PO - PÁ v 17:50 na Primě

VIDEO: Petr je příznivcem polotovarů a umělých dochucovadel!

Jako kdyby hosté z prostředka týdne chtěli splnit úkol týdne už svým menu, protože trend ve vaření klasických českých jídel pokračuje.

V malém bytě Petrovy přítelkyně ve Studénce se podává další vývar, španělský ptáček s bramborovou kaší, večeři zakončí mramorová bábovka. To všechno si snad dá i Abi, který nedostane slaninu a párek v závitku bude drůbeží. Co se mu ale nebude líbit, to je kostka ve vývaru, protože na rozdíl od Petra není přítelem umělých dochucovadel a polotovarů. Základem na játrové kapání je koupená zavářka – a k tomu hostitel předvede malý fígl. Petr, zvyklý stravovat se na montážích a jíst hlavně lžící, se s tím moc nepáře. Sardelová vejce nejsou sardelová, ale tuňáková, uvařená natvrdo a potřená koupenou pomazánkou. Pozná to někdo? „Já jsem blafoval, takže je to blaf,“ přizná se bezelstně hostitel, který přitom ale umí vařit.

Článek

abi na uvodni Foto:

Abi chtěl ukončit natáčení! Prostřeno! POSLEDNÍ VEČEŘE již v neděli

S posledním dílem letního speciálu Prostřeno! – Poslední večeře se vracíme mezi partu z Moravskoslezského kraje, která soutěžila v září loňského roku.

Abi už je opravdu naštvaný!

Koncovka tomu však chybí. Ke španělskému ptáčku, který je sám o sobě prý chutný, patří i dobrá omáčka, místo ní jsou ale na talíři stopy bezbarvé břečky. Bramborové placky a prý i bábovka jsou místy připálené. Petr má slabiny též jako hostitel – například aperitiv v mrazáku zmrznul. Těšil se na Abiho, má k tomu ale důvod? „Smrdí mi to,“ zmrazí ho Egypťan hned u předkrmu… Ale i Petr má pro něho překvapení – cibuli v polévce. Proč se do Petra pouští jen Abi? Je to tak snadný terč, že je ho ostatním líto? Kdo se dokáže napít minerálky z prázdného korbelu? Je to taková „petrovina“, naráží na hostitelův specifický druh humoru Aleš, který uvaří jako poslední.

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama