PO - PÁ v 17:50 na Primě

Video: Anička je odbornice na slovenskou kuchyni! Bude poučovat i Slováka!

REPRÍZA Peter původem ze Slovenska je tak trochu záhada, mluví česky, ale menu má ve slovenštině. Tedy spíš nemluví... Naštěstí úterní zábavu táhnou Anna a Kristýna i druhý Petr, takže řeč nestojí.

Na jídelníčku nejsou autentické slovenské pochoutky, což většinu hostů zklame. Jde spíš o rodinné recepty. Patří sem chuťově vyvážená sýrová roláda z eidamu s receptem na domácí pečivo od sestřenice - a předkrm hosty celkově nadchne. Pečení vůbec je Peterovou silnou stránkou, protože jako úkol týdne vyfikne domácí tvarohové buchty, kam přidává zakysanou smetanu, proto jsou prý tak vláčné. S kuřecí polévkou už to taková sláva není, podobná jako včera, jen není zadělávaná, ale jsou v ní též pro někoho problematické drůbky a kapustičky. Hlavní chod, to je takový oblíbený „nedělní oběd“, jednoduchý bramborový salát a řízky, předem naložené podle babiččina receptu. Ovšem o tak tradičním chodu má každý vlastní představy, nejvíce však chutná Anně… Ta sdělí, že sladké moc nemusí. Tedy vlastně vůbec ho nemá ráda. Uspokojí ji aspoň Peterův koláč „orgasmus“? A jak si ostatní poradí s dalšími moudry svérázné důchodkyně?

Vaše názory

Daniela111
Milé Prostřeno - slovensky je 0 05.07.2016 17:00

Milé Prostřeno - slovensky je síce meno Peter, ale Petrova manželka, Petrov obed, videla sme Petra - žiadny Peterova ani Petera ....

reklama