PO - PÁ v 17:50 na Primě

VIDEO: V pondělí v Prostřeno! začínáme hned gastronomickým peklem

Lokací Prostřeno! je tentokrát Jihomoravský kraj Foto: Lokací Prostřeno! je tentokrát Jihomoravský krajFoto: All

Jsme v Jihomoravském kraji, kteří mnozí z náš považují za nejpohodovější kout republiky, za takovou naši Provence. A v tomto duchu proběhne i další týden s pořadem Prostřeno!

Čekají nás vyrovnané soutěžní výkony, jídelníčky moderní, ambiciózní, ale i poctivě domácké a klasické, na surovinách a nápojích se nešetří. Bude to hezký týden, v klidu a v pohodě, s kultivovanými a občas i vtipnými hostiteli.

Sestava je tři ku dvěma ve prospěch žen, a i když chtějí všichni vyhrát a počítat umí, také chtějí něco předvést, pobavit své soupeře a možná se z nich stanou i kamarádi. „Myslím, že si vyměníme čísla a budeme se chtít ještě určitě vidět,“ zní většinový názor, který převládá ve finále. „Jsme dobrá skupina, nikdo si na nikoho nevymýšlí nějaké nesmysly,“ říká Martin, který má k taktizování asi nejblíže a občas zábavně provokuje.

„Zařídím sklep a doufám, že se potkáme u nás i s polovičkami a dáme tu pravou moravskou degustačku,“ slibuje zase policistka Aneta. A úkol týdne? Stále jsou to fresh recepty, což je zadání tak široké, že by každý mohl obohatit své menu něčím čerstvým a osvěžujícím. Dívejte se a nechte se inspirovat kulinářským uměním Moravanů v tom nejlepším věku.

Pondělí: Zcestovalý manažer Petr (37) vytasí moderní menu. Dokážou ho ale hosté ocenit?

Petr Štefánek  Foto: Petr Štefánek Foto: All

Na suverénním i pohodovém Petrovi z Brna není nervozita znát, přestože zahajuje týden ve svém poměrně rozlehlém a strohém bytě ještě vonícím novotou. Asi je to tím, že v kuchyni není nováček, gastronomie ho zajímá a jako někdejší personalista má lidi přečtené. Hostům zachutná hned první chod – kachní prsa. Rajská polévka, kterou zná Petr z Izraele, má střídavý úspěch, stejně jako hlavní chod. Pro někoho kuchař málo koření a Martina zaskočí, že sýr do hlavního chodu je tavený, což se mu nezdá „ani vhodné ani na úrovni“.

Proč se mu tohle jídlo zdálo jako gastronomický úlet?

Příjemné je, že k plněným kuřecím závitkům Petr nezapomněl na šťávu, zajímavá je závěrečná sladká tečka, která je kombinací malin a dvou módních dezertů brownies a cheesecake.

Podívejte se, jak se návštěvníci k Petrovi "trousili":

Úterý: Pavla (28) podá nevyrovnaný výkon a nedokáže „prodat“ drahé suroviny ani gril

Pavla Nováková  Foto: Pavla Nováková Foto: All

Ačkoliv má mladá maminka Pavla z Brna–Kohoutovic velké ambice, štěstí ji během vaření i večeře opustí. Možná si zvolila menu, které je nad její síly. Těsto na kobližky vzdoruje a lepí se. Dotáhne Pavla moučník do zdárného konce? Večer zahajuje světová delikatesa foie gras, které dělá hostitelka teprve podruhé v životě, a je škoda, že tak drahá surovina nevyvolá u hostů nadšení, ale spíš rozpaky. Někdo mohl být zaskočen legendou kolem ní, neznalému může připadat bizarní až nechutná. Příprava panenky na grilu raclette by mohla být společenská záležitost, což ale u Pavly neplatí. Gril zůstal na kuchyňské lince, panenka s přílohami dlouho trvala a maso přeschlo. U zábavy se hosté napili i zasmáli, bude to ale stačit? Asi nejlépe dopadla polívka s nudlemi podle babiččina receptu.

