PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! z Ústeckého kraje!

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

V Ústeckém kraji se o padesát tisíc a titul nejlepšího hostitele utkají čtyři ženy a jediný muž. A ten bude už v pondělí mít opravdu na co koukat. První hostitelka Jana předvede akrobacii na tyči, kterou má v obýváku, a ve středu tu bude další výzva.

Mezi milovníky masa se jako bílá vrána vyjímá vegetariánka Růžena, která uvaří indické vegetariánské menu a masa u ostatních se ani nedotkne. A bude originální i při plnění úkolu týdne – tím je tentokrát pudink. To bude brnkačka, nebo ne? Jak to v Prostřeno! na Ústecku dopadne, uvidíte už příští týden!

V pondělí jako první uvaří Jana (35), která hosty pozve do hezkého polosrubu v Horním Jiřetíně a překvapí informací, že pracuje v pohřebnictví. Svoji práci si částečně kompenzuje jako lektorka v tanečním studiu, kde vyučuje pole dance. I Janina zábava bude u tyče, kde předvede své vypracované tělo. Má dva syny, je svobodná a přátelská. Co pro své hosty připraví?
1) Duo sýrových pomazánek
2) Kuřecí polévku s játrovými knedlíčky
3) Kuřecí prsa na žampionech a česneku, sypané sýrem, brambor ve slupce zapečený se slaninou
4) Pohár s kysanou smetanou, tvarohem, kakaovým piškotem a ovocem

V úterý se k plotně postaví Šárka (45). Samoživitelka, vyučená švadlena, která nyní pracuje jako klempířka. A k tomu potřebuje hodně síly, proto má ráda maso a maso taky vaří, se zeleninou a zdravou stravou to rozhodně nepřehání. To, že má u stolu vegetariánku, nijak zvlášť neřeší. Však ona si Růžena něco z toho menu vydloubne:
1) Bageta se sýrovo-česnekovou pomazánkou
2) Kuřecí vývar s kořenovou zeleninou a domácími nudlemi
3) Hovězí na česneku, bramborový knedlík a špenát
4) Pudinkové nebe

Pracovitá žena, kterou někteří považují za největší hráčku, chce synovi dokázat, že umí být soutěživá.

Třetí večeři podává dělnice Růžena (30). Je vdaná a má pětileté dítě. Dlouho žila v Anglii, kde se na pořad často dívala, proto se přihlásila.„Mám rád všechno, kromě masa,“ dodává s úsměvem. A všichni jsou zvědaví, zda jim nějaké to maso – aspoň sójové – připraví. Ale ne, Růžena uvaří své oblíbené indické recepty a nikdo netuší, co se pod menu skrývá:
1) Alu patra s Tamatarchutni
2) Tamatar mung dal
3) Khatimitisabji s rýží
4) Gulabjamun

Pro toho, kdo s bezmasou dietou koketuje, to bude zajímavá ukázka autentické vegetariánské kuchyně. Šárku to ale nenadchne, bude se trápit hlady, bez masa se prý nenají. U stolu je celkem dusno…

Ve čtvrtek pozve dámy k sobě domů do Kadaně Honza (37). Ženatý malíř a natěrač je sympaťák a vaří rád. Na jídlo má podobný náhled jako Šárka: „Dodneška jsem nepochopil, jak někdo může být vegetarián, bez masa bych umřel….“ Pro soutěžní menu si vybral babiččiny recepty.
1) Losos s bagetkou a zdravým salátkem s mozzarellou
2) Staročeská cibulačka od babičky Márinky
3) Vepřová panenka na barevném pepři, babiččiny šťouchané brambory
4) Babiččina jablíčka v těstíčku, karamel, pistácie, domácí šlehačka

Jediný muž týdne nezapomněl ani na vegetariánku Růženu, tak se u plotny celkem zapotí. A zapotí se i při samotné večeři…

Poslední, páteční večeři připraví benjamínek týdne Katka (20), která je přes své mládí už zasloužilá dvojnásobná maminka a třetí dítě je na cestě.Mladá hostitelka měla v plánu taktizovat, aby vyhrála. Bude se držet plánu, nebo zaskočí sama sebe? Není to moc zkušená kuchařka a její vaření bude jeden velký zmatek. Co se mohlo pokazit, to se pokazí… Ale Katka by potřebovala vyhrát! Vsadila na kuřecí maso:
1) Vaječná tlačenka s bagetkou
2) Kuřecí vývar s nudlemi
3) Kuřecí rolka, šťouchané brambory
4) Pomerančové překvapení.

A kdo to nakonec vyhraje? To teprve uvidíte!

reklama