PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! z Olomouckého kraje

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

Po valentýnském týdnu už je tu zase tradiční pětice soutěžících, kdy každý bude bojovat sám za sebe. Sejdou se nám tentokrát tři muži a proti nim se postaví dvě křehké dámy.

Putovat budeme s kamerami po Olomouckém kraji, konkrétně prověříme kuchařské zdatnosti a domácnosti soutěžících ve Skrbni, Šumperku, Rapotíně, v Olšanech u Prostějova a ve Lhotce. A úkol týdne bude tentokrát o špetku snazší než jindy – podávat se budou zimní teplé nápoje!

V pondělí se k plotně postaví nejmladší z olomoucké pětice. Michal (24) je bývalý sportovec, který vařil nejen s chutí, ale také s hanáckým nářečím. Ani během vaření nezapřel sportovce v sobě a svůj boj v kuchyni přirovnával k hokejovému zápasu. Podaří se mu tah na branku nebo zápas se svými soupeři prohraje? Podávat se bude následující menu: 1) Hanácká bramborová placka na listech salátu 2) Loštická česnečka 3) Marinovaná panenka ve víně a bylinkách s cibulovou omáčkou, smetanové brambory 4) Linecký koláč.

V úterý se k plotně postaví maminka na mateřské dovolené Lucie (26). V kuchyni se jí bude dařit, ovšem během večeře zazní i kritika. Hostům se na příklad nebude líbit, že předkrm musejí jíst rukama. Příborem by to určitě šlo líp. U večeře se také bude debatovat na téma – co je to steak? Lucie i pánové mají odlišný názor na to, jak by měl steak vypadat. Jak ale tedy uspěje Lucie se svým celým menu? Pro své hosty si připraví: 1) Plněná pikantní vejce 2) Šumavskou bramboračku 3) Steak Pepka námořníka s bylinkovou bramborovou kaší 4) Ananasový sen.

Středa bude patřit servisnímu technikovi Petrovi (38). Ten byl s vařením menu rychle hotov, vybral si taková jídla, která umí dobře připravovat. Během večeře se svým hostům prozradil, že ho do soutěže přihlásila jeho přítelkyně, která již v Prostřeno! účinkovala. Pro některé to byl šok. Zejména se divili, proč s tím Petr nepřišel hned na začátku. Jejich podezření, že je Petr taktikem, bude sílit. Jaké má šance na výhru s tímto menu? 1) Kuřecí kousky obalené ve slanince 2) Rajská polévka s rýží a sýrem 3) Krkovička pečená v troubě, zalitá smetanou, brambory 4) Ovocná mňamka.

Ve čtvrtek své moderní menu připravíspolumajitelka baru Veronika (43). Své hosty přivítá ve velkém domě, což v některých vzbudí trochu závisti. Pak se jí nepodaří zapálit nápoj, který je úkolem týdne, a kritika bude provázet celý večer. Menu je podle většiny hostů moc moderní, nové chutě je neoslní. Závist? Taktika? Zde menu k posouzení: 1) Lilkové závitky s kozím sýrem 2) Francouzská cibulová polévka se sýrovou bagetkou 3) Kachní prsíčka na pomerančích s bylinkovými bramborami 4) Čokoládový dortík s malinami.

Poslední večeři podává řidič autobusu Jiří (54) na své vysněné chaloupce, kterou si vybudoval. Pro suroviny nejde na nákup, ale do svého sklepa. Úkol týdne zvládne připravit ve dvou variantách – alko i nealko. Ačkoli během vaření byl Jiří nervózní, s večerem si poradil velmi dobře. Hosté se nejen bavili, ale také jim chutnalo. Náladu trochu kazilo jen napjaté očekávání vítěze. A jaké bude poslední menu soutěžního týdne z Olomouckého kraje? 1) Košíčky z listového těsta s uzeným lososem 2) Sváteční polévka s domácími nudlemi 3) Krůtí lesnický guláš v chlebu 4) Palačinky s džemem dle výběru, zdobené čokoládou a šlehačkou.

Jak dopadne páteční účtování a kdo si odnese 50 000 Kč? Sledujte své oblíbené Prostřeno!

reklama