PO - PÁ v 17:50 na Primě

VIDEO: Keců jak Palacký, ale vlastní vaření nezvládá. Prostě klasika v Prostřeno!

V Praze se sejde parta sympatických mladých lidí ve složení tři muži a dvě ženy, ale jeden rušivý element se v této sestavě najde. Hodnocení ovlivní taktik Vojta, který přišel nejen vařit, hrát a bavit svoje soupeře, ale především kalkulovat s body za účelem výhry. Dívejte se v úterý v 17.50!

Na dvě věci ale nepomyslel: pár věcí na sebe práskne, ještě než sám odvaří, takže inteligentní soupeři tuší, o co půjde, ale především nepodá v kuchyni přesvědčivý výkon. Mladí hosté to ještě netuší, ale tento týden nehrají jen o 50 000 korun, ale také o prémiovou cenu, šikovného multifunkčního robota, báječného pomocníka do kuchyně. Kdo ho vyhraje? Snad někdo, koho vaření baví natolik, že ho plně využije. A ten nebo ta, komu se podaří nejlepší sushi, což je obávaný úkol tohoto týdne. Navíc těmhle Pražákům sushi moc nejede… Sledujete další Prostřeno! z metropole, které je nejen napínavou soutěží, ale i sondou do lidské duše a další poučnou lekcí.

Pondělí: Sportovec Jakub (23) vsadí na francouzskou kuchyni, má rád zdravé vaření a pečuje o svoje ukázkové tělo 

Jakub Hodan  Foto: Jakub Hodan Foto: All

Zkraje týdne navštívíme hned dvakrát za sebou Černý Most. Poprvé zde uvaří sportovec a milovník bojových sportů Jakub. Ještěže milý a lehce nervózní hostitel dokonale ovládá svoje tělo, protože při roznášení jídla mu v cestě ke stolu překáží sedačka, kterou musí překročit – je to malý artistický výkon a riziko, že někomu vyleje jídlo na hlavu.

Jakub si vybral francouzské menu s britským dezertem: předkrm z listového těsta připadá hostům dost mdlý a francouzská cibulačka vařená s červeným vínem zase moc sladká. Jen Vojta jídlo okatě chválí, ale to je součást jeho taktiky, od zítřka bude všechno jinak – veškerou cibuli stejně nechal na talíři. Jak se budou hosté tvářit na mořského vlka, upečeného se zeleninou v alobalovém balíčku?

Monika si vlka trochu plete s mořským ďasem, ryby Pražáci jedí, největší slabinou večeře jsou rozvařené a neosolené brambory. Kdo si myslí, že hostitel předvede něco ze svého bojového umění, bude zklamán. První večer má partu sblížit a pobavit hra – hádání českých filmů. A fanoušků našeho filmu se v této pražské pětce moc nenajde… Odměna pro vítězku této minisoutěže bude sladká, stejně jako poslední chod, dezert se zmrzlinou a s pusinkami.

Úterý: Taktik týdne, číšník Vojtěch (29), chce vyhrát za každou cenu. Zapomněl ale pořádně nakoupit, dobře uvařit a hladové hosty nechá čekat

Po včerejšku jsou všichni zvědaví na večer u Vojty. Jednak proto, že jeho přítelkyně už v pořadu vloni vařila, a nadšenou divačku Moniku zajímá, zda pozná známé prostředí. A také proto, že se včera podřekl, že je vyučený kuchař, tak mají soupeři velká očekávání. Vojta, který si o sobě myslí, že je dobrý kuchař, plánuje českou klasiku. Sushi ho trochu vyděsí, i když prý i s tímto jídlem zkušenost má.

Proč ale dává pod svíčkovou z králíka olivový olej, když ho sám nemá rád? Nebo bujonovou kostku? Zelenina pod pečínku je mražená, moc mu to ale nepomůže, protože doma nemá hladkou mouku na zahuštění omáčky a musí si odskočit do obchodu. Také zapomněl na kvasnice na knedlíky a ke všemu jich koupil málo. Na to, že je číšník, neumí prostřít stůl, nezná bonton a bojí se papiňáku.

