PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z jižních Čech!

Prostřeno V (21) Jižní Čechy grafika Foto: Prostřeno V (21) Jižní Čechy grafikaFoto: All

Tři ženy a dva muži uvaří divákům, a především sobě navzájem v oblíbené kulinářské a hostitelské show Prostřeno! Ze severu se přemístíme do malebných a pohostinných jižních Čech.

Mladá servírka Klára momentálně žije a pracuje v Třeboni. Má pětiletého syna a přítele. Považuje se za rodinný typ, i když měla potomka velmi mladá. Ráda se dívá na televizi, zejména na Prostřeno! Proto si chce s pomocí kuřecího masa, které bude v polévce i v nudličkách s medovobylinkovou omáčkou, vyvařit 40 000 korun, které by ráda investovala do bydlení.

Jiří s gastronomickým příjmením Rohlík je zedník. V úterý otevře dveře svého bytu ve vesničce kousek od Třeboně, kde bydlí s přítelkyní a dvěma školou povinnými dcerami. Miluje rock, rád jezdí na koncerty, také ale dobře vaří. Alespoň si to myslí ženy v jeho rodině. I on vsadí na kuře, česnečku a Adamovo žebro. Co se pod tímto názvem skrývá a zda se úterní součet bodů pana Jiřího přiblíží ke 40 000 korun, teprve uvidíme…

Vyučená prodavačka, nyní hosteska a operátorka Pavla bydlí na sídlišti v Českých Budějovicích. Považuje se za optimistku, která se nenechá ničím zaskočit. Co když ale ve středu zapracují nervy? Dosáhne ctižádostivá a sebevědomá slečna, kterou do soutěže přihlásil přítel, s další česnečkou a vepřovou roládou na 40 000 korun? Zapracuje na tom dezert Šalamoun? Nechme se překvapit…

Rozvedený číšník Kamil pracuje v budějovické restauraci a ve čtvrtek plánuje večírek v domě rodičů své přítelkyně v Kamenném Újezdu. Tatínek dvou dcer prý veškerý čas věnuje dětem a partnerce. Jeho velkým koníčkem je kromě sportu také vaření. Chystá se na čtyři chody – jedním bude opět česnečka. Hlavní chod odpovídá regionu. Bude to kapr s uzenou čočkou a bylinkovým pestem. Takové menu by mohlo Kamilovi vyhrát 40 000 korun. Pokud ovšem nenarazí na odpůrce rybího masa.

Finále proběhne v Hluboké nad Vltavou, kde bydlí maminka na rodičovské dovolené Věra. S manželem mají dohromady čtyři děti. Nejstarší dceři je dvacet let, nejmladšímu Jarouškovi pět měsíců. Páteční hostitelka je dokonce už i babičkou, a ke všemu je vášnivá motorkářka. Co uvaří tato zajímavá žena, aby dosáhla na 40 000 korun pro děti z azylových domů? Pařížský mls, šošovicu a kuřecí prsíčka ve sladkém pojetí. Kdo ale na jihu Čech skutečně vyhraje, teprve uvidíme!

Skladník Tomáš vystudoval oděvní průmyslovku a nyní žije v rodné Jihlavě se svým přítelem. Spoléhá na klasiku: sýrovou roládu, hovězí vývar, vepřovou kotletu na pivě a koláč. Tomáš rád tancuje a vaří; jestli se mu ve středu zadaří a vyvaří si 40 000 korun, odjeli by s přítelem na dovolenou.
Čtvrtek patří ještě neplnoleté studentce Adéle, která si troufne jen na tříchodové menu, zato se však její hlavní chod skládá ze dvou druhů závitků: z pangasia a z krůtího masa, které doprovodí brambory zapečené se smetanou. Kdyby zvítězilo mládí a Adéla získala 40 000 korun, koupila by si nový foťák, protože fotografování patří kromě vaření k jejím koníčkům.
Páteční finále se odehraje u mladého tatínka z Lesonic. Zdeněk pracuje jako zástupce vedoucího v jednom obchodu s potravinami, takže asi tušíme, kam půjde na nákup. Poslední hostitel z Vysočiny uvaří další hovězí vývar a vepřové závitky plněné švestkami. Pokud by se svým čtyřchodovým menu uspěl a 40 000 korun by zůstalo na stole v jeho rodinném domku, vzal by rodinu na výlet a synům zařídil nový pokojíček.Týden zahájí řidič MHD Martin, otec tří dětí z Jihlavy, s nimiž žije v jednopokojovém bytě s kuchyní! Jeho život se točí kolem rodiny, proto chce zkusit něco nového a vzrušujícího. Martin se o výhru 40 000 korun pokusí se čtyřchodovým menu, kterému vévodí kuřecí polévka a jídlo z pánve wok a korunuje jablečný štrúdl. 

Vaše názory

Šelma kočkovitá
S tou česnečkou 0 18.05.2012 11:07

se jim to tedy povedlo....:)))

třeba kopr
tak konečně 0 14.05.2012 18:32

je přepočítali na podruhé jim to vyšlo.Sláva je jich zase jen 5.

reklama