PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

Moravskoslezský kraj nám po celkem poklidném týdnu z Olomouckého krajenastartuje adrenalin – sejde se skupina tří žen a dvou mužů, ve které dojde k vyhrocenému konfliktu mezi dvěma účastníky. Celý týden se budou za úkol vařit regionální speciality, takže se naučíme něco typicky ostravského.

Kromě české regionální kuchyně ovšem ochutnáme i balkánské speciality – čtvrteční hostitel Jovica je totiž Makedonec. Kdo si ale odnese výhru 50 000 Kč?

Pondělní hostitelka Iveta (35) je pět let vdaná, má dvě děti a s manželem, který má dvě dcery z prvního manželství, vlastní bufety v ostravském Divadle Antonína Dvořáka, kde také připravuje studené lahůdky a prodává je. Ivetu přihlásil do pořadu manžel a ona se nebránila, naopak. Iveta má s vařením a přípravou pokrmů evidentně velké zkušenosti, tak už jen aby se jí vše povedlo. A jaké je tedy pondělní menu? 1) Kanapkový minirautík 2) Silný hovězí vývar s celestýnskými nudlemi 3) Pečená kačka, variace zelí, bramborový knedlík 4) Maminčiny koláčky.

V úterý nás k sobě do bytu pozve maminka na mateřské dovolené, společenská a velmi upovídaná Žaneta (24). Dříve pracovala jako servírka a pokladní. Pokud jí vedle maminkovských povinností zbyde čas, Žaneta se ráda věnuje ručním pracím, ale například ji baví i vycházky se psem nebo inline brusle. A na jaké pokrmy vsadila úterní hostitelka, kterou nic nezastaví v hovoru? 1) Skládaný salát 2) Kuřecí polévka s domácími nudlemi 3) Kostíkovo prsíčko, šťouchané brambory 4) Mrkvový dortík.

Středa bude patřit opět ženě, poslední z trojice tohoto týdne, Hance (25). Pokud by Hanka vyhrála, peníze by s přítelem, se kterým společně dva roky žije, použili na svou svatbu. Hanka má dokončené bakalářské studium a nyní studuje na navazujícím magisterském studiu. Chodí na brigády od 15 let, dříve pracovala v obchodech s oděvy. Nyní si přivydělává jako referentka obchodního úseku. A menu poslední z dam? 1) Schwarzwaldské špalíčky 2) Tomatová polévka 3) Marine risotto 4) Tiramisu.

Ve čtvrtek se konečně k plotně postaví první z mužů – Makedonec Jovica (34). Je ženatý, má malou dcerku. Vystudoval vysokou školu ekonomického zaměření – obor ekonomika a management. Poté vystřídal pár zaměstnání. Momentálně pracuje jako marketingový a prodejní manažer v ocelárenském a slévárenském průmyslu. Jovica nás vezme svými pokrmy na exkurzi do zahraniční kuchyně, líbí se vám jeho menu? 1) Ajvar s pravým balkánským sýrem 2) Dýňová polévka 3) Musaka s lilkem na červenémvíně 4) Piškotový dortík s ovocem.

Páteční den, zakončený rekapitulací, bilancováním, a především výhrou, patří druhému z mužů, Pavlovi (39). Pavel má středoškolské vzdělání a pracuje jako specialista obchodu. Od dubna roku 2014 je ženatý. V listopadu se mu narodil syn Patrik. Zajímá se o egyptologii, astronomii a psychologii. Do pořadu se nepřihlásil kvůli tomu, aby vyhrál, ale aby konečně jako stálý divák sám zjistil, jaké je to vařit před kamerami. A co se bude podávat u Pavla? 1) Rohlík se sýrem a vajcem 2) MuchomůrkováPolifka 3) ČináááápooooČeskuuuuu 4) MyskaMlyka.

Poslední menu zní zajímavě, nemyslíte? Určitě bude ale velmi zajímavý celý tento týden, tak by rozhodně byla škoda nechat si ho ujít! Dívejte se až do poslední chvilky, jak to dopadne a kdo si nakonec odnese    50 000 Kč!

reklama