PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! z Jihočeského kraje!

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

V jihočeském kraji se o padesát tisíc a titul nejlepšího hostitele utkají tři muži a dvě ženy – obě jsou již několikanásobné babičky. Muži jsou tudíž v mírné přesile a dají o sobě pořádně znát. Tentokrát jsou to oni, kdo mají více řečí.

Hlavně řidič kamiónu Milan, který startuje na první dobrou, je nepřehlédnutelný. Milan se moc neovládá a jeho terčem je především nejmladší Libor, kterého oslovuje juniore. Nechá si to dvacetiletý student líbit? A kromě Milana čeká soutěžící ještě jedna zkouška – ovocné knedlíky. Tudíž ženy jsou v tomto případě v jasné výhodě. A kdo vyhraje v jižních Čechách krásných 50 000 korun? To teprve uvidíte!

V pondělí se jako první k plotně v metropoli Jihočeského kraje postaví Tomáš (28).Ženatý mladý a zcestovalý otecse prostřednictvím práce rád podívá po světě a přivydělá si peníze. Momentálně ho baví čas strávený s malou dcerou a hledání pokladů, které umožní i svým soupeřům. Jeho hlavním pokladem je prý ale manželka a dcerka. Příprava menu mu dá docela zabrat a hosté budou muset absolvovat dlouhé čekání. Na Tomášovu hlavu se snese vlna kritiky… Co první hostitel uvaří?
1) Domácí mini burgery s kari-limetkovou pastou
2) Zelňačku s klobáskou
3) Vepřovou panenku na čerstvých liškách ve smetanovém přelivu se šťouchaným bramborem na cibulce a tymiánu
4)Lesní plody v těstíčku na zmrzlinovém krému

V úterý se k plotně postaví Milan (49). I druhý hostitel hodně cestuje. Přes týden je řidič z povolání na cestách a o víkendu si užívá rodiny a svého útulného domečku a opečovávané zahrady., což je chlouba jeho partnerky. Milan o sobě ví, že je cholerik. „Je to pro mě výzva,“ říká s úsměvem, protože netuší, co jeho temperament v pořadu natropí. „Nechám se strašně rychle vytočit, rozčílí mě každá maličkost,“ přiznává. Milan vážně nejde pro upřímné slovo daleko…. A nebojí se ani malého podvodu. Dezert připraví z polotovaru a hostům se ani nepřizná. Možná to nechá na finále. A je opravdu tak dobrý kuchař, jak se tváří? Jeho menu je dost jednoduché:
1) Rajčata s mozzarellou
2) Hovězí vývar s knedlíčky
3) Pečený králík s nádivkou
4) Štrúdl

Třetí večeři podává ve svém domě rozvedená důchodkyně Marie (58). Matka tří synů a jedné dcery je už trojnásobná babička. „Myslím, že mi nic neschází, mám pořád plný barák lidí,“ říká, i když se jí stýská po tatínkovi. Citlivá duše Marie je nervózní, bojí se, že svůj večírek nezvládne. Přitom prý pořád vaří, hlavně pro své blízké. Hostitelka je v kuchyni pěkně uřícená a nemůže za to jen dusné počasí. Během večeře se Milan promění a začne rýpat do ostatních. Atmosféra docela zhoustne... Marie ráda chytá ryby, ty se ale na jejím stole neobjeví: Hosté dostanou
1) Sýrové placičky s jogurtovým dresinkem a zeleninovou oblohou
2) Pikantní česnečku
3) Plněné krůtí rolky, šťouchané brambory s mascarpone a sušenými rajčaty
4) Anglický dezert

Ve čtvrtek k sobě do malého bytupozve hosty Květa (52). Má tři dospělé děti a je už babičkou pěti vnoučat. „Do Prostřeno! mě přihlásila dceruška a asi jí to oplatím a vrátím,“ říká s úsměvem Květa. Rozvedená vyučená prodavačka, momentálně nezaměstnaná, pohostí soupeře se srdcem na dlani podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. U stolu ale ani tentokrát nebude klid. Milan má mizernou náladu, bude se opět ozývat a rýpat do ostatních a přenese to na ostatní. Ozve se hostitelka, která přiznává, že Milan není jediný pruďas u stolu? Když to na ni přijde, umí se prý také pěkně vztekat… Šťouchané brambory jsou tentokrát v kurzu, budou i ke čtvrteční večeři:
1) Plněné rajské s domácí houstičkou
2) Jihočeská bramboračka
3) Hovězí líčka na víně se šťouchaným bramborem
4) Lívanečky se žahourem a zakysanou smetanou

Poslední večeři připraví benjamínek týdne Libor (20), který to kvůli Milanovi neměl celý týden vůbec snadné. Žije se svými rodiči a mladším bratrem v rodinném domku, je dobrovolným hasičem a stejně jako Maruška rád rybaří. Libor pochází z obce Nedabyle, bude vařit ledabyle? Kdepak, student střední odborné školy elektrotechnické se na svou večeři poctivě připravil. A stejně tak se na Libora připravil Milan. Ten jde Liborovi od začátku po krku a nic mu nedá zadarmo. Roztržka na sebe dlouho nenechá čekat… Má Libor s tímhle italským menu šanci na výhru?
1) Vejce Florentine
2) Pórková polévka s bramborem
3) Telecí saltimbocca
4) Tiramisu.

Přizná se Milan ve finále ke svému podvodu? Jak to dopadne? A kdo to vlastně v Jihočeském kraji vyhraje? Dívejte se! Každý všední den v 17.50 na Primě!

reklama