PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z Jihočeského kraje!

Příště uvidíte v Prostřenu! Foto: Příště uvidíte v Prostřenu!Foto: www.iprima.cz

Jižní Čechy jsou symbolem čisté české přírody, a úkolem týdne tak budou bylinky! Nebo soutěžící zvolí druhou možnost úkolu týdne, kterou jsou jihočeské speciality?

Další týden s pořadem Prostřeno! nabízí pětici soutěžících a jejich kulinářské umění tentokrát v malebné krajině jižních Čech! Přes televizní kameru se budete moci podívat do Horního Meziříčka, Prachatic, Milevska a dvakrát do Českých Budějovic! Kde ovšem nakonec zavládne radost a soutěžící si bude moci užívat výhry z vybojovaných 50000 Kč? Rozhodně to bude u někoho ze čtyř žen a jediného muže!

 

V pondělí bude napětí ze setkání s novými lidmi, pro které bude vařit, na 51leté invalidní důchodkyni Miroslavě, která zahájí soutěžní týden u sebe v rodinném domě v Horním Meziříčku. Žije v něm se svými dvěma syny, ale má ještě jednu dceru, vaří ráda, a tak se dá předpokládat, že už má v kuchyni něco za sebou a jen tak něco ji nepřekvapí. Přestože nejraději připravuje svíčkovou a řízky, pro své soupeře přichystá slané palačinky, hovězí vývar s knedlíčky a domácími nudlemi, marinované žebírko s domácími hranolky a dort harlekýn. Jak uspěje se svým menu? Bude se hodnotit první den pouze jídlo, nebo už se do bodů promítnou také třeba sympatie a prostředí, ve kterém se bude jídlo podávat?

 

V úterý budou soutěžící žasnout nad moderním menu 34leté projektové manažerky Lucie, která na svůj jídelníček zařadí jako předkrm carpaccio z červené řepy, dále špenátovou polévku s lososem, kančí ragú s bramborovými dolfi a na závěr přijde jablečný sen. Lucie je žena, která i u vaření přemýšlí, vybírá si ze surovin, nedělá nic nahodile a ve skupině soutěžících z jižních Čech bude na první pohled tak trochu vyčnívat – jak se s ní, jejími úspěchy i názory vypořádají ostatní? Nezariskuje příliš, když k hlavnímu chodu připraví kance? Ne všichni totiž mají v oblibě zvěřinu, což ovšem Lucie neví…

 

Ve středu se role kuchaře ujme jediný muž týdne, 24letý Jakub, kterého společnost čtyř dam nijak nerozhodí – Jakub je od pohledu sebevědomý mladík. Možná sebevědomý až tolik, že svými zkušenostmi a znalostmi, o kterých rád mluví, svým soupeřkám poleze tak trochu na nervy… Ve svém věku vystřídal už několik profesí, vaření ho baví, je pro něho jednou z možností relaxu. Nebude ovšem u svého menu relaxovat příliš a povede se mu vše tak, jak má v plánu? Jakubovo menu je tak trochu tajemné a zatím ještě na fantazii jeho hostů: Tatar Kubajz, hrášková polévka ze zeleného údolí, král Šumavy uvařil s rýží, letní ochlazení.

 

Čtvrteční hostitelka Petra je nejmladší z celé skupiny, její 22 let, ale z pořadu Prostřeno! víme, že věk není rozhodujícím kritériem pro získání výhry. Petra pracuje jako ošetřovatelka v domově důchodců, je příjemná, bezstarostná a života si užívá. Dá se předpokládat, že svou spontánností a milou povahou zapůsobí na své soupeře – nebo rozhodne pouze její menu, ve kterém vsadila na celkem svěží a moderní chody? Jak jejím hostům zachutnají kokotka s překvapením a medovo-hořčicovým dresinkem, zeleninová polévka s vaječnou jíškou, smetanová kuřecí prsa se šťouchaným bramborem a cheesecake s ovocným přelivem?

 

Pátek bude patřit 49leté vyučené cukrářce Drahomíře z Milevska, která ovšem celý život pracuje jako servírka a barmanka – o jídle a jeho podávání jistě už tedy také mnohé ví. Navíc mezi největší koníčky řadí svá vnoučata, a protože, jak všichni vědí, od babičky chutná nejlépe, třeba se právě Drahomíra strefí svým soutěžícím do chuti! Její menu rozhodně nevypadá zle – kuřecí koktejl s pečivem, hovězí vývar s domácími nudlemi, kuřecí stehna na slanině a sýru, brambory, jahodová roláda.

 

Kdo vyhraje 50000 Kč? Kdo získá všeobecné sympatie a kdo naopak bude černou ovcí týdne? Nebo se konečně zase sejde parta lidí, kteří si budou rozumět od pondělka do pátku? Sledujte další napínavý týden s pořadem Prostřeno!

 

reklama