PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! z Olomouckého kraje!

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

Olomoucký kraj budou reprezentovat tři ženy a dva muži a úkol týdne bude stylový – voní až zdálky. Jaké pikantní dobrůtky připraví Moraváci z lokální speciality – hanáckých olomouckých syrečků? Kdo je nejí? A kdo nejí zeleninu a nemusí dýňovou polévku?

Tak ten či ta mají smůlu – dýňová polévka bude hned dvakrát. A teprve uvidíme, kdo se bude nejvíce ošklíbat, kritizovat a taktizovat. A také kdo nakonec dostane nejvyšší počet bodů, stane se hostitelem týdne a odnese si domů krásných 50 000 korun – a třeba si splní i nějaký tajný sen. Dívejte se na své oblíbené Prostřeno! i příště!

V pondělí uvaří Dominika (26) z Přerova. První hostitelka pracuje jako obsluha v herně. Je vdaná a s manželem vychovávají dvě děti. Ráda chodí s rodinou na procházky, na výlety, na chatu, houbaří, cvičí, a když má čas, čte si a dívá se na seriály. Monika nejí zeleninu jako třeba rajčata či cibuli a ráda by se to díky pořadu, kde jí nic jiného nezbyde, naučila. V jejím menu ale rajčata nenajdete:
1) Bliny
2) Hovězí vývar s domácími nudlemi a játrovými knedlíčky
3) Zlaté kuře se zeleninou a gratinovanými bramborami
4) Arašídové mini cheesecakes

Jako druhý se k plotně postaví Lukáš (29) z Olomouce. Má středoškolské vzdělání a pracuje jako operátor CNC strojů. Je tři roky šťastně ženatý, bezdětný, doma jim dělá společnost mops Maxík. Lukáše baví bowling, snowboard, hry na konzoli a procházky s pejskem. Úterní hostitel se zatím svého vaření před kamerami nebojí a doufá, že kolem stolu se sejde dobrá parta. Zčásti vsadil na italskou kuchyni:
1) Caprese
2) Hrášková krémová polévka
3) Telecí maso se schwarzwaldskou šunkou a šťouchanými bramborami
4) Tiramisu

Prostředek týdne patří dělnici Zuzaně (44), která má manžela, tři děti z prvního manželství a také už dvě vnučky. O své rodině říká, že je úplně obyčejná, ale vnučky miluje a ráda s nimi tráví volný čas. Také ráda spí, peče, jí a vaří, což by se jí mohlo ve středu moc hodit. Projeví se její soutěživost? Paní Zuzana se pokusí o výhru se svými oblíbenými rodinnými recepty:
1) Šneci z listového těsta
2) Domácí kuřecí polévka s kapáním
3) Maso tří barev zalité švestkovou omáčkou, vařený brambor, zeleninový salát
4) Sacherův dort s domácí šlehačkou

Čtvrteční večeři má ve své režii Renata (41), kapacitní plánovačka v jedné strojírenské firmě. Má dospělého syna, který už žije sám, a přítele. Při práci si dodělává vysokou školu a na jaře ji čekají státní bakalářské zkoušky. Kromě vaření a ručních prací má čtvrtá hostitelka i „mužské“ záliby: ráda jezdí autem a střílí z krátkých střelných zbraní. I Renata o sobě uvádí, že je soutěživá, má ráda humor a prý se vždy řídí srdcem. Pro své soupeře uvaří:
1) Rillettes s domácím pečivem
2) Dýňová polévka
3) Španělský ptáček s rýží, carpaccio z červené řepy
4) Koláč paní hraběnky

Poslední večeři připraví nejmladší Michal (24), který pracuje jako dispečer mezinárodní kamionové dopravy v Šumperku. Bydlí sám v novém zrekonstruovaném bytě a snaží se žít naplno. Michalovým velkým koníčkem je turistika a s tím související obnova turistického značení, také rád lyžuje. Přiznává, že když bude třeba, možná bude i taktizovat. Kromě výhry ho zajímá, jak bydlí a vaří jiní lidé. On sám má pro páteční finále jednoduše znějící menu, které kombinuje světovou i českou kuchyni. Na pořadu bude:
1) Frittata
2) Dýňová polévka
3) Vepřová pečeně, brambor
4) Brownies

reklama