PO - PÁ v 17:50 na Primě

Čtyři ženy a jeden muž z Ostravy

Prostřeno III (5) - Příště uvidíte z Ostravy Foto: Prostřeno III (5) - Příště uvidíte z OstravyFoto: Prima

V Ostravě, stejně jako nyní v Olomouci, prostřou čtyři ženy a jeden muž. Sejdou se čtyři amatérské kuchařky a jeden bard slezské gastronomie. Už z jeho menu je jasné, že to bude pěkné číslo s fantazií.

 

Dveře svého domu v hlučínské pahorkatině otevře jako první Eva. Ještě ani netuší, kdo k ní dneska přijde na večeři a jak se u ní hostům zalíbí. Je po úrazu kolena a do soutěže ji přihlásila dcera, která si myslí, že mamince trocha vzruchu prospěje. Jen aby ho nebylo příliš! Čím hostitelka zaútočí na chuťové buňky soupeřů? Králíkem na smetaně a ořechovou bábovkou. Přihraje domácí menu s polévkou Evě 25 tisíc korun?

V úterý se odehraje malé drama u Kateřiny, která se rozhodla pro další vývar a kachní prsa na pomerančích. Ale s knedlíkem a zelím? Doufejme, že knížecí bomba nebude závěrečný výbuch, který by Kateřině zhatil naději na výhru 25 tisíc korun. Možná vše zachrání zábava!

Soupeře už má ve středu prokouknuté další amatérská kuchařka, pojišťovačka Andrea. Jak se popere se svým pohádkovým špízem a závěrečným krtkem domácím? Andrea bude ale nejvíc bojovat sama se sebou, protože vařením před kamerami chce překonat ostych a zvednout si sebevědomí. Co když to klapne a jako bonus si ještě vyvaří 25 tisíc korun?

Předposlední den má na starosti jediný muž soutěže Martyn. Vyučený stolař je muž mnoha řemesel a profesí, žádné rodinné závazky nemá. Jeho menu je zatím nerozluštitelná hádanka. Jen hostitel tuší, co se skrývá pod názvy: předkrm torero, hlavní chod „dva na zastávce“ a moučník rrracha. Na cíl 25 tisíc korun zamíří španělské, slezské, nebo vlastní speciality?

A nakonec uvaří Pavla, která si říká Karolína. Po mateřské dovolené si udělala kurz na prodlužování řas, možná se tím bude i živit. V pátek bude ale hlavně vařit a její večeře vypadá slibně. Pršut s melounem, telecí na hříbkách, štrúdl se zmrzlinou – třeba bude finále odměnou pro Pavlu a 25 tisíc korun zůstane u ní doma ve Staré Bělé.

Vaše názory

Běta původní
To jsem zvědavá, 0 04.03.2011 13:28

jestli z ní vyleze, proč si říká Karolína.

jajka
No tě prsk 0 02.03.2011 14:01

Pavla si říká Karolína. Od teď jsem Anabel.

andýsek
proč myslíte? 0 01.03.2011 12:21

proč myslíte?

olíík
Soutěžící 1 01.03.2011 07:05

:D :-) tak ten se nemá :-)

machr
ma se lip nes ty 04.03.2011 13:20

ma se lip nes ty

reklama