PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z Jihočeského kraje!

soutěžící Jižní Čechy Foto: soutěžící Jižní ČechyFoto: All

S pořadem Prostřeno! se po čase podíváme do malebného kraje rybníků a historických měst. A vařit budou samé dámy! Co asi tak dostanou Jihočešky za úkol? Nechme se překvapit, stejně jako tahle generačně pestrá jihočeská pětka.

Jako první se k plotně postaví invalidní důchodkyně Dagmar, která prodělala rakovinu, ale nezahálí a žije naplno. Bývalá zdravotní sestra studuje třetí ročník Jihočeské univerzity, přestože je už babičkou. Vychovala tři děti, miluje zvířata a přírodu. Týden zahájí bramboračkou s houbami, řízkem s okurkovým salátem a malinovým dortem. Pondělní menu má jistě šanci na výhru 50 000 korun!

Druhá Jihočeška Věra má doma velkou inspiraci, protože její přítel, s nímž má půlroční dceru, už v pořadu vařil. I ona se chce před kamerou pokusit o krásných 50 000 korun. Úterní hostitelku baví pečení, své menu však zakončí domácí zmrzlinou. Péct ale bude! Domácí chléb, velikonoční nádivku a krkovičku s bramborem.

Sympatická paní Jana je rozvedená matka dvou dospívajících dcer, které jsou pro ni vzpruhou i oporou. Jana má na starosti velkoobchod a prodej klimatizačních jednotek a ve volném čase vášnivě sportuje, dokonce jako cvičitelka učí děti moderní gymnastiku. O 50 000 korun se pokusí s menu letem světem – začne domácí česnečkou a pokračuje indickou kaší či bruselskými kostkami.

Mladičká maminka Michaela se ještě ani nevyučila cukrářkou, když otěhotněla. Nyní je na rodičovské dovolené a jako matka samoživitelka bydlí s dcerou v Dětském centru ve Strakonicích. Míša by si ve čtvrtek jistě ráda vyvařila 50 000 korun, které by investovala do bydlení, aby se mohla osamostatnit. Prý se bude hodně snažit – a kromě italského předkrmu vsadí na českou kuchyni.

Na mateřské dovolené je i poslední hostitelka Jarmila. Středoškolsky vzdělaná dělnice žije s přítelem a má chlapečka a holčičku, s nimiž chodí ráda ven. Pokud by 50 000 korun zůstalo u ní doma, potěšila by děti a zbytek peněz by investovala do rekonstrukce bydlení – možná něco odkouká při šmejdění, na které se těší. Jarmila plánuje polévku s játrovými knedlíčky, vepřové plátky pod sýrem a jako sladkou tečku oblíbené Míša řezy.

A kdo to po téhle dámské jízdě na jihu Čech opravdu vyhraje? To teprve uvidíte!

reklama