Středa: Optimistická policistka Aneta (27) ví, že v jednoduchosti je krása

Aneta Koukalová  Foto: Aneta Koukalová Foto: All

„Mně se zatím ti lidé tak hrozně líbí, že si myslím, že bych tam mohla mít přítele,“ raduje se z vývoje jihomoravského týdne mladá usměvavá maminka. „Vládne tady fialová, kočka a dítě,“ charakterizuje svůj byt s nadsázkou Aneta – ostatně fialová barva je jedním z témat týdne. Kdo se ale bude uprostřed týdne smát, když vaří největší smíšek týdne? Zvládne Aneta najednou vařit a bavit hosty? Poteče uprostřed Moravského Slovácka víno proudem? Pozorná hostitelka nabízí tři druhy vína! Z hlediska fresh vaření jsou na tom asi lépe její předkrmové pomazánky z celeru a avokáda, které podává k čerstvému praskajícímu chlebu, než volské oko, jež zvolila jako povinný recept. A jak se osvědčí Anetino jednoduché menu? Je to sázka do loterie, ale šikovná kuchařka umí jídlo nejen dochutit, ale i lákavě naservírovat. A protože nejí jiné maso než vepřové, není divu, že si ho vybrala pro svůj hlavní chod. Aneta myslí na všechno, vlastnoručně ozdobené dortíky si hosté mohou odnést domů.

Čtvrtek: Učitelka Markéta (42) předvede v útulném domečku v Ivančicích cooking show české klasiky

Markéta Beránková  Foto: Markéta Beránková Foto: All

Co hosté od nejstarší Markéty čekají? Budou se u ní cítit jako ve škole, nebo večer proběhne v pohodě? Zkušená kuchařka Markéta některé velmi příjemně překvapí. Zná fígle i kuchařské postupy, ví, že smažení na sádle je chutnější než na oleji, vyzná se v koření. Jako učitelka je zvyklá mluvit na veřejnosti a nepůsobí nervózně. Markéta si troufá: rozhodla se hned pro několik druhů těst. Ke svíčkové uvaří dva druhy knedlíků, upeče štrúdl i výborné domácí housky a najde si čas i na domácí nudle do vývaru! Typicky české menu je příjemným kontrastem k moderním jídelníčkům obou pánů. Markéta se ještě tváří, že je to snad dietní večeře. „Největší zážitek pro mě byla domácí houska,“ říká Martin, který má přesto pár výtek. A není sám. Kam se třeba ztratily nože ke hlavnímu, bohužel studenému chodu? Nebudou se hosté cítit jako ve škole? Zábava poněkud připomíná hodinu výtvarné výchovy, ale je u ní veselo a kolegové si odnesou i něco na památku. Dostane Markéta konečně tu pusu od Martina za včerejšek?

Pátek: Grafik Martin (36) jako jediný prostírá v domě a všechny napíná až do konce

Martin Mikota  Foto: Martin Mikota Foto: All

Pražák Martin se do Moravan u Brna přistěhoval před třemi roky za přítelkyní, s níž má syna. Všichni jsou zvědaví, jak dopadne poslední večeře v jeho moderním domě. Aneta přijde dokonce s novou image. Hostitel se prezentuje jako zkušený kuchař, doma prý vaří hlavně on. Poslední menu se podobá menu konkurenta Petra, který vařil jako první. Kdo bude mít lepší kachní prsíčka a polévkový krém? Co jsou to filírovaná prsa? A kdo upeče lepší drůbeží závitek? Ani Markéta neví všechno, v náplni je mortadela – a to není druh sýra, jak si myslí. Pavla ví, že jde o salám, a těší se, ale zrovna na ni mortadela nezbyde. Proč cítí hosté z předkrmu místo pomerančové marmelády paštikové koření? Komu nechutná černá sůl? A kdo dostane syrové krůtí maso? Proč hostitel podává po předkrmu ještě druhou rundu? Chce snad hosty opít? A nebude batátový krém s kokosem přeslazený? A proč zábava u Martina skončí téměř dřív, než začne? Markétě to ale vůbec nevadí… Přesto je koncovka důstojnou tečkou vydařeného týdne, dezert i úkol týdne dopadnou na jedničku. Kdo vyhraje krásných 50 000 korun?

Na všechny otázky dostanete odpověď, když si nenecháte ujít další týden s pořadem Prostřeno! Od pondělí do pátku vždy v 18 hodin na Primě!

Vaše názory

AnonymJarka
Nechápu, proč není k 0 09.05.2015 18:51

Nechápu, proč není k shlédnutí páteční díl

anonymus001
Uvařit to nejskvostnější 0 05.05.2015 16:37

Uvařit to nejskvostnější jídlo, přidat k tomu ječení Bouškové a moudra Vydry tak je po náladě.

reklama