PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z Liberecka!

Prostřeno V. (23) Liberec grafika Foto: Prostřeno V. (23) Liberec grafikaFoto: All

Kdo nám uvaří během letních večerů? Tentokrát se podíváme do Liberce a jeho okolí! Přečtěte si, co nás příští týden čeká...jací lidé a jaké pokrmy se objeví v oblíbeném pořadu Prostřeno!

Petr je stavební dělník z Podještědí, který má dva dospělé syny, dceru a manželku v Liberci, takže praktikuje víkendové manželství. Miluje práci, přírodu a je to velký bavič. Hlavní ale bude, jak hostitel uvaří. Kdyby se svou zelňačkou a živáňskou vyhrál 40 000 korun, padly by na synovu chystanou svatbu.

Druhý a mladší Petr pohostí své soupeře v úterý. Snaží se rozjet svoji firmu, je rozvedený, má přítelkyni a psa. V úterý bude podávat kuře ve formě vývaru a rolády, srolovaný bude i moučník. Hostitel doufá ve výhru 40 000, kterou by rád investoval do své firmy.

První hostitelka z Liberecka plánuje čtyřchodové menu s žampionovým krémem, pečenou krkovičkou a fazolkami. Kamila ráda maluje a chodí do přírody, do pořadu ji přihlásil partner, který si cení jejího kuchařského umu. Kdyby mladá maminka získala 40 000 korun, vzala by rodinu na dovolenou.

Obchodnice Blanka žije na vesnici s manželem, kočkou a psem. Její fenka umí dog dancing, předvede nám něco? Hostitelka je upřímná a otevřená a těší se na adrenalin. Čím ona potěší své hosty? Plánuje sýrovou terinu, rybí filet a tiramisu. Kdyby za svoji večeři obdržela nejvíce bodů, věnovala by 40 000 na opravy svého domku.

Pavla právě skončila práci na poště a ráda by se živila jako manikérka nebo kosmetička. V pátek se ale chystá na svoji premiéru před kamerou, co uvaří mladá amatérská kuchařka ve své nové kuchyni v Hejnicích? Šneky z listového těsta, čočkovou uzenou polévku, telecí roládu a páj. Co by si za případnou výhru 40 000 korun pořídila poslední hostitelka? Pokojíček pro miminko, které s manželem plánují.

tvrtek patří ještě neplnoleté studentce Adéle, která si troufne jen na tříchodové menu, zato se však její hlavní chod skládá ze dvou druhů závitků: z pangasia a z krůtího masa, které doprovodí brambory zapečené se smetanou. Kdyby zvítězilo mládí a Adéla získala 40 000 korun, koupila by si nový foťák, protože fotografování patří kromě vaření k jejím koníčkům.
Páteční finále se odehraje u mladého tatínka z Lesonic. Zdeněk pracuje jako zástupce vedoucího v jednom obchodu s potravinami, takže asi tušíme, kam půjde na nákup. Poslední hostitel z Vysočiny uvaří další hovězí vývar a vepřové závitky plněné švestkami. Pokud by se svým čtyřchodovým menu uspěl a 40 000 korun by zůstalo na stole v jeho rodinném domku, vzal by rodinu na výlet a synům zařídil nový pokojíček.Týden zahájí řidič MHD Martin, otec tří dětí z Jihlavy, s nimiž žije v jednopokojovém bytě s kuchyní! Jeho život se točí kolem rodiny, proto chce zkusit něco nového a vzrušujícího. Martin se o výhru 40 000 korun pokusí se čtyřchodovým menu, kterému vévodí kuřecí polévka a jídlo z pánve wok a korunuje jablečný štrúdl. 

Vaše názory

irco
poznámka 0 11.06.2012 17:03

sasanko,máš tam také chyby!

první krok pavla
jéé 0 08.06.2012 19:56

tak mooc se těšíme a zajmá mně co uděláte a určitě to bude super
:DD

Maso.mňau
vidličky a nože 3 08.06.2012 19:22

Už se těšíme, po tomhle ostravském týdnu to bude jak tak koukám příjemný odpočinek.

Anonymous
Nazdárek,nevím co mnělo 08.06.2012 21:52

Nazdárek,nevím co mnělo znamenat připomínka po tom ostraváckém týdnu,nevím zda záleží jestli člověk je od Slovenska či Ostravska nebo z Liberecka,myslím že tady jde o kulinářský zážitek.Což jsem v tomto týdnu vyděl,nikdo není dokonalý,vy snad jo?Mimochodem jsem také z Libereckého kraje.

Sasanka hajní
Vysvětlení 08.06.2012 22:38

To mělo znamenat, že tam budou normální lidi a ne jako ta sestava ostravská. Že to bude odpočinkové a konenčě pohodové, prostě koukatelné.

A nepíše se mnělo, ale mělo od slovesa míti.

takéanonym
to je pravda 14.06.2012 20:57

Kdykoliv se objeví krátka zobaci,tak je to mazec...

reklama