PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte reprízu z Liberecka!

Příště uvidíte v Prostřenu! Foto: Příště uvidíte v Prostřenu!Foto: www.iprima.cz

Liberecko je třetím regionem, kam na konci prázdnin zavítá premiérový a inovovaný pořad Prostřeno! Muži jsou tentokrát v mírné přesile a věru to nebudou mít snadné. Nejen pro povinné čtyři chody, ale protože k nim přibude ještě pátý - v podobě módního dezertu. Jakého? Uvidíte!

První hostitelkou je důchodkyně Blažena, která pracovala jako brusička technického a šperkové kamene. Je vdaná, spokojená, má tři dospělé děti a čtyři vnoučata. Paní Blažena v krásném kraji pod Troskami ráda pečuje o dům a zahradu, houbaří a vaří. Do pořadu ji přihlásila dcera a její maminka se bude o 50 000 korun ucházet s českým menu, jemuž vévodí svíčková a houskový knedlík.

Druhá hostitelka je naopak mladičká. Sotva se Monika vyučila číšnicí, už šla na rodičovskou dovolenou. S manželem mají osmiměsíčního chlapečka, kterému jeho maminka věnuje maximum času. Aby mohla synovi vybavit pokojíček a koupit si novou ledničku, pokusí se i Monika o krásnou sumu 50 000 korun. Ve staré chladničce se už chladí suroviny na pórkovou polévku, kuřecí prsa na pomerančích a tiramisu.

Od středy vaří muži. Prvním z nich bude truhlář Josef z Podkrkonoší. Šikovný dvojnásobný tatínek postavil dům vlastníma rukama a ve své kuchyni uvaří tradiční krajové menu, s nímž se tento dříč, vtipálek a nadšený kuchař pokusí o 50 000 korun. Pepa slibuje krkonošské sejkory, kyselo, krkonošského kohouta a jablko. A možná prý přijde i Krakonoš…

Čtvrteční amatérský kuchař Jirka studuje politologii a filozofii na vysoké škole v Ústí nad Labem. Brigádničí na městském úřadě, ale též jako prodavač kebabu nebo správce webových stránek. Ocitne se kebab i na jídelníčku tohoto vášnivého sportovce? Omyl, na 50 000 korun Jiří zacílí pomocí francouzského menu, kde najdeme např. cibulačku či burgundské hovězí.

V pátek pozve do Liberce hosty nejstarší účastník, který už třicet let pracuje jako finanční poradce. Aktivního rozvedeného Františka se spoustou zájmů do pořadu přihlásila známá, protože si u něj vždy moc pochutná. Vznešené menu hodné finále má jistě šanci na výhru 50 000 korun! Anglický rostbíf, polévka vévody Godefrai z Bozllonu, závitek dle Marie Španělské jsou jídla, která by mohla korunovat liberecký týden.

Kdo se ale nakonec stane hostitelem týdne a kdo se nejlépe popasuje s bonusovým moučníkem, teprve uvidíme!

reklama