PO - PÁ v 17:35 na Primě

Příště uvidíte Prostřeno! ze Středočeského kraje

Právě připravujeme Foto: Právě připravujemeFoto: thinkstock.com

Příště se u jednoho stolu zcela výjimečně potká a utká pět chlapů. Pět mužů a žádná žena. Pánové ze středních Čech jsou překvapeni ryze mužskou společnosti, která se v Prostřeno! sešla. Před kým se budou předvádět? Nakonec to vyhodnotí tak, že budou dobrá parta a ženské se jim tam nebudou hašteřit. První večeře proběhne vcelku poklidně. Ale je znát, že dlouho jim ten klid nevydrží. A taky že ne… Bude na co se dívat. A prostřednictvím úkolu týdne se v soutěži o padesát tisíc ocitne ještě jeden zástupce silného pohlaví. Středočeši - převážně z Mladé Boleslavi - musí uvařit nějaký recept od Ládi Hrušky. Jak si s tím pánové poradí a kdo bude z té testosteronové a vznětlivé pětky nejlepší? To uvidíte už příště!

 

První večeři připraví Petr (37), který pracuje na výrobní lince jako operátor výroby v mladoboleslavské Škodovce. Vyučil se automechanikem, pracoval také jako kurýr, krupiér nebo obsluha fastfoodu. Petr je ženatý a má pětiletého syna, svůj život popisuje jako normální, rád tráví volný čas s rodinou. Petrovo pondělní menu:
1) Krůtí roládky
2) Japonská polévka s vepřovým masem
3) Hovězí rump steak na cibuli
4) Cheesecake s bílou čokoládou.

 

Druhou soutěžní večeři uvaří Tibor (30), který už dvanáct let pracuje v úklidové firmě. Vyrostl na Slovensku, se svou životní partnerkou má dvouletého syna Lukáše. Baví ho zpěv, hudba a malování. Tibor si nejvíce rozumí s Lukášem a vypadá to na velké přátelství. Lukáš si naopak vůbec nesedne s Radkem, kterému to také během večeře vytmaví. Konflikt pokazí atmosféru u stolu a je po náladě. Přitom by si pánové mohli pochutnat na Tiborově úterním menu:
1) Paštika z kachních jater, cibulová bagetka
2) Kuřecí vývar
3) Karlovarské knedlíky s krkovicí a špenátem
4) Nepečeny dort.

 

Středeční večeři podává ženatý řezník Radek (24). Jeho žena Eva je pro něj prý celý svět, byla to láska na první pohled. Proti Radkovi se ale v kuchyni všechno spiklo. Má velké problémy, protože se mu včas nevrátila trouba, kterou půjčil kamarádovi, a tak si musí poradit bez ní. Všichni jsou zvědaví, zda nakonec dorazí i naštvaný Lukáš. Ať to dopadne, jak chce, je jasné, že večer nebude probíhat normálně. Tibor začíná taktizovat a nic z Radkova staročeského jídelníčku mu není po chuti.
1) Paštika krále Klacka a domácí houstičky
2) Žbrunda z morku s domácími nudličkami
3) Svíčková podle babiččina receptu s domácíma knedlama
4) Mišákovy řezy.

 

Čtvrtek organizuje Lukáš (25), který pracuje jako pracovník v sociálních službách v domově seniorů. Lukáš žije se svým registrovaným partnerem a doma jim dělá společnost devítiměsíční pejsek. Lukáš se chlubil tím, že žije v luxusu a ostatní pánové jsou na ten jeho luxus hodně zvědaví. Stejně tak na Lukášovo menu, jehož některé složky jsou pro ně velkou neznámou. Lukáš své hosty požádá, aby nemluvili sprostě, ale jako první sám toto pravidlo poruší. Konflikt pak na sebe nenechá dlouho čekat…
1) Salát Caprese
2) Celerová polévka
3) All Difusien s raketovými knedlíky
4) Palačinkový orgasmus.

 

Ve finále se předvede Stanislav (33), údržbář a zámečník na linkové výrobě v jedné firmě kousek od Mladé Boleslavi. Standa má dvě děti a s manželkou Denisou je šťastný a spokojený. Páteční hostitel plánuje poctivé menu a doufá, že se svým soupeřům zavděčí a hlavně, že bude u stolu klid. To se ale nestane. Lukáš s Tiborem se špičkují a Standa se na Tibora naštve. Na svoji poslední večeři totiž hodně spoléhal:
1) Vejce Benedikt s domácím toustovým chlebem
2) Bramboračka podle maminky
3) Pečená kachna s knedlíkem a zelím
4) Čokoládová pochoutka.

 

Kdo bodoval hodně nízko a kdo to přese všechno nakonec vyhraje? Dívejte se na Prostřeno! i příště!

reklama