PO - PÁ v 17:50 na Primě

VIDEO: Vánoční Prostřeno! bude tento týden plné gurmánských specialit a přátelské atmosféry

Vánoční Prostřeno! bude pohodové Foto: Vánoční Prostřeno! bude pohodovéFoto: All

Pokud máte někdy při sledování našeho pořadu dojem, že spolu lidé nevydrží bez konfliktu déle než jeden den a od toho druhého už začnou negativní nálady pomalu doutnat, zažijete něco nevídaného!

Ano, ještě existují lidé, kteří se sejdou opravdu jen kvůli tomu, aby se s někým seznámili, poznali zajímavá jídla a zažili něco nového! Přesně taková je totiž skupina našich soutěžících a tři dámy a dva muži, kteří nás pozvou do svých domácností převážně v Libereckém kraji, nás přesvědčí o tom, že lidem nejde v první řadě jen o výhru za každou cenu. Nicméně i tak zůstává pro tento týden štědrá odměna 50 000 Kč pro nejlepšího kuchaře!

Sledujte vánoční Prostřeno! od pondělí do pátku vždy v 18 hodin na Primě.

Gabriela Krummerová Foto:

Pondělí: Gabriela (25) procestovala kus světa, a ve svých pokrmech ho tak představí i svým hostům

V pondělí nás pozve do svého nového rodinného domku manažerka Gabriela a své menu založí kompletně na zahraničních specialitách – slovenské pidzizubky jsou vlastně jednohubky, ty až tolik nikoho nepřekvapí, ale penízková polévka už zaujme a zachutná mnohem více, a především hlavní chod, skandinávská mňamka, předčí očekávání – podávat se totiž bude dva dny pečená kýta ze selete, tradiční finské vánoční jídlo. Ovšem k němu připravované brambory budou dlouho tvrdé, a tak se hostitelka rozhodne začít zábavou – která bude současně i úkolem týdne. A jaký je to tedy úkol? Vánoční pohlazení! A fantazie je už zcela ponechána na hostitelích, jak si poradí. Pondělní večer se ponese v duchu klidu, pohody a příjemné atmosféry, která bude příznačná pro celý týden.

Co mají soutěžící rádi na Vánocích?

 

Martin Vobořil Foto:

Úterý: Martin (46) pojme své menu jako vzpomínku na maminku a poděkování jí

Martinovi před rokem zemřela maminka, a tak tento sportovec a známý fotograf pojme svou účast v pořadu Prostřeno! jako příležitost na maminku zavzpomínat – připraví pokrmy, které mu maminka chystala a které má rád, a ke každému připojí nějakou vzpomínku na maminku, skutečný příběh, kterým ji svým hostům přiblíží. Jako správný kuchař Martin také ukáže, že zužitkuje surovinu úplně celou – jako hlavní chod budou pečená králičí stehna, a tak na polévku použije zbytek králíka. I když Martinovo nejoblíbenější jídlo je králičí polévka – že by tedy prvním výběrem byla právě ona a podle ní hostitel určil hlavní jídlo? Zkuste se sami rozhodnout – v každém případě se vánoční hostina bude podávat v malebné chaloupce, kam Martin své hosty pozve.

Zdeňka Hanušová Foto:

Středa: Zdeňka (38) pojme úkol týdne asi nejoriginálněji, jak se komu kdy povedlo!

O Zdeňce se hned úvodem týdne dozvíme, že má ráda zvířátka, a tak si raději pochutná na zelenině než na jejich mase – nicméně vegetariánka není, pouze se obejde bez masa a nikdy by nezabila a nesnědla zvíře, které mají doma. A protože Zdeňka žije se svou rodinou na venkově, zvířátek okolo sebe mají opravdu dost, hostům se u Zdeňky bude velmi líbit. A menu? Sýrová roláda zachutná, ale nepřekvapí. Rybí polévka naopak zaujme velmi a zkusí ji i Gabriela, která se jinak rybám brání. Pečená kachna bude připravená speciálně – bude pečená s hruškami! A to nejzajímavější? Úkol týdne, vánoční pohlazení, Zdeňka pojme po svém – obejde hosty a jednoho po druhém pohladí – protože jsou přece Vánoce a všichni by na sebe měli být hodní!

Martina Bradáčová Foto:

Čtvrtek: Martina (38) připraví úplné gastronomické orgie!

Menu Martiny možná není ani tak složité jako spíš obsáhlé, a hosté budou mít obavy z přejedení. Nicméně Martina je naprosto jasně zkušená kuchařka a hostitelka, která přesně ví, jak správně pohostit! Začne jednohubkami z listového těsta a bude je mít opravdu krásně nazdobené. Místo polévky bude druhý předkrm, tentokrát teplý, a to gnocchi! Velkou radost bude mít Ladislav, který prý polévkový vůbec není, a tak mu polévka opravdu chybět nebude. Každé jídlo bude mít Martina krásně naservírované a bude chutnat, ovšem nejvíce podle reakcí u stolu vánoční kometa – dezert, pro který Martina připravila domácí zmrzlinu! Jak lze toto vše vůbec stihnout? Dívejte se a uvidíte!

Ladislav Chlum Foto:

Pátek: Ladislav (62) představí nefalšované krkonošské speciality

Zakončení vánočního týdne se bude odehrávat v krkonošské chaloupce u nejstaršího hostitele týdne, který se představí nejenom jako skvělý kuchař a hostitel, ale i jako všestranný kulturní člověk – dozvíme se například také, že Ladislav je jedním ze zakladatelů „Kabinetu kerkonošské slovesnosti“ a v krkonošském dialektu proběhne část Ladislavova večera. Zjistíme, že někteří z hostů vůbec netuší, co se skrývá pod názvy jednotlivých regionálních pokrmů, které má Ladislav na svém menu. Podávat se budou houbovec, sejkory, masiště s hlavatkou a flejškami a jako tečka na závěr? Poctivé kynuté buchty! Krása, nemyslíte? Kdo to všechno ale vyhraje? Nebo snad vyhrají něco všichni?

Zažijte podmanivou vánoční atmosféru s pořadem Prostřeno! Bude to letos naposledy a určitě se bude – tak jako vždy – na co koukat!

 

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama