PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z Olomoucka!

Prostreno V (22) Příště uvidíte z Olomoucka Foto: Prostreno V (22) Příště uvidíte z OlomouckaFoto: All

Od pondělka se prostírá na moravské Hané. Na Olomoucku uvaří tři šikovní muži a dvě odvážné ženy.

V pondělí se o výhru 40 000 korun pokusí mladý Dušan z Olomouce, který by měl mít vztah k racionální stravě, protože distribuuje módní krabičkovou dietu. Zlatým hřebem jeho čtyřchodového menu však bude krkovička, ostatní chody budou z těsta, ovoce a zeleniny.

Asijský předkrm nabídne v úterý také další distributorka Veronika, která je svobodná a žije v Prostějově se svým pejskem. Kdyby si vyvařila 40 000, vzala by svoji babičku do lázní, možná by si přidala něco na auto. O výhru se pokusí pomocí kuřecího ve slaninovém župánku se švestkovou omáčkou a čokoládových fondue.

Švestky jsou hlavní částí úvodu středeční hostiny u milovníka steaků Radima, manažera restaurací a kaváren. Žije s přítelem v malém prostějovském bytě, s láskou a péčí rekonstruuje rodinný dům a rád cestuje a vaří. Do pořadu, odkud si chce odnést 40 000 korun, se přihlásil kvůli sázce; gastronomicky vsadil na steak z tuňáka.

Zvěřina v podobě zaječí paštiky a dančí řízky jsou trumfem čerstvé důchodkyně Jarmily, bývalé účetní, která by si na své konto ráda připsala 40 000 korun, z nichž by část darovala na rekonstrukci kostela v Tovačově.Čtvrteční večírek se odehraje v obýváku, který připomíná hájenku. Milovnice české kuchyně čerpá energii z přírody, zvířat a oblíbeného pečení moučníků.

Krkovička olomoucký týden zahájí a krkovička na cibuli s noky ho také zakončí. Mechanik Karel, muž mnoha řemesel a technik čerpacích stanic, nás k sobě pozve v pátek. Je to vášnivý ochotník, v divadelním spolku se angažuje i jeho rodina. Kdyby si ve finále vyvařil 40 000, peníze by padly na opravy jejich domku v Kojetíně.

tvrtek patří ještě neplnoleté studentce Adéle, která si troufne jen na tříchodové menu, zato se však její hlavní chod skládá ze dvou druhů závitků: z pangasia a z krůtího masa, které doprovodí brambory zapečené se smetanou. Kdyby zvítězilo mládí a Adéla získala 40 000 korun, koupila by si nový foťák, protože fotografování patří kromě vaření k jejím koníčkům.
Páteční finále se odehraje u mladého tatínka z Lesonic. Zdeněk pracuje jako zástupce vedoucího v jednom obchodu s potravinami, takže asi tušíme, kam půjde na nákup. Poslední hostitel z Vysočiny uvaří další hovězí vývar a vepřové závitky plněné švestkami. Pokud by se svým čtyřchodovým menu uspěl a 40 000 korun by zůstalo na stole v jeho rodinném domku, vzal by rodinu na výlet a synům zařídil nový pokojíček.Týden zahájí řidič MHD Martin, otec tří dětí z Jihlavy, s nimiž žije v jednopokojovém bytě s kuchyní! Jeho život se točí kolem rodiny, proto chce zkusit něco nového a vzrušujícího. Martin se o výhru 40 000 korun pokusí se čtyřchodovým menu, kterému vévodí kuřecí polévka a jídlo z pánve wok a korunuje jablečný štrúdl. 

Vaše názory

párek s rohlíkem
k těm inovacím 2... 0 25.05.2012 20:37

nevešlo se to do jednoho....

a já bych zase třeba uvítala tabulku s tím,jak kdo bodoval v jednotlivých dnech. už jsem se několikrát předsvědčil, že třeba u stolu dotyčný rejpal a kritizoval, tak ale pak dal docela slušný body a naopak, takže já nedávám na to, co říkaj, ale nepamatuju si, kdo a kolik :-)))))

párek s rohlíkem
k těm inovacím... 0 25.05.2012 20:36

jak tu někdo podoknul, že soutěžící mají dost času, tak na zpracování surovin ano, ale některé recepty potřebují opravdu třeba celý den na rozležení - např. základ na pařížskou šlehačku, i to "blbé" tiramisu, svíčková... i guláš je lepší druhý den, a jistě spousta dalších jídel... ted mě napadl plněný hermelín,... takže opravdu jsou pak limitovaný při výběru

Zahadna
Jarmila 6 21.05.2012 21:19

...tak na Jarmilu jsem neskutečně zvědavá, to bude zážitek :o))). A výhra na kostel? Tak to je vtip :o)))

alimraj
A kterápak Záhadná je tak 22.05.2012 15:10

A kterápak Záhadná je tak zvědavá, proč se nepodepíšeš?

Blíma
Tak to není nic špatného :-) 22.05.2012 17:45

Tak to není nic špatného :-) většinou když dělají průlety skrz ty vesnice tak ty kostelíčky jsou nejvíc v dezolátním stavu :-D Tak už jsem se já osobně dočkal toho že někdo využije výhru na opravu stavby ve svém okolí :-)

alimraj
Díky, Blímo. On si nikdo 22.05.2012 17:53

Díky, Blímo. On si nikdo neuvědomuje, že ty kostely jsou také našim kulturním dědictvím a neslouží jen těm, co do nich chodí.

Daša1
nevím proč zrovna na ni jsi 24.05.2012 18:40

nevím proč zrovna na ni jsi zvědavá???!!!!!!ty ji znáš ?? nebo jen soudíš podle menu to teda nechápu vyznělo to jako arogance

slavinajel
Souhlasím se Záhadnou, 25.05.2012 19:00

dala bych peníze dětem nebo zvířátkům, když už, církev má a bude mít peněz dost.

alimraj
Církev je církev a farnost je 25.05.2012 19:25

Církev je církev a farnost je farnost. Na malé farnosti toho moc nezbude. Ale tomu vy stejně nerozumíte, tak vám může být jedno, co kdo s penězi udělá, ne?

Antikrtek
Krtek 1 21.05.2012 18:35

Ty voe, krtek (mechanik Karel:-)) bude vystupovat, no to me po..r, to zase bude komedie:-)Já z něho nemůžu:-)

reklama