Předkrm s cherry rajčaty plněnými křenovou pomazánkou je celkem piplačka, ale přes nevšední kombinaci je docela dobrý. Hovězí vývar chutná Jakubovi jako z pytlíku, pravda je, že Vojta dochucovadly nešetří. A čas se vleče… Hosté opět čekají – tentokrát na hlavní chod, společnost jim zatím dělá Vojtův hladový pejsek. A výsledek? Každý dostane ke svíčkové z králíka dva nedovařené knedlíky, hosté mají také hlad a hostitel kritiku špatně snáší. Vojta už se těší, jak to nandá Monice, Anetu posílá do pizzerie, ať se dojí. Následuje nijak zábavná pantomima a další čekání na sladkou tečku v podobě taštiček z lístkového těsta s ovocem. Nikdo nechápe, co Vojta dělal celý den. Méně taktiky a více poctivé přípravy by bylo lepší! A úkol týdne? Na ten nakonec Vojtěch rezignuje…

Středa: Malířka Aneta (25) potěší zabydleným domovem, u vaření se také dost naběhá a soupeře pozve na svoji výstavu

Aneta Kosobudová  Foto: Aneta Kosobudová Foto: All

Jaká bude mladá výtvarnice Aneta kuchařka? Někdo ji tipuje na náročnou puntičkářku se smyslem pro detail a estetiku, Vojta si naopak myslí, že dívka, která se živí užitou malbou, nebude umět vařit. Aneta je ale soutěživá, a když něco dělá, dělá to prý na sto procent. V kuchyni ráda improvizuje a to platí i v úterý. Menu je zčásti italské, co se ale proboha skrývá pod „veverčími špízy“? Vzhledem k tomu, že Aneta nejí králíka, tak snad veverčí maso nehrozí.

Hostitelka se spoléhá na vlastní úsudek a chutě, stejně bude přistupovat i k úkolu týdne a k „pikantní rajčatové polévce z jihočeské hlavičky“. Situace z včerejšího večera se trochu opakuje v tom, že Aneta stále něco hledá a také se při vaření proběhne po Braníku. A Vojta jí to u stolu neulehčí: Nejí parmazán, který je v předkrmovém rizotu, jak se obával, znechutila ho bazalka a oregano v rajské polévce, k hlavnímu chodu, podávanému s brambůrky, si ještě poručí chilli.

Miluje ostré a nic není dost pálivé. Jeho výtkám, které pokračují stále, už ale nikdo moc nenaslouchá. Naváží se do Moniky a hostitelka si myslí, že se „z toho včerejšího neštěstí ještě neoklepal“. Před tvarohovým sorbetem všem trochu vytráví, když se půjdou podívat do místního divadla, kde Aneta vystavuje svoje věci. A sushi bude dost a dost, Vojta přinese také to, co včera nestihl…

Čtvrtek: Slovák Michal (28) je kliďas, který zkombinuje slovenskou a moderní světovou kuchyni

 

Michal Kobzák  Foto: Michal Kobzák Foto: All

Inženýr Michal, který pracuje v Mladé Boleslavi a pochází z Banské Bystrice, nás pozve na Prosek, kde žije. Kdo si v jeho malém bytě přál ochutnat něco ze slovenské kuchyně, dočká se, protože „šmirkas“ je pomazánka z brynzy, másla, červené papriky a cibule. Rillettes je zase francouzská specialita z tučného masa, v tomto případě z kachny. Tuhle „nátierku“ si hostitel připravil předem, protože se dělá hodiny. Která bude lepší? K oběma upeče domácí pečivo.

Michal, zdá se, u vaření rád riskuje. Opakovaně se prý pouští do receptů, na nichž už pohořel. Odvaha mu nechybí. Bude risk tentokrát zisk? Co bude slíbeným překvapením v dýňové polévce? Granátové jablko a sýr, ovšem servírované zvlášť. Každý čeká, že Vojta, kterému se jeho vaření nepodvedlo, bude zase neúměrně kritizovat a hledat chyby, ostatně to přiznává sám. Tentokrát jen olízne polévkovou lžíci a konstatuje, že dýňový krém je sladký a hlavně studený, ostatní názory se různí.

Proč se venkovní zábava pořádá ještě před hlavním chodem? Co si vyžádalo změnu programu? Bobová dráha, na níž se žaludky soutěžících pěkně natřesou a také jim vytráví na hlavní chod. Ale musí si počkat na panenku s parmazánovo-švestkovou omáčkou, ta ale nevypadá moc vábně (podle Anety dokonce jako exkrement), a gratinovanými smetanovými brambory. Vyplatilo se to čekání? Maso je trochu tuhé. To čokoládová pěna s malinami je naservírovaná úhledněji než hlavní chod. A úkol týdne hostitel zvládl s grácií i vtipem a ani se u přípravy tamaki sushi nenadřel…

Pátek: I kdyby se Monika (20) v pátek snažila sebevíc, asi jí to stejně nebude nic platné. Bude její mexická kuchyně pro Vojtu dost pálivá?

