PO - PÁ v 17:35 na Primě

VIDEO: Drama v Prostřeno! Pro Hanu musí přijet záchranka!

Nejstarší hostitelka Jana (67) se na finále dobře připravila, ale její večeři naruší drama s nemocnou Hankou.

Páteční večeře u důchodkyně Jany proběhne netradičně a dost dramaticky. Jsme v Bohnicích, na areál léčebny hostitelka vidí ze svého balkonu, ale tam snad neskončí, i když ji čekají perné chvilky. Ve svém bytě plném obrázků a květin, který sdílí se svým dvacetiletým leguánem, uvaří nevšední menu ze zdravého pštrosího masa, které má skvělé dietetické účinky a připomíná hovězí. Pštros nebude snad jen v předkrmu, což je špenátová roláda, a samozřejmě ani v piškotovém dortíku s ovocem a šlehačkou.

Článek

posledni vecere poklice Foto:

Ne všichni mají pro Hany kolaps pochopení! Prostřeno! Poslední večeře

V Praze se k prostřenému stolu sešli čtyři ženy a jeden muž. Jak se cítil Jakub jako jediný zástupce silného pohlaví u stolu?

Hana se třese!

Další děj předznamená bouřlivý výstřel špuntu od sektu, který hostitelku málem střelí do oka. Během předkrmu Hance, které není dobře, stoupne teplota na čtyřicítku, třese se a vypadá to, že zkolabuje. Je malátná a vzhledem k tomu, že je vážně nemocná, což ovšem soupeři až dosud nevěděli, hostitelka radši zavolá záchranku… Hanka jede do nemocnice, kdo ji zastoupí u stolu?

Kdo přijde jako náhradník?

Všichni jsou v šoku, ale večeře musí pokračovat dál! Maminku vystřídá dcera, která nejí maso a kvůli hodnocení musí znovu ochutnat špenátovou, možná až moc česnekovou roládu. Polévka ze pštrosa vypadá hezky, ale podle Evy to byla spíš jen „voda s masem“. Hlavní chod – „plněný pštros“ s opečenými bramborami – je chutný, ale kvůli sušené schwarzwaldské šunce přesolený. Klasický listový salát má „komunistickou zálivku“. A protože Jana učí děti výrobu keramiky, trochu plácání s hlínou dopřeje v rámci zábavy i svým hostům. Pro Jakuba to ale žádná zábava není… Přesto přese všechno je závěr večera, který Janě narušila Hančina indispozice, podle hostitelky nejzábavnější z celého týdne. U piškotového dortíku s ovocem a frappé už vládne uvolněná nálada.

Haně není dobře!

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama