PO - PÁ v 17:50 na Primě

Čistě dámská plzeňská jízda

Prostřeno II - Příště uvidíte 13. cyklus Plzeň (od 15.11.) Foto: Prostřeno II - Příště uvidíte 13. cyklus Plzeň (od 15.11.)Foto: Prima

Když si diváci nenechají ujít další vydání pořadu Prostřeno!, mohou se těšit na pět mladších dam s pestrými jídelníčky a uměleckými sklony.

 

Tentokrát poprvé zavítáme do západočeské metropole a i bez přítomnosti mužského elementu se bude jistě na co dívat. Projeví se čistě ženská rivalita? Bude se v Plzni hrát fair play? Uvidíte!

V pondělí diváky přivítá nejstarší účastnice plzeňského klání. Vladimíře je 45 let a ze všeho nejvíc se cítí být jazzovou zpěvačkou. Je patnáct let rozvedená, žije v paneláku s dvacetiletým synem, který ale právě odešel na medicínu do Prahy. Vladimíra je velmi zcestovalá. Odrazí se to na jejím menu? Vaření miluje, dokonce vydala vlastní kuchařku. Každopádně prý nemusí moc žen pohromadě, tak uvidíme, jak se zatváří, až zjistí, jaký babinec se u ní sejde. Snad ji nepřejde chuť vyhrát 25 000 korun.

Další den pozve hosty a diváky do svého domova Světlana, mladá maminka tří dětí. Nedávno se za manželem přistěhovala z Vysočiny do panelákového bytu v Blovicících. Momentálně ji nejvíc zaměstnává nejmladší Tomášek, ale stále si najde čas na ruční práce a vaření. Denně připravuje teplý oběd s polévkou, občas i teplé večeře, tak třikrát do týdne upeče rodině nějaký koláč či moučník, a ještě nedávno dokonce pekla dorty na svatby. Zisk pěkné sumičky 25 000 korun by úterní hostitelku jistě potěšil. To by byl bohatý Ježíšek! 

Uprostřed týdne by si ráda dokázala, že je alespoň průměrná kuchařka, zubní laborantka Lucie. Do soutěže ji přihlásila sestra, která se už nemohla dívat na Lucčino váhání u obrazovky. Tak to za ni vyřešila. Vdaná Lucie ráda peče a považuje tuto činnost za svou silnou stránku. Miluje rodinné oslavy a tvorbu dortů, maso, tatarský biftek a steaky. Objeví se některá z těchto dobrot na jejím menu? Zaujme středeční večeře soupeřky natolik, aby Lucie získala nejvyšší počet bodů, a tím pádem dosáhla na částku 25 000 korun?

Ve čtvrtek se jde na návštěvu k mladé podnikatelce Jitce. Je vdaná a má ročního syna Ríšu. Rodina bydlí ve zrekonstruovaném domě se zahradou na okraji Plzně. Ráda vaří, dokonce ji to uklidňuje. Nabytých kalorií se zbavuje jízdou na bruslích a tenisem. Když si chce odpočinout, vezme do ruky štětec a barvy a postaví se před malířské plátno. Lucie je soutěživý extrovert, sestavila si ambiciózní menu inspirované Španělskem a Francií. Pomůže jí vyhrát 25 000 korun, aby si mohla koupit vytouženou myčku nádobí?

Plzeňské vaření se završí v pátek u exotické Adély. Studuje na zubní techničku, ale žije výtvarným uměním. Malířka a kamenosochařka je vdaná, s manželem tureckého původu však nežije, bydlí s maminkou. Pořad Prostřeno! zná z Německa a vždycky snila o tom, že by v něm chtěla účinkovat. Zkušená hostitelka se na pátek těší jako na příjemný den se skvělým jídlem a milými lidmi. Hosté se taky mají na co těšit, už četba Adélina menu je zážitek. Pokud budou takové i konzumace a zábava, třeba zůstane 25 000 korun v bytovce u Adély, která by za peníze vycestovala do ciziny, kde se už teď snaží pomáhat hladovějícím dětem.

Vaše názory

ZHalskova
divačka prostřeno 0 13.11.2010 00:30

a hlavně žádná babička a bába nebude hrát na city všech, že už má na to právo. Protože při slovech a stejně byla nejlepší ta moje chlebovka se mi chtělo řvát. Protože ani tu neuměla ta stará paní uvařit.

ZHalskova
divačka prostřeno 0 13.11.2010 00:30

a hlavně žádná babička a bába nebude hrát na city všech, že už má na to právo. Protože při slovech a stejně byla nejlepší ta moje chlebovka se mi chtělo řvát. Protože ani tu neuměla ta stará paní uvařit.

sarinka.popletarinka.popleta
už se těším 1 09.11.2010 19:44

DOufám že neuděláte na netu takovou aferku jako minulí týden a jsem zvědavá a těším se na vaše kulinářské senzace ..

anonym
sarinko popleto 09.11.2010 23:31

Minulí týden snad nemyslíte vážně,snad minulýýýýýýýýýýý.Tak už nebuďte popleta.

anonym
Ty jo už se těšim bude to 0 07.11.2010 19:25

Ty jo už se těšim bude to babsky tyden. Tak to se budu stopro koukat na ty drbaci dny.

Rinna
Dobrá sestava 1 07.11.2010 17:14

Držím palce všem a těším se

divačka prostřeno
Taky si myslím, že to vypadá 08.11.2010 12:29

Taky si myslím, že to vypadá jako dobrá sestava, alespoň nejsou velké věkové rozdíly, když nejstarší účastici je 45 let. Tedy žádný mladý vypočítavec nebude hrát falešně na city hodných babiček.

anonym
to bude 1 06.11.2010 08:41

masakr, jak je tam dohromady pět ženských, to bude drbárna

Avana
Drbárna 06.11.2010 22:16

a hlavně intriky a přetvářka,to bude žrádlooo!!!!

miley cyrius
prostřeno 10.11.2010 21:11

to tedy bude jízda 5 žen

reklama