 

Monika Černohousová  Foto: Monika Černohousová Foto: All

Nápad přihlásit se do Prostřeno! se zrodil spíš z hecu, uvádí o své účasti v pořadu nejmladší soutěžící, sympatická vysokoškolačka Monika ze Stodůlek. Soupeři toho od ní v kuchyni zase tak moc nečekávají, překvapí je ve finále? Na přípitek se podává tequilla. A Vojta do toho šlápne rovnou a žádá výměnu údajně špinavé sklenice – samozřejmě přišel v bojovné náladě. Mexická kuchyně, kterou má Monika ráda, by mohla Vojtu potěšit. Jenže prý i „kdyby mu to chutnalo jako v jeho oblíbené mexické restauraci, tak Moniku stejně nepochválí“. Hostitelka doufá, že její čokoládová a banánová domácí zmrzlina bude chutnější než u Anety. Nachos na předkrm jsou naporcované a dopečené z hotových tortill, měly by být křehčí než ty kupované, slibuje Monika. Dobrá polévka je z rajčat a fazolí, na hlavní chod je ostré hovězí s kukuřicí a bramborovými plackami, které si hosté mohou doladit ještě pomocí papričky podávané zvlášť. Na Vojtu čeká chilli paprička, útočná stejně jako on. Konečně se i jídla potí, jak si přál. Nebo nepřál? A protože Monika studuje chemicko-potravinářskou školu, vezme hosty ven, aby si zkusili jeden pokus. Její úkol týdne vypadá úhledně, není ale s lososem, nýbrž nasladko. Zjemní dezert a ovocné sushi v kornoutku Vojtovo nepřátelství? Proč je právě na tuhle milou rusovlásku Vojtěch tak vysazený? Největší taktik ze všech si myslí, že je falešná… Monika to naštěstí nebere vážně, stejně jako Aneta, která je pro něho zase jednoduchá. Holky se tomu jen zasmějí…

 

Kdo se ale bude smát v Praze nakonec? A kdo si odnese prémii týdne – multifunkční robot? Dívejte se!

Vaše názory

Anonym
Typický český bezcharakterní 0 07.11.2015 19:31

Typický český bezcharakterní paskřivec . Kdo takového křiváka proboha zaměstná u sebe v restauraci? Jedině stejný blb!! A vychovávat děti s tímhle pokřiveným charakterem by mělo vybičovat sociálku k akci k odebrání dětí pro nemorální výchovu

LudmilaAnonym
Nechápu jak může Prima 0 06.11.2015 18:36

Nechápu jak může Prima takového debila a podvraťáka do tohoto pořadu přihlásit. Ty jeho blufy by náš pes nežral ani náhodou. On sám je ubožák a je vidno že ožralka a vaření? On a číšník? Takového bych do hospůdky nevzala ani náhodou.Toto je pořed o vaření a ne o urážkách a pokud to bude tak pokračovat nebudu se dívat!

Anonym
Vojto potkat tě na ulici tak 0 05.11.2015 18:32

Vojto potkat tě na ulici tak tě trefim.si utekl z Bohnic nebo máš v hlavě hovna?

Jiří a Zuzka
V ŽIVOTĚ JSME VIDĚLI HODNĚ 0 04.11.2015 19:02

V ŽIVOTĚ JSME VIDĚLI HODNĚ DEBILŮ ALE TY EXCELUJEŠ.NEJSI TY HOVADO NÁHODOU Z PRAHY?RADĚJI SE UŽ NEHLAŠ DO SOUTĚŽÍ O VAŘENÍ TY SNAD PŘIPÁLÍŠ NEBO NEDOVAŘÍŠ I ČAJ.KUCHAŘŮM I ČÍŠNÍKŮM DĚLÁŠ OSTUDU.RADĚJI JDI KOPAT RYGOLY TAM NIC SNAD NEZKAZÍŠ MÁČO.

Vladimír 72let
Vojta -to je debil 0 04.11.2015 18:35

Vojta -to je debil

Anonym
Ježíš Marjá, kdo má mít na 2 03.11.2015 17:43

Ježíš Marjá, kdo má mít na toho hajzla Vojtu žaludek? Vždyť to je hovado kterému není rovno. Jeho přítelkyně jestli je trochu soudná musí od něho utíkat co jí nohy budou stačit. Vždyť jako partner do života, je to přímo děsivý exemplář. Co od něj může v životě čekat?

Anonym
Je to ožrala, smažka,s 04.11.2015 19:05

Je to ožrala, smažka,s jednoduchým myšlením na úrovni debility,závistivec.
Ráda pořad sleduji, ale když vidím tento exemplář...Měli by pro takové jedince vytvořit něco jako zoo, aby nemohli mezi normální očany. Chudák přítelkyně, aby chodila kanálama.

Anonym
Oprava: mezi občany 04.11.2015 19:07

Oprava: mezi občany

reklama