PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! z Ústeckého kraje!

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

V Ústeckém kraji k prostřenému stolu usednou tři ženy a dva muži. Na počátku týdne to vypadá na pohodovou partu, o dobrou náladu se postará usměvavá Pavla nebo pan Ludvík, který má rád dobré jídlo i humor. Nadhled má i energická a veselá Linda. Kdo bude největší taktik?

Patrik sice říká, že nechce bodovat nízko, ale všechno ví, všude byl a věří si na vítězství. Oprávněně? A jaký úkol týdne Severočechy z Ústecka potrápí? Sladkého si letos ještě užijeme dosyta, proto mají upéct nějaké slané pečivo, které je tak dobré k pivu nebo vínu.

První hostitelka Pavla (42) z Teplic vaření doslova miluje. Rozvedená zdravotní sestra pracuje v lékárně. Jak dopadne první setkání s jejími soupeři? Pavla žije sama se psem a dvěma kočkami a všichni se u ní cítí hned jako doma. U stolu se ale objeví jeden rýpal; jestlipak se prozradí hned v pondělí? Pavla se vyzná v domácí kuchyni a tu svým hostům také připraví:
1) Špenátová roláda
2) Jemná zeleninová polévka
3) Kachna na pomerančích se šťouchanými bramborami
4) Limetkový páj

Úterní vaření bude patřit Patrikovi (30), který léta pracoval jako barman a dnes dělá v tiskárně na směny. Žije v Ústí s přítelkyní Alenou, spolu mají syna Dominika a vychovávají ještě její dceru z předešlého vztahu. Patrik se tváří jako znalec, ale to, co předvede v kuchyni, tomu odpovídat nebude. Pro hosty bude jeho večeře tak trochu zklamáním. Ale Patrik si věří a umí si to všechno obhájit. Hlavně sám před sebou… Doufá, že následující menu ho dovede k padesátitisícové odměně:
1) Česneková pomazánka s domácím pečivem
2) Brokolicový krém
3) Vepřová panenka se sýrovou omáčkou a šťouchaný brambor s jarní cibulkou
4) Palačinka se zmrzlinou a ovocem

Středeční večeři připraví živelná a sympatická Linda (31) z Krupky. Narodila v Rusku, má vysokou školu, přítele a dvě děti. Kromě rodiny a vaření se zajímá také o čakry, energie a všechny tyhle esoterické věci. Zvládne bezchybnou večeři pro své soupeře? A jak si poradí s Patrikem, který poté, co odvařil, zařadí vyšší rychlost v rýpání? Hostitelce se kouří z trouby, jak si s tím poradí? Nad ústeckou skupinou se také trochu smráká, přesto si soupeři u Lindy docela pochutnají. Dostanou:
1) Vitamínové rolky
2) Špenátovou polévku z čerstvého špenátu se sýrovými knedlíčky
3) Lasagne
4) Meldulindy dortík

O čtvrteční hostinu se postará maminka na mateřské Monika (37). Má dvě dcery, mladší je devítiměsíční miminko. Monika má středoškolské vzdělání, obor železničář. Na železnici po škole pracovala a poté odjela do zahraničí. Žila tři roky v Německu a sedm let v Belgii. Hosté tudíž očekávají cizokrajné pochoutky. Ale jak budou překvapeni, když zjistí, že Monika není zas tak zkušená kuchařka, jak čekali, a chody budou nejen obyčejné, ale i celkem nepovedené? Co soupeřům poněkud chaotická hostitelka v Litvínově předloží?
1) Zapečená plněná rajčata
2) Polévku z krkovice
3) Čína s jasmínovou rýží
4) Větrník

Poslední večeři ve svém rodinném domku uvaří živnostník Ludvík (56). Ženatý otec dvou dcer má rád truhlařinu, život a pohodu, je také tahounem celého týdne. Prezentuje se jako pohodář a Patrikovy výlevy dobře snáší. Bude je ale snášet i poslední večer, nebo pověstný hrnec ve finále prostě přeteče? Bude Ludvík tím tajným favoritem? Jak to v pátek dopadne? A kdo to v Ústeckém kraji vlastně vyhraje? Ludvík, který umí péct bagety, koláče i králíka?
1) Domácí bageta s ricottovým koláčem
2) Polévka s uzeným masem
3) Pečený králík s bramborem
4) Tvarohový koláč

reklama