PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! z Ústeckého kraje!

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

Ústecký kraj nám prostřednictvím svých soutěžících dvakrát představí Ústí nad Labem, a to v obou případech dokonce Severní Terasu, a ještě ke všemu půjde pokaždé o muže, resp. mladé muže – budou se znát?

Tři dámy, které jim budou kuchařskou konkurencí, nás zavedou do Mostu, Chomutova a Roudnice nad Labem. A věřte, že se máme opravdu na co dívat! Blondýnky Petra a Karolína udělají z konce týdne pěkně napínavý adrenalin a generačně starší Svitlana je zajímavá nejen tím, že je z Ukrajiny… Dívejte se, kdo si odnese výhru neskutečných 50 000 Kč tentokrát!

V pondělí nám svou kuchyni představí Jirka (28), který se nějakou dobu živil jako řidič, poté pracoval jako obchodní zástupce a nyní působí jako OSVČ v oblasti marketingu.Je svobodný a bezdětný, na pohled je to však rozhodně sympatický mladý muž. A možná také ideální partner – rád pracuje na zahradě a jezdí na výlety. Má rád modelářství, jízdu autem a střelbu. Jeho velkým koníčkem je vaření. A jak se umí v kuchyni otáčet? Předvede se nám s tímto menu: 1) Zeleninový salát se ztraceným vejcem 2) Hrášková polévka s krutony 3) Nočky se dvěma druhy sýra a slaninou 4) Dušená hruška.

Úterý bude patřit pohledné blondýnce Petře (35), která pracovala jako palubní průvodčí – letuška. Teď je kvůli hromadnému propouštění bez práce. Zatím je bezdětná a svobodná. Žije s přítelem v Mostu, v bytě, v jehož kuchyni uvaří pro své spolusoutěžící. A pokud jsme ještě neprozradili úkol týdne – tak ten připraví i Petra, a budou to pochoutky z lahůdkářství! Co konkrétně, to se nechejte překvapit, nicméně takto zní Petřino menu: 1) Grilovaný tataráček s červenou cibulí 2) Polévka z dýně Hokkaidó s chilli, kokosem a kari 3) Biftek ze pštrosa v kořeněné marinádě, šťouchané brambory se slaninou a cibulkou 4) Jahodový cheesecake.

Ve středu se podíváme za Svitlanou (54), která pracovala jako pomocná síla v jídelně obchodního řetězce a nyní pracuje jako prodavačka. Pochází z Ukrajiny, do České republiky se přistěhovala s manželem a třemi dětmi. S manželem již nežije, má dospělé dcery – 35 let, 33 let a 24 let. Svitlany domácnost je vše, jen ne zcela typická a konformní – nicméně není potřeba dělat totéž jako ostatní, nemyslíte? Svitlana nám například ukáže, jak se dá připravit jídlo bez skladování potravin v lednici...A menu? 1) Ruský chlebíček, matrjoška 2) Hříbková polévka s česnekovými krutony 3) Pikantní panenka zapečená se sýrem a anglickou slaninou, máslové brambory 4) Řezy z listového těsta.

Druhý muž týdne, Jan (23), ovládne předposlední den, čtvrtek. Jan vystudoval střední školu, kterou zakončil maturitou. Nyní pracuje jako vývojář webů u jedné firmy. Jeho práce ho moc baví a je to jeden z jeho koníčků. Kvůli práci ukončil před nedávnem studium. Je svobodný a teprve pár měsíců žije sám, předtím žil u rodičů. Ve čtvrtek se bude pod pánskou taktovkou servírovat následující menu: 1) Krevetový koktejl 2) Soupe à l'oignon (francouzská cibulová polévka) 3) Hovězí líčka po burgundsku s bramborovým rozmarýnovým pyré 4) Čokoládová pěna s mátou.

Pátek zakončíme u nejmladší hostitelky týdne, druhé blondýnky, Karolíny (20). Vystudovala střední pedagogickou fakultu. Pracuje jako učitelka v mateřské školce, za prací dojíždí každý den.Bydlí se svým přítelem v Roudnici nad Labem v rodinném domě. S přítelem, který už v pořadu Prostřeno! také vařil, si pořídili malého pejska. Karolína připraví velmi slibně znějící menu s těmito chody: 1) Paštika z kuřecích jater s brusinkami, domácí houstičky 2) Špenátový krém s opečenými krutony 3) Pappardelle s kuřecím masem, s cherry rajčaty a s parmazánovými hoblinkami 4) Čokoládový fondant s vanilkovou zmrzlinou a malinovým přelivem.

Týden strávený s Prostřeno! není jen o receptech, zajímavých kuchařských nápadech a nasycení smyslů. Prostřeno! je sondou do životů a povah lidí, se kterými byste se jinak neměli šanci sblížit – využijte jí a zažijte s námi další zajímavý týden!

reklama