PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z Jihomoravského kraje!

Jihomoravský kraj 15.4.2013 Foto: Jihomoravský kraj 15.4.2013Foto: All

A opět to jsou čtyři odhodlané ženy a jediný muž, co se rozhodli uvařit před televizními kamerami. Tentokrát na jihu Moravy…

Maminka na rodičovské dovolené uvaří jako první. Martina pracovala jako servírka i operátorka ve fabrice. S manželem Petrem mají dvě dcery a vedou běžný a poklidný rodinný život. Martina moc ráda cestuje a sportuje, ale také vaří. Co to bude v pondělí ve 3 + 1 v Šanově, aby vyhrála 50 000 korun a mohla si koupit novou kuchyni? Italská bruschetta, česká česnečka, španělská paella a grilovaný ananas.

Úterní hostitelka z Hodonína je mladá, svobodná, bezdětná, ale už pracovala jako barmanka a výčepní, operátorka i krupiérka. Eliška je extrovertka, před kamerou se nestydí. Pokud by v Hodoníně její čtyři chody s hovězím masem, karotkovým sosem a moučníkem Vertigo získaly nejvyšší počet bodů, vyrazila by do světa a 50 000 korun by procestovala.

Uprostřed týdne uvaří na chalupě rozvedený interiérový designér František. V minulosti vystřídal hodně zaměstnání, má tři dospělé děti a dvě vnoučata. Stále se pohybuje na kole, už objel Česko i Evropu. Pokud by vyhrál, tak by za 50 000 korun vyrazil v létě na kole kolem Korsiky. Z jeho menu s borščem se šťovíkem, kuřecím na kurkumě a rozinkách s indickou rýží a opilým pudinkem se ztracenou švestkou je patrné, že rád vaří z dobrých surovin.

Maminka Natálie má čtyři děti a s rodinou a přítelem žijí ve Znojmě. Do pořadu ji přihlásil syn, protože mu doma chutná. Hostitelka ve volném čase ráda dělá i něco pro sebe – chodí cvičit zumbu a posiluje. Také s oblibou peče a vaří. Co to bude ve čtvrtek, aby to stačilo na zisk 50 000 korun? Kuřecí salát, zelňačka, krkovička s bramborem a lahůdkovou cibulkou a jako sladká tečka - mandarinková buchta.

Poslední hostitelka dlouho pracovala v oboru kosmetiky, nyní působí ve výchovném ústavu v Moravském Krumlově. Zina je také čtyřnásobná maminka i dvojnásobná babička. Kromě rekreačního sportu a patchworku ji baví vaření, sbírá recepty z různých generací. Čím zkušená kuchařka zacílí ve finále na kulatou sumu 50 000 korun? S cuketovou polévkou, svíčkovou se dvěma druhy knedlíků a domácí zmrzlinou.

Kdo to v jihomoravském regionu vyhraje? To teprve uvidíte v dalším týdnu s pořadem Prostřeno!

 

reklama