PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z jižních Čech!

Příště uvidíte v Prostřenu! Foto: Příště uvidíte v Prostřenu!Foto: www.iprima.cz

Z jihu Moravy se přesuneme na jih Čech, kde je sestava úplně opačná, než byla minule. O titul hostitele týdne se budou ucházet čtyři ženy a jediný muž.

Pro čtyři chody se rozhodla první hostitelka Kateřina, jejíž menu se inspirovalo italskou kuchyní. Mladá maminka na rodičovské dovolené se při péči o čtyři děti ještě snaží vzdělávat. Jinak se ale její život v domku ve vesničce Holubov točí celý kolem rodiny a případnou výhru 50 000 korun by utratila za prázdniny s dětmi.

Pro národem oblíbená jídla se rozhodl jediný kuchař týdne, který se sice v oboru vyučil, ale pracuje jako zedník. David se živí rukama, čeká třetího potomka, i když je stále svobodný. Rád se věnuje dětem a hudbě, a kdyby si s naloženým sýrem, krkovičkou a dalšími českými chody vyvařil 50 000 korun, chtěl by si pořídit auto.

Uprostřed týdne čeká hosty menu jako u babičky na prázdninách, které má ale více variací. Blanka udělá vaječnou tlačenku, květákovou a brokolicovou polévku, karbanátek třikrát jinak a ještě moučník pojmenovaný donátky. Přinese jí domácké menu štěstí a vyhraje krásnou kulatou sumičku 50 000 korun?

Profesionální hudebnice Radka z Včelné chápe, že nejen hudbou živ je člověk. Violoncellistka z Jihočeské komorní filharmonie vsadí na moderní gastronomii se salátem, steakem a pudinkovým dezertem. Kdyby mělo její tříchodové menu největší úspěch z celého jihočeského týdne, částku 50 000 by použila na rekonstrukci bydlení.

Nejstarší hostitelka je už v důchodu a střídavě žije v Jindřichově Hradci a v Chrášťanech u Týna nad Vltavou. Hana nevidí na jedno oko, ale chce dokázat, že i lidé s handicapem mohou v soutěži zvítězit. Co pro to udělá? Upeče domácí chléb a opilý perník, uvaří bílou luskovou polévku a králíka a la čína. Zda ve finále vyhraje 50 000 korun babička dvou vnoučat, nebo někdo úplně jiný, teprve uvidíte!

 

reklama