PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! z Jihomoravského kraje!

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

Příště se podíváme na jižní Moravu, kde se sejde opět pestrá společnost – a muži jsou zase v přesile. Zdá se, že silné pohlaví začíná vaření opravdu bavit. Svérázní pánové se u stolu utkají se dvěma mladými ženami.

Všichni se budou muset pokusit o amuse-bouche, což je úkol týdne a taková ta roztomilá jednohubka na větší sousto, podávaná buď ve skleničce nebo na speciální servírovací lžíci. Přeloženo z francouzštiny amuse-bouche doslova znamená „pobavit svá ústa“. Zda a jak se to soutěžícím podaří a kdo to nakonec v Jihomoravském kraji celé vyhraje, uvidíte příště!

Jihomoravský týden odstartuje grafik a podnikatel Vladimír (31), ženatý otec tří dětí. Ten do pořadu přišel se zvláštní taktikou. Chce dávat všem „desítky“, a přesto vyhrát. Strategie je to tedy odvážná, nezvyklá a bude zajímavé sledovat, zda Vladimírovi jeho předsevzetí vydrží. Jak dopadne první seznamovací večeře? První hostitel se u plotny zapotí. Pro všechny bude tak trochu tajemný Daniel. Hosté ale jeho záhadu prozatím nerozluští… V pondělí se bude podávat mezinárodní krmě:
1) Roastbeef, salát a aioli
2) Dýňová polévka s kokosovým mlékem a zázvorem
3) Pulled pork, coleslaw, opečené batáty
4) Domací zmrzlina

Druhý kuchař je nejmladší. Bohuslav (20) pracuje v brněnské prádelně a jeho velkým koníčkem jsou koně. O to více jeho hosty šokuje, když jim prozradí, že koně sice miluje, ale zároveň je i jí. Tohle tvrzení se neobejde bez dlouhé diskuse, která Bohoušovi nebude příjemná. Během úterní večeře se hostitel snaží soupeře zaujmout i nasytit. Ale stín jedlíka koniny jen tak nepřekoná. Dodrží Vladimír slovo a dá mu desítku? Na menu je českomoravská klasika:
1) Rolované vepřové zadní kolínko s kapkou pepřové omáčky, pečivo
2) Zelná polévka s domácí klobásou a kapkou zakysané smetany
3) Pomalu pečený vepřový bok na salátku z červené čočky, podávaný s restovaným bramborem, přelitý silným výpekem
4) Bramborové placky s povidly a mákem s rozpuštěným máslem

Ve středu se k plotně postaví Daniel (24), který zpracovává čerstvé ovoce a zeleninu do smoothies a různých koktejlů k přímé konzumaci. Pochází ze Slovenska, kde má tři sourozence. Hosté konečně rozluští jeho záhadu. Během podávání masa se docela ošíval a bylo jasné, že mu zrovna nevoní. Daniel si pro své hosty připraví menu tajemných názvů a svérázných chutí. Menu bez masa a živočišných produktů. Daniel bojuje za záchranu planety a taková bude i zábava. Hostům pustí pěkně drsné video, po kterém je přejde chuť na hostitele i na moučník.
1) Danielovo překvapení
2) Dobrota našich předků
3) Posila armádního generála Ludvíka Svobody
4) Dezert Janka Kráľa

Ve čtvrtek se konečně předvede první dáma jihomoravskéhotýdne. Monika (23) se svěří se svým osudem, který není zrovna jednoduchý. Po škole pracovala jako servírka a nyní je na mateřské dovolené s dvouletým synem. Mladá maminka se v kuchyni se snaží, ale ne všechno je dokonalé. Večeři ovládne konflikt s Bohuslavem, kterému vadí příliš časté narážky na jeho konzumaci koňského masa. Bohoušovi se to vůbec nelíbí a ohradí se proti tomu. Co mu na to řeknou ostatní? A bude se večeřet v poněkud dusné náladě? A co Vladimír? Pokračuje ve své originální taktice? Co bude k večeři?
1) Bruschetta
2) Květákový krém
3) Vepřová panenka s bylinkovou majonézou, „ameriky“, grilovaná zelenina
4) Pohár

V pátek celé klání zakončí studentka a nadšená cestovatelka Veronika (23), která je svobodná a bezdětná a hosty pozve do luxusního prostředí mezonetového bytu v centru Brna. Jak budou soupeři reagovat a budou se tam ve finále cítit dobře? Veronika, ta umí žít! Svému čtyřnohému miláčkovi dokonce lakuje drápky. A protože je to večeře poslední, ani hra na pravdu chybět nebude. Bude to napínavý večer a diváci se mohou těšit na překvapivé rozuzlení a tradiční baštu.
1) Domácí šunka s chlebem a bylinkovým máslem
2) Babiččina zelňačka
3) Kuře na paprice s karlovarským knedlíkem
4) Pecáky

reklama