PO - PÁ v 17:50 na Primě

Jihomoraváci se za zástěru nestydí!

Prostřeno - příště uvidíte 7. cyklus (od 4.10.2010) Foto: Prostřeno - příště uvidíte 7. cyklus (od 4.10.2010)Foto: Prima

Že se muži na jihu Evropy rádi blýsknou jako kuchaři, je věc známá. Tento trend se pravděpodobně rozšířil až na jih naší republiky. Muži vytlačují ženy z kuchyně a vaří před kamerou čím dál raději. Asi už pochopili, že jejich šance na výhru nejsou malé.

 

Jak si jinak vysvětlit, že si na jižní Moravě zasoutěží hned čtyři příslušníci silného pohlaví? Jediná účastnice týdne, dvaadvacetiletá Kristýna, si musí připadat jak poupě mezi trním.

Na jedinou ženu jihomoravského týdne připadne pondělí. Jak se bude Kristýna cítit ve společnosti čtyř neznámých pánů? Vzhledem ke svému věku moc zkušeností s muži ani vařením ještě nemá. Možná uplatní své zkušenosti z letního tábora, kde dělá vedoucí. Vždyť chlapi jsou jak velcí kluci! Přítel ji považuje za luxusní kuchařku. Uvidíme, zda jí jednohubky, kačenka a štrúdl přihrají 25 000 korun.

Duch starého mocnářství nás ovane v úterý. Pan Friedrich je totiž český Vídeňák, který se vloni přestěhoval do Rajhradu. Jeho hlavním koníčkem je vaření a dobré jídlo vůbec. Jako hlavní chod zvolí proslavený vídeňský tafelspitz. Určitě ví, jak na to, a 25 000 korun by mohl vyhrát právě on.

Uprostřed týdne nám otevře dveře svého bytu kynolog Jakub. Vařit ho naučila babička z Ivančic. Soutěživý mladík se na žaludky soupeřů pokusí zaútočit perličkou na vinné redukci a dezertem ze švestek se záhadným názvem. Rád cestuje, takže třeba vyhraje 25 000 a další výlet bude na obzoru.

Čtvrteční hostitel Jiří žije v Rousínově, kde učí na střední škole dějepis a výtvarné umění. Z dalších múz si oblíbil hudbu, také ale chodí na dlouhé procházky, jezdí na kole a rád vaří pro hosty. Miluje svíčkovou, pro soupeře si ale naplánoval lehkou drůbež. Odvděčí se mu návštěva vysokým bodovým ohodnocením, aby na pěknou sumičku 25 000 korun dosáhl právě středoškolský profesor?

Páteční finále proběhne u provozního hotelu Lubomíra. Fandí sportu, čemuž se není co divit, protože žije v Drnovicích. Není to ale jen fotbal, čemu propadl. Rád se odreaguje s přáteli u vínka a dobrého jídla. I Lubomírovo menu vypadá slibně. Je v něm zajímavá zelenina i dost masa. Název jeho dezertu také zamotá soupeřům hlavu. Třeba bude chuť Lumírova moučníku tak opojná, že autorovi přihraje na poslední chvíli 25 000 korun!

Vaše názory

kuchta
mě se nejvíc ze všech líbil 0 14.10.2010 14:41

mě se nejvíc ze všech líbil pan Lumír. Uměli všichni klobouk před chlapy dolů, ale pan Lumír na rozdíl od ostatních "měl úroveň" a nesnažil se poškodit ostatní. Tímto ho zdravím a pro mě je vítěz on!!

svirova
sliny se sbíhají :-) 0 01.10.2010 15:56

Tak v úterý držím palce a schovejte mi také na ochutnání :-)))))))))))).

Wilbur
:o)) 1 27.09.2010 16:51

Jakub ruleeezzz :) :D

kikina1946
Těším se 30.09.2010 22:15

na tento nový pětiboj..., jsem zvědavá co předvedou kuchtíci...

reklama