PO - PÁ v 17:50 na Primě

Video: V úterý se bude tančit!! Přijde i Michael Jackson!

REPRÍZA Středoškolák Martin (19) je slušňák, který umí vařit a především prostírat.Druhou soutěžní večeři připraví v maminčině kuchyni student gymnázia Martin. Nejmladší účastník se vůbec nemusí stydět, je vidět, že vaří rád a žádné školácké chyby nedělá.

Vaří, peče, smaží a profesionálně prostírá, protože při škole brigádničí jako číšník, a tak ví, co a jak. Čtyřchodové menu mu ale přece jen dá zabrat a u plotny se zapotí. Přesto s přehledem upeče domácí bulky, na což má docela vtipnou vychytávku, a k tomu udělá oblíbenou rodinnou vaječnou pomazánku, kam přidá dost česneku. Následuje další vývar s nudlemi a tentokrát i s játrovými knedlíčky, následuje plněná kuřecí kapsa špenátem a opečenými bramborami. Maso z prsou zůstane překvapivě šťavnaté a poslední tvarohový dort je podle maminčina receptu. O zábavu se aktivně postará Martinova sestřenice, která naučí hosty kroky salsy, a temperamentní Ital Giorgio tanec určitě nefláká…

Podívejte, co uvařil Giorgio:

Recept

Involtini di melanzane Foto:

Involtini di melanzane

Ital Giorgio chtěl ze své rodné kuchyně představit i jiná jídla než těstoviny a povedlo se mu to. Gratinovaný lilek s focacciou hostům moc chutnal.

Recept

Hovězí vývar s domácími těstovinami Foto:

Hovězí vývar s domácími těstovinami

Giorgio má rád, když si do vývaru dá před konzumací nastrouhaný parmezán. Někomu v polévce chyběla zelenina, ta se ale ve vývaru vařila, domácí nudle byly výborné.

Recept

Ossobuco alla Milanese se šafránovým rizotem Foto:

Ossobuco alla Milanese se šafránovým rizotem

Známé italské jídlo bylo výborné, pro někoho ale byla rýže moc al dente a i šafránu by prý hostitel mohl v příloze ubrat.

Recept

Panna cotta s jahodami a mojito přelivem Foto:

Panna cotta s jahodami a mojito přelivem

I tradiční italský dezert se hostiteli velmi povedl.

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama