předchozích dnů, kdy ho peskoval za mlčení, Liborovi vyčítá, že mluví až moc „jako lidový vypravěč“. Je to zvláštní povaha, tenhle Milan... Ale pozor, umí i pochválit! S chutí sní Liborovo tiramisu. Uvolní napětí lukostřelba? Není to v téhle situaci riskantní, až nebezpečné? A přizná se Milan konečně k podvodu s mraženým koupeným štrúdlem?

Vaše názory

Anonym
Milene ty debile, koukej na 0 03.11.2015 12:07

Milene ty debile, koukej na prostřeno a tak jak se v prostřenu chovala Veronika , tak jsi ce uměl chovat i ty hajzle jak s tebou ta tvá baba může žít, byt ní, tak tě vykopnu z baráku a styděla bych se být ní.Dnes se tam chovají další debili asi to od tebe obkoukali.

Anonym
Milanovo základní vzdělání je 0 14.10.2015 00:42

Milanovo základní vzdělání je na místě,on asi ani nevěděl kam se přihlásil,protože vařit neuměl,barák tak normál a jediný co mu šlo,byly blbý keci.Opravdu blbec na entou!!!!

Anonym
Větší hovado než je Milan 0 14.10.2015 00:30

Větší hovado než je Milan jsem neviděla,jen nechápu,proč se někdo nezastal chudáka Libora.Své základní vzdělání dokázal i pátečním hlasováním.Pořád přemýšlím,proč tam vlastně lezl.Přítelkyně aby chodila kanálama!

Anonym
Zvířata rád mám,ale ne chlupy 0 12.10.2015 08:44

Zvířata rád mám,ale ne chlupy v talíři,kolego!

anonym
nejhorší díl Prostřena jaké 0 11.10.2015 12:42

nejhorší díl Prostřena jaké jsem kdy viděla :-/Díky Milanovi samozřejmě...v pátek jsem se dívala jen na konec,abych zjistila kdo vyhrál...

Anonym
Není ten Milan bývalý 2 08.10.2015 07:54

Není ten Milan bývalý lampasák? Chová se tak!

Anonym
Ne lampasák...ale gestapák 08.10.2015 19:56

Ne lampasák...ale gestapák

Anonym
Pak se má náš národ někam 12.10.2015 18:54

Pak se má náš národ někam posunout, když zde žijí takoví arogantní burani... A ještě si frajer vybere k buzerování kluka, kterej by mu mohl dělat syna, to je teda borec! Je dobrý vidět, že i takový póvl žije mezi námi v republice, jen nevím, co tím chtěl autor říci. Asi žije na nějaké své planetě...

Anonym
Televize už šahá hluboko do 1 06.10.2015 08:09

Televize už šahá hluboko do rezerv a bere lidi do pořadu ,kteří nic neumí,nejsou čestní a jde jim jen o výhru. Měl by to jídlo posuzovat odborník a ne jen kuchtíci,protože ti mají názory zkreslené i třeba tím,že se jim v bytě nelíbí. Jde ale přece o jídlo a vaření. Kočky a psi ,to by mělo být také zakázané!

Anonym
Souhlasím, že by jídlo měl 09.10.2015 13:46

Souhlasím, že by jídlo měl posuzovat zároveň odborník. Ale proč by měli být zakázaní psi a kočky?
Kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi!

reklama