PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z jižních Čech!

soutěžící Jižní Čechy Foto: soutěžící Jižní ČechyFoto: All

V jižních Čechách se sejde pěkný babinec. Přestože prostíráme v malebném kraji rybníků, žádná z účastnic si nevybrala zdejší tradiční surovinu. Štáb se to rozhodl napravit a soutěžícím pěkně zamotá hlavu. Jak moc? Uvidíte?

Pondělní hostitelka Katka je učitelka z mateřinky, toho času na rodičovské dovolené s desetiměsíční dcerou. Mladá Katka žije tak, jak si to naplánovala – škola, získání vysněné práce a poté založení rodiny s partnerem. Do jejího snu patří i domeček a částka 50 000 korun by byla milým příspěvkem. První kuchařka spoléhá na italské menu.

Nejmladší Eliška ještě není plnoletá, ale už pracuje jako prodavačka uzenin. Bydlí s tatínkem, pro něhož často a ráda vaří. Doma mají ještě dva pejsky, které Eliška s chutí venčí. O tom, že i mladé holky umí dobře vařit, chce v úterý přesvědčit svým kuřecím vývarem s domácími nudlemi, šneky s třeboňskými bramborami a tříbarevnou buchtou. Kdyby vyhrála 50 000 korun, koupila by si něco krásného na sebe.

Středa patří Květě. Maminka tří dětí pracuje jako ošetřovatelka dojnic, ráda jezdí na kole, hraje volejbal a s láskou pečuje o domácnost. Prý je rázná, pracovitá, možná až puntičkářská. Budou tedy její polévka z krevet, vepřová panenka se sýrem a nadívané palačinky dokonalost sama? V tom případě by kulatá sumička 50 000 korun padla na oslavu Květiných brzkých kulatin.

Cukrářka Žaneta jistě zvládne na jedničku svůj „chutný dortík“. Pohodová maminka dvou dětí ale také ráda vaří, na čtvrtek chystá špenátovou roládu, jihočeskou kulajdu a zapečenou krkovici. Nadšená plavkyně Žaneta by se ráda vycachtala v nové koupelně. Proto i ona udělá vše, aby si odnesla krásných 50 000 korun!

Strakonické finále proběhne v bytě mladé maminky Andrey, která nejvíce času věnuje rodině, práci a pejskům. Páteční menu, které má jistě naději na výhru 50 000 korun, je ambiciózní: domácí paštika, babiččina polévka, plněná kachní stehna s bramborovým knedlíkem a zelím. Sladká tečka bude v podobě brownies. Andrea má ráda legraci, je prý pro každou srandu. Tak uvidíme, jak se k tomu popasuje ještě s nějakou tou rybičkou…

 

reklama