PO - PÁ v 17:50 na Primě

VIDEO: Dietní knedlíky a paštika aneb zdravá strava dle Prostřeno!

Učitelka Markéta (42) předvede ve čtvrtek v útulném domečku v Ivančicích cooking show české klasiky. Bude to ale ostatním soutěžícím stačit? Dívejte se od 18 hodin na Prostřeno!

Co hosté od nejstarší Markéty čekají? Budou se u ní cítit jako ve škole, nebo večer proběhne v pohodě? Zkušená kuchařka Markéta některé velmi příjemně překvapí.

Zná fígle i kuchařské postupy, ví, že smažení na sádle je chutnější než na oleji, vyzná se v koření. Jako učitelka je zvyklá mluvit na veřejnosti a nepůsobí nervózně. Markéta si troufá: rozhodla se hned pro několik druhů těst. Ke svíčkové uvaří dva druhy knedlíků, upeče štrúdl i výborné domácí housky a najde si čas i na domácí nudle do vývaru!

Typicky české menu je příjemným kontrastem k moderním jídelníčkům obou pánů. Markéta se ještě tváří, že je to snad dietní večeře. „Největší zážitek pro mě byla domácí houska,“ říká Martin, který má přesto pár výtek.

A není sám. Kam se třeba ztratily nože ke hlavnímu, bohužel studenému chodu? Nebudou se hosté cítit jako ve škole? Zábava poněkud připomíná hodinu výtvarné výchovy, ale je u ní veselo a kolegové si odnesou i něco na památku. Dostane Markéta konečně tu pusu od Martina za včerejšek?

Proč tedy byla paštika dietní?

Článek

Recept od tchyně moc nezabodoval Foto:

VIDEO: Recept od tchyně nebyla dobrá volba. V Prostřeno! se suché maso neodpouští

Středeční hostitelka Aneta vsadila v hlavním chodu na recept od tchyně. A možná se jí tato volba trochu vymstí. Dívejte se od 18 hodin na Prostřeno!

Článek

Fois gras soutěžící nenadchla Foto:

VIDEO: Jak znechutit jídlo? V Prostřeno! ví dobře, jak na to

Ačkoliv má mladá maminka Pavla (28) z Brna–Kohoutovic velké ambice, štěstí ji během vaření i večeře opustí. Možná si zvolila menu, které je nad její síly. Dívejte se na...

Článek

Lokací Prostřeno! je tentokrát Jihomoravský kraj Foto:

VIDEO: V pondělí v Prostřeno! začínáme hned gastronomickým peklem

Jsme v Jihomoravském kraji, kteří mnozí z náš považují za nejpohodovější kout republiky, za takovou naši Provence. A v tomto duchu proběhne i další týden s pořadem Prostřeno!

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama