PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! z Prahy!

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

V Praze je blaze, bude to platit i tentokrát v dalším týdnu s pořadem Prostřeno? Jak vypadá tahle pražská pětka? U stolu se sejde ideální kombinace: tři mladí muži a dvě hezké slečny. Generačně a místně spřízněni by se mohli dobře bavit, kdyby…

...kdyby se mezi nimi nenašel jeden taktik, který navíc silně přepálil svoje kuchařské sebevědomí. Úkol příštího týdne se nedá jen tak obejít – naši „mladí a neklidní“ musí připravit sushi, nejen maki, ale různé druhy a je jasné, že pro některé z nich to bude premiéra. A někdo to nestihne, ale pokusí se to – pozdě – napravit… Kdo to bude? A kdo to v Praze celé vyhraje? A k tomu ještě někdo dostane báječné překvapení –šikovnou prémiovou cenu? To uvidíte příště!

Jako první se představí Jakub (23) s velkými ambicemi zvítězit. Vystudoval elektro-strojírenskou průmyslovku a živí se jako řidič. Jeho největším koníčkem jsou bojové sporty, rád chodí do posilovny a věnuje se meditaci. Říká o sobě, že je klidný introvert. Bude takový i v pondělí? Člověk míní, recept mění:
1) Listové těsto s rukolou a sýrem
2) Francouzská cibulačka
3) Pečený mořský vlk
4) Zmrzlinový pohár Etonmess.

Jakubovy záměry se poněkud rozpadají. U stolu bude nejvýraznější Vojtěch. A tak trochu se podřekne. Co na to ostatní? Prokouknou ho!

V úterý se k plotně postaví taktik týdne Vojtěch (29).Ten se rozhodl, že zvítězí za každou cenu. Vyjde mu jeho plán? To by musel nejdříve dobře a včas uvařit a mít po ruce všechny suroviny. Co řeknou hosté tomu, že bude během vaření odbíhat nakoupit do obchodu? A projeví se na jeho vaření, že pracoval chvíli dokonce jako kuchař? Čím chce upovídaný Vojta z Černého Mostu své soupeře ohromit?
1) Cherry rajčátka s křenovým krémem
2) Hovězí vývar s kvasnicovými noky
3) Svíčková z králíka, domácí houskový knedlík
4) Taštičky z listového těsta s lesním ovocem

Středeční večeři nachystá malířka a výtvarnice Aneta (25), u které se bude jejím hostům moc líbit. Aneta je tak trochu alternativní svéráz, bude taková i její večeře? Jídelníček slibuje Itálii i veverky. Že by se v Braníku přemnožily?
1) Zeleninové mini rizoto s parmezánem
2) Pikantní rajčatová polévka z jihočeské hlavičky
3) Veverčí špízy podávané s „La Ratte“
4) Tvarohový sorbet s ovocem a čokoládou.

I Aneta bude odbíhat a občas něco zapomene, je to ale velká improvizátorka. A Vojtěch, co odvařil, se pěkně vybarví. Není tak rafinovaný, jak by se rád jevil, a všem je jasné, s kým mají tu čest. Přituhuje...

Ve čtvrtek uvaří Slovák Michal (28). Mladý inženýrje velmi aktivní, momentálně pracuje v Mladé Boleslavi ve Škoda auto v oblasti plánování. Je pohodový a v kuchyni se snaží. Ale ne všechno jde hladce, nervy pracují před kamerou a v časovém presu i jemu. Jak to nakonec dopadne? Michal se rozhodl pro moderní a lehčí kuchyni s nádechem světovosti:
1) Rillettes, Šmirkas, domácí pečivo
2) Dýňový krém s překvapením
3) Panenka s parmazánovo-švestkovým přelivem, gratinovanané brambory
4) Čokoladový mousse.

A s Vojtou to pokračuje dál a dál, v Michalově malém bytě dokonce překonává i sám sebe a všechny myslitelné hranice.

Poslední večeři připravíbenjamínek soutěže Monika (20). Mladá milá a půvabná vysokoškolská studentka bydlí s maminkou, miluje sport a je zadaná.Není žádným tajemstvím, že Vojtěch se chce Monice pomstít. Proč? Nějak mu leží v žaludku, a nejen ona… Dostane taktik lekci? Co Pražáci ochutnají na poslední večeři?
1) Nachos s guacamole a rajčatovou salsou
2) Mexická rajčatová polévka
3) Ostré hovězí s kukuřicí a bramborovými plackami
4) Domácí zmrzlina

Trošku pálivého Mexika, to by mohlo Vojtovi chutnat, vždyť on pikantní chuti přece miluje…

A kdo to vlastně v srdci republiky vyhraje? To teprve uvidíte!

reklama