PO - PÁ v 17:50 na Primě

Jeden Hanák a čtyři Moravačky z Olomouce a okolí

Prostřeno III (4) - Příště uvidíte z Olomouce Foto: Prostřeno III (4) - Příště uvidíte z OlomouceFoto: Prima

Prostírá a večeří se v centru Hané, na Olomoucku tentokrát silně převládne dámská liga. Jediný mladík celou show zahajuje – snad se nezalekne tolika bodrých moravských žen!

 

Mladý soutěživý elektromechanik Marek bydlí v Olšanech teprve měsíc. Nastěhoval se do bytovky 2+1 se svou přítelkyní Lucií. Vaření ho baví, má rád společnost a těší se, až v pondělí zahájí soutěž. Pokud někdo z příchozích ale nesnáší nivu, budou mít jeho kuřecí kousky problém. A moučník? Hraběnčiny řezy Marka naučila cukrářka Lucie, co když zabodují na plný počet bodů a zisk 25 tisíc korun?

Úterý se odehraje v olomouckém paneláku u všestranné Elišky, ženy několika profesí a maminky dvou dcer. Považuje se za dobrou kuchařku a okolí ji o tom přesvědčuje. Své hosty neošidí, plánuje menu o několika chodech, kde nebude chybět přesnídávková polévka, jak to má rád její manžel, ani salát, jak to má ráda ona. Vyhraje Elišce zapečená krkovice 25 tisíc na vysněnou dovolenou?

Uprostřed týdne se svou večeří blýskne paní Jarmila, nejstarší účastnice olomouckého týdne. Má zkušenosti z Rakouska, kde pracovala a odkud si přivezla „vosí hnízda“ a jistě i závěrečný Sacherův dort. Inu, Vídeň je Vídeň. Jarmila vaří přes padesát let, raději má jídla dobrá než zdravá, to by mohlo zafungovat a zacílit na krásných 25 tisíc korun!

Vyučená servírka Adriana, toho času na mateřské dovolené, otevře ve čtvrtek dveře svého domu v Hněvotíně. Ráda vaří česká i romská jídla, tentokrát naplní vepřovou kapsu a večeři zahájí sýrové řezy. Má ráda hudbu, možná si vyvaří a vyhraje 25 tisíc korun na nějakou pěknou cestu do zahraničí.

O poslední večeři se postará vyučená švadlena a milovnice vaření a ručních prací Lenka, matka čtyř dětí, mezi nimiž je rozdíl dvaceti let. Své hosty pozve do domku v Bystrovanech, kde momentálně bydlí u přítele. Čím chce přesvědčit soupeře, že právě ona si zaslouží potřebných 25 tisíc korun? Hlavním chodem se záhadným názvem „šuba“ a moučníkem, který by se mohl stát národním sezonním dezertem: jmenuje se totiž „zasněžený jogurtový tunel“. Ať se v něm Olomoučtí neztratí!

Vaše názory

DAKO
celý týden byl děsný; jídla 0 04.03.2011 19:31

celý týden byl děsný; jídla více či méně nechutná a tolik nesympatických ženských pohromadě - hrůza

J
mně se také nejvíce líbí p. 0 04.03.2011 14:15

mně se také nejvíce líbí p. Lenka, a spolu s Adrianou dává i nejvyšší známky! Jinak mi narozdíl od ostatních nevadí ani p. Jarmilka! Rázná babička.
PS: myslela jsem, že tento týden bude z nejslabších, ale bavím se každy den, díky!

Minulý týden ze svýčkovou také celkem fajn:)

bobina 57
lidicky 1 25.02.2011 19:15

my musime reagovat na prvni dojem a ten neni vzdy ten nejlepsi tak hodne stesti minuly tyden to moc nevyslo

karamelka 16066
jídlo 08.03.2011 17:46

skladba jídel v tomto díle byla velmi slabá, jediné co zaujalo byl zasněžený jogurtový tunel,paní Lenka měla vyhrát držela jsem jí palce,škoda,že se jí nepovedla ta kaše ale měla pro vaření bojové podmínky.

reklama