PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! z Pardubického kraje!

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

V Pardubickém kraji se u prostřeného stolu sejdou čtyři ženy a jeden muž. Mladí a neklidní. A přestože jsou ženy v jasné přesile, nejvíce bude u stolu slyšet Mariána. A protože jsme v předvánočním čase, soupeři mají za úkol připravit nějaký typický nebo vlastní či rodinný oblíbený sváteční recept.

Bude toto adventní Prostřeno! idylické? Nebo stále stejně soutěživé, vždyť i tentokrát se hraje o 50 000 korun a titul hostitele týdne! A výhra by se na ježíška všem moc hodila… Sledujte své oblíbené Prostřeno! i příští týden!

První večeři připraví příjemná hostitelka Martina (26). Mladá a čerstvě vdaná maminka na mateřské dovolené se velmi snaží, aby se v jejím domě hostům líbilo. Do soutěže se přihlásila sama a netají se tím, že její velkou motivací je výhra. Bude Martina taktizovat? Skupina se pomalu poznává... A co poprvé v pondělí ochutná?
1) Domácí játrovou paštiku s toustovým chlebem
2) Bramboračku
3) Marinovaná žebra na medu
4) Svatební koláčky

Jediný muž týdne uvaří v úterý v rodinném domku ve Vysokém Mýtě. Druhý hostitel je zámečník, ženatý otec sedmileté dcery, další dítě rodina čeká. I Marian (30) se hodně snaží, má jasný cíl, chce zvítězit a odnést si 50 000 korun. No a také proto chce na dámy zapůsobit. Kritika mu je samozřejmě nepříjemná a každé slovo si pamatuje. Tady to vypadá, že se po zbytek týdne budou péct „oplátky“. Marian se plně spoléhá na italskou kuchyni:
1) Vitellotonnato
2) Carabaccia
3) Peposo
4) Profiterol

Středeční večeři má v režii další mladá maminka na rodičovské dovolené. Jana (22) z Pardubic si uvědomuje, že se pro mateřství rozhodla velmi brzy, ale chce všem dokázat, jak dobře se umí v kuchyni otáčet. Maminka dvou synů má velmi ráda ruční práce, vaření by mohla mít v genech, profesionální kuchařkou je totiž její maminka. Jenomže co se může, to se pokazí. Navíc se u stolu nešetří kritikou, tak hostitelka dlouho nevydrží a začne se hroutit… Na jaké menu Jana spoléhá?
1) Husí paštika, brusinky a cibulový chlebík – vše domácí
2) Maminky oblíbená à la italská polévka
3) Vepřová panenka plněná sušenými rajčaty a kozím sýrem s tymiánovými bramborami a zeleninkou na olivovém oleji
4) Sladké pokušení

O čtvrteční hostinu se postará společenská Tereza (25) z Pardubic. Mezi její koníčky patří běhání, jízda na kole i na koni a procházky se psem. Svobodná, bezdětná a zadaná slečna pracuje jako sociální pracovnice v krizovém centru v Chrudimi a baví ji to. Protože v zaměstnání řeší konflikty druhých, soupeři se domnívají, že si Terka se vším poradí. Oplátky peče nejen Marián, ale už i Jana a u stolu přituhuje. Nálada je na bodu mrazu, zato menu nezní vůbec špatně:
1) Tatar z norského lososa, podávaný s opečeným toustem
2) Silný kuřecí vývar s čerstvou zeleninou a domácím drobením
3) Filetovaná vepřová panenka s kořeněnou krustou podávaná na ledovém salátu, mačkaný brambor
4) Lívance s tvarohem a lesním ovocem

Páteční večeři připraví Emília (29) z Přelouče.Rozvedená maminka tříletého syna pochází ze Slovenska a pracuje v pekárně. Miluje jízdu na koni, rychlá auta, motorky a plavání. Na Emílii si „brousí zuby“ hlavně Marián. Nějak si za ten týden nesedli. Jak páteční hostitelka Mariánovo rýpání ustojí? A co na to ostatní? Zastane se jí někdo? Nebo na to všechno zůstane sama a potečou slzy jak hrachy? No a hlavně je to finále a večeře poslední… Co soupeři ochutnají? Bude to moderní menu:
1) Salát Caprese s domácími listovými tyčinkami
2) Minestrone
3) Losos s hráškovým pyré, dušenou zeleninu
4) Nepečený čokoládový cheesecake s horkým ovocem

Jak to dopadne? A kdo to na Pardubicku vlastně vyhraje? To uvidíte příště!

reklama