PO - PÁ v 17:50 na Primě

Video: Pozve Lukáš striptéra, nebo se toho ujme sám? Dozvíte se ve čtvrtek!

Ženatý policista Lukáš (28) vaření miluje, před půl rokem ale přestal jíst maso. Lukáš pozve své hosty do příjemného domečku na kraji Havířova, kde uvaří své moderní menu s candátem a spoustou neobvyklých chutí.

Vaření je totiž jeho velkým koníčkem a z průběhu týdne je jasné, že o jídle a moderních gastronomických trendech toho dost ví. Soupeři se na čtvrteční večer moc těší, už se nemohou dočkat. Splní Lukáš jejich očekávání? I když je na začátku večeře nervózní, nervozitu překoná a laťku posune zase o kousek výš. Jen Kateřinu překvapí, že hostitel nevaří zase až tak zdravě, jak po všech těch řečech čekala. Smaží, používá kravskou smetanu a ne sójovou atd. Nikdo si z toho ale nic nedělá. Po včerejší svíčkové je Lukášova večeře s candátem i tak spíš racionální hostina, určitě to platí o velikosti porcí.

V úvodu se hostitel pochlubí svou specialitou z asijské kuchyně – zeleninové jarní závitky s omáčkami chutnají všem. Otazníky vzbuzuje krémová polévka z pečených kaštanů se zeleninovým nočkem, ta se nevaří každý den. Hlavní chod – candát s batátovým pyré, fritovaným bramborem a restovanou mladou kapustou – dopadne výborně a někdo by si možná i přidal. A důstojnou sladkou tečkou je povedený čokoládový fondant s domácí zmrzlinou a ovocným přelivem. Lukáš má organizační a hostitelský talent, protože zorganizuje hned dvě zábavy a dobře je skloubí i se svým vařením.

 

Článek

pv bazen Foto:

Vrátí Giorgio Katce facku? Prostřeno! POSLEDNÍ VEČEŘE již v neděli!

„Přišli s dobrou náladou a odejdou s ještě lepší náladou,“ prorokuje hostitel, u něhož se odehraje letní speciál Prostřeno! – Poslední večeře. Lukáš zatím netuší, že...


Podívejte, co uvařila Nikola.

Recept

Svíčková na smetaně, karlovarský knedlík Foto:

Svíčková na smetaně, karlovarský knedlík

Hostitelka se plácla přes kapsu a upekla pečeni z pravé svíčkové. A přestože se pečivo na knedlíky přismahlo, svíčková zmizela z talířů a všichni se olizovali až za ušima.

Recept

Játrová paštika s mandlemi, na portském víně s tymiánem, bagetka Foto:

Játrová paštika s mandlemi, na portském víně s tymiánem, bagetka

Nikole se dařilo od prvního chodu, všichni si moc pochutnali už na předkrmu.

Recept

Piškotová roláda s mascarpone a jahodami Foto:

Piškotová roláda s mascarpone a jahodami

Moučník se také povedl, ale Katce vadila chuť ztužovače, pánům zase připadal téměř bez chuti nebo málo sladký.

Recept

Kuřecí vývar s domácími nudlemi Foto:

Kuřecí vývar s domácími nudlemi

Již třetí vývar v pořadí dopadl asi ze všech vývarů nejlépe.

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama