PO - PÁ v 17:50 na Primě

Video: Jiřina je nekompromisní k muslimské víře! Bude Dania bez večeře?

REPRÍZA Nekompromisní Jiřina vaří jak o život, ale Danii žádné ústupky dělat nemíní, do koláčů dá rum. Nezapomeňte se dívat každý všední den v 17.50 na Prostřeno!

Podle skladby jídelníčku to ve čtvrtek vypadá na reparát včerejšího Yvetina menu, obě večeře si jsou dost podobné. Jiřina občas zmatkuje a s ničím se nemaže; v kuchyni vypukl „hotový Saigon“. Pravda, tohle poctivé menu si žádá dost místa a času a oboje se rázné hostitelce nedostává. A do toho si nevybrala snadný úkol týdne – velikonočního beránka. Tatarská princezna, která se s Jiřinou, jak víme, nemusí, si snad nedá ani zelí, do něhož Jiřina přidává slaninu i plátky jablek. Do toho peče domácí rohlíky, koláče i kachnu, vaří slepičí polévku, bramborové knedlíky, již dva zmíněné druhy zelí, na začátek večeře je teplý krůtí salát, prostě je toho strašně moc, co musí hostitelka připravit, upéct, uhníst a ochutnat. Vaří se na lince, na zemi, všude, Jiřinka stále něco hledá – a beránek jde do trouby podruhé, uvnitř je syrový, až má nakonec opálená ouška. A ještě musí Jiřina připravit slavností tabuli, z toho má snad největší starost. Bajaja přijde hladce oholen a s kohoutem na hlavě, jak to včera slíbil. Co víc si může Jiřinka přát? Skvělé jídlo, jenže rohlíčky k předkrmu jsou velmi propečené, velmi křupavé a velmi malé – a na přidání už není, zbytek se spálil. Polévka „bez limetky“ je mnohem lepší než ta včerejší. Dania nedojí ani knedlík a beránka zase nedají jí, prý je spíš na koukání, ale ještě spíš pro zasmání. Ochutná Dania aspoň kynuté koláčky (s rumem)? Návštěva pivovaru potěší Bajaju, múzickou abstinentku ale asi moc nenadchne…

Vaše názory

AnonymPatricie
Taky si myslím, že soutěžící, 0 16.04.2016 18:46

Taky si myslím, že soutěžící, pokud se přihlásí do soutěže o vaření - musí jíst VŠECHNO! Všechno ochutnat a ohodnotit! Nemusí mu to CHUTNAT, každý máme jiné chtě, ale zkusit to musí! Žádné ústupky!To je stejné, jako soutěž o plavání, např. voda je studená, ale musíš tam vlézt a plavat! :) Ty věčně věřící něčemu a vegany, vegetariány a ostaní exoty, by se neměli vůbec do soutěže hlásit a pořadatel nemilosrdně diskvalifikovat! Nedodržuje pravidla soutěže - ven! :)

Anonym
Tak to mě zase Prostřeno 0 06.04.2016 05:15

Tak to mě zase Prostřeno nas...Lidi to je strašná blbost zvát tyhle blbce do pořadu.Ať si každý věří čemu chce, ale ať to netahá mezi lidi.Když nežere vepřové maso,nemůže objektivně hodnotit a o tom přece pořad je.Tuhle sérii Prostřena jsem kvůli muslimce nelsedoval.Já osobně jsem s Prostřeno skončil.Už to není zábava.A navíc komentář Vydry...co ktomu dodat?Jako herce ho beru, ale tady mluví jako pako.Už by jste je mohli za někoho vyměnit.Já se hlásím,taky potřebuju peníze.

Anonym
Tradice velikonočního beránka 0 02.04.2016 12:18

Tradice velikonočního beránka se zrodila dávno - před mnoha tisíci let v Egyptě. Bude navždy spojená s vysvobozením izraelského národa z egyptského otroctví. Bůh jim tehdy nařídil, aby každá rodina připravila obětní pokrm z beránka bez vady, ročního samce. Beránky opečené na ohni pak společně jedli.

Mirka46
To je baba nechutná už od 0 01.04.2016 18:49

To je baba nechutná už od pohledu !

Anonym
Vy nám to s těma muslimama 0 31.03.2016 13:04

Vy nám to s těma muslimama chce snad znechutit.

reklama