PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! z Prahy

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

Celé příští Prostřeno! se odehraje v naší krásné stověžaté matičce. K prostřeným stolům v Praze usednou čtyři ženy a jediný muž. Až na první hostitelku jsou to samí mladí lidé, amatérští kuchaři s invencí, meníčka znějí lákavě a neomšele.

Sedmnáctilezá středoškolačka Laura ještě nemůže pít alkohol, ale kávu pít může a to je dobře, protože kafíčko, káva a kávičky jsou příjemným úkolem pražského týdne. Aspoň našim soutěžícím budou jejich moučníky lépe klouzat do krku, což vždycky neplatí… Samozřejmě opět se hraje o 50 000 korun, před letní dovolenkovou a prázdninovou sezonou zvlášť lákavou sumičkou, a kdo si výhru odnese a stane se hostitelem týdne, to teprve uvidíte!

První večeři podává servírka v důchodu, nejstarší hostitelka celého týdne. Paní Blanka (59) je rozvedená, má tři dospělé děti, dvě vnoučata a žije sama se svým psem. K jejímu velkému překvapení k ní na večeři do Kbel dorazí velmi mladá partička. Jak si bude Blanka s mládím rozumnět? A potěší hosty její klasická kuchyně?
1) Sušené švestky v anglické slanině, domácí houstičky
2) Vývar z kachny se zeleninou a játrovou zavářkou
3) Andělské kotlety na šlehačce, smetanové brambory, zeleninový salát
4) Dezert za studena s ovocem a šlehačkou.

Druhou soutěžní večeři připraví studentka Laura (17), která je ve třetím ročníku česko-anglického gymnázia. I když Laura ještě nemůže pít alkhol, žije už sama ve studentském bytě na Smíchově a studentský je celý její život. Hodně času tráví s kamarádkami nebo sledováním filmů. Vaření není jejím největším koníčkem, ale učí se. Naučila se dost na to, aby zaujala soupeře? Jeden z nich navíc dorazí pozdě... Kde se Martin ztratí a jak to odčiní? Lauřino italské menu:
1) Domácí focaccia na tři způsoby s uzeným lososem a česnekovým bylinkovým máslem
2) Pečené vepřové na bylinkách
3) Boloňské špagety
4) Palmiers s kávičkou.

Středeční večer má ve své režii servírka Simona (22), která je svobodná, bezdětná, ale zadaná. Upovídaná hostitelka se celý týden hezky usmívá, nepřejde ji uprostřed týdne smích? Simona tvrdí, že vaří teprve dva měsíce, je to taktika nebo pravda? Uvěří jí hosté, nebo si o tom myslí své? Simona se během vaření navíc docela ošklivě pořeže... Martin u stolu povede lekci slovenštiny, hostitelka bude improvizovat, aby zachránila, co se zrovna nedaří, a bude pokračovat v pátrání po úkolu týdne. Simona vsadí na mezinárodní menu: 
1) Italský tataráček 
2) Hráškový krém 
3) Kohout na víně s domácí bramborovou kroketou 
4) Čokoládová pěna.

Ve čtvrtek s k plotně postaví jediný muž týdne Martin (23). Studoval na dvou vysokých školách, které ale nedokončil, nyní se živí jako lektor hry na kytaru a je majitelem nahrávacího studia.Muzikant Martin svým soupeřkám předvede, jak má vypadat slavnostní soutěžní večeře. Také si pro ně připraví jedno překvapivé sdělení a dámy budou koukat, jak má doma naklizeno... Nechybí ani hudební zábava. Bude u stolu klid, nebo bude pokračovat napětí? A hlavně - jak Martin dokáže navařit? Bude podávat pochoutky italské kuchyně:
1) Domácí ravioly s riccotou
2) Tomatový krém
3) Šafránové rizoto s doradou
4) Panna cotta s ovocem.

Finále a páteční vaření leží na bedrech Kataríny (33) z Košíř, která pracovala například jako servírka i vedoucí v restauraci či osobní asistentka v zámožné rodině. Původem Slovenka hodně cestovala, dost toho viděla a zažila. A to některým u stolu leze na nervy. Tak třeba Blance, té poslední hostitelka vůbec nesedne. Katarína žila donedávna v Británii, proto připraví menu inspirované Anglií. Nebude ale pro Čechy anglická kuchyně bez chuti? 
1) Chorizo a halloumi mini salátek
2) Batátová polévka s uzenou paprikou a česnekový chléb
3) „Beef, Ale and Barley Casserole“ s opečenými bramborami
4) Zdravá čokoládová pěna, citronový posset.

Co všechno se v Praze semele? Dojde i na klasické páteční vyříkávání pravd? Kdo to příští týden vyhraje? A jak to všechno dopadne? Dívejte se!

reklama