PO - PÁ v 17:50 na Primě

Návrat do Prahy, matky měst

Prostřeno II - Příště uvidíte 11. cyklus Praha (od 1.11.) Foto: Prostřeno II - Příště uvidíte 11. cyklus Praha (od 1.11.)Foto: Prima

S pořadem Prostřeno! se vracíme do centra Čech. V okolí hlavního města a v Praze uvaří čtyři ženy a jeden mladý muž. A bude se opět na co se dívat. Opět padne věkový rekord, čtvrteční soutěžící už je 82 let.

 

V pondělí pozve své zatím neznámé hosty svobodná maminka Lenka z Říčan. Bývalá recepční je momentálně bez práce a vychovává pětiletého syna. A protože je jejím největším koníčkem vaření, odhodlala se zabojovat v kulinářské soutěži. Její zbraně budou silné: grilovačka na kameni a domácí borůvkový koláč. Vyhraje 25 000 korun na nákup nábytku do synova pokojíčku?

Další den pohostí soupeře v rodinném domě v Roztokách aranžérka, redaktorka a příležitostná hosteska Markéta. Vsadila na ambiciózní světácké menu. Úterní polévka pramení v Indii, hlavní chod se inspiroval Itálií, moučník má kořeny v Americe. Kdyby vyhrála 25 000, věnovala by je na řidičský kurz. Stane se z Markéty v dohledné době řidička?

Světla, nejstarší účastnice týdne, si už léta užívá důchodu. Ovšem vnuci o ní říkají, že je všehoschopná. I když je to moderní babička, ve středu podává klasiku. Ze sezonní zeleniny uvaří hlavní chod a z ovoce upeče moučník. Předkrm i obě polévky budou staročeské. Zato s případnou výhrou 25 000 korun by Světla zatočila naprosto trendově – zaplatila by si adrenalinový zážitek. Proletěla by se helikoptérou a seskočila padákem.

Ve čtvrtek uvaří svobodný Michal, jediný muž týdne. Do soutěže se přihlásil pro zábavu. Jeho největším koníčkem je tanec. Zatančí i svým hostům? Nejraději vaří italskou kuchyni, ta se ale na jeho menu neobjeví. Číšník z Prahy vsadil na exotiku. Předkrm je z Mexika, hlavním chodem je thajské kuře. Pokud dostane nejvyšší počet bodů, brzy ochutná originály. Výhru 25 000 korun by totiž věnoval na cestu kolem světa. Vytáhne v pátek kufr a začne balit?

Do centra chmelařské oblasti pozve diváky na poslední večeři týdne paní Ilona. Je v domácnosti a ráda pečuje o rodinu, zahrádku, dům. Moc ráda vaří, hlavně českou kuchyni. O výhru se pokusí jednoduchou, ale účinnou strategií. Karbanátky jsou sice prosté jídlo, když se ale povedou, olizuje se a přidává si každý. V jednoduchosti je síla! Přihraje Iloně sázka na kuchyni z mletého masa pěknou sumičku 25 000 korun?

Vaše názory

Ano
jj 0 24.11.2010 14:47

Přesně já taky ráda vařím a peču ale tahle soutěž jer pro starší ročníky :-(

kugkj
Škoda 0 03.11.2010 13:35

je mi 12 a ráda vařím a je škoda že není Prostřeno pro 10-ti až 15-ti letí zase by vzrostla sledovanost.

masenka6
uvidíme 1 29.10.2010 19:13

no snad nebude ta nejstarší paní přechytralá, jak ta předminule

sevarka
no nevím Markéta chytrá jak 01.11.2010 19:18

no nevím Markéta chytrá jak .....,když řekla umělé květiny,umělé obrazy

reklama