PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z Plzeňského kraje!

soutěžící z Plzeňského kraje Foto: soutěžící z Plzeňského krajeFoto: All

Z Plzeňského kraje poznáte díky pořadu Prostřeno! čtveřici dam a jednoho muže! A bude to právě on, kdo upeče skvělý domácí chléb a připraví ryze anglické menu!

Prvním kuchařem nového týdne bude jediný muž, který otevře dveře svého domova čtyřem soupeřkám. Jako první se také seznámí s úkolem týdne, a protože jsme v Plzeňském kraji, k jehož koloritu neodmyslitelně patří pivo, budou úkolem týdne pokrmy z tohoto všemi Čechy oblíbeného zlatavého moku. A tak hostitelé připraví pivní koktejl, pivní štrůdl, buřty na pivě, pivní těstíčko na obalování fish and chips a pivní pomazánku. Je zřejmé, že bitva o 50 000 Kč nebude ani tento týden bez adrenalinu a napětí!

Pondělní hostitel Mirek (33) vystudoval střední odbornou školu, obor hotelnictví a turismus. Pracoval jak číšník a nyní pracuje jako operátor ve výrobní společnosti. Žije s přítelkyní Martinou, která je zároveň i jeho první ženou – rozvedli se, nyní jsou ale opět spolu a další svatbu neplánují, i když spolu mají dceru Rebeccu. Mirek připraví skvělé menu, které se bude dámám nejenom na první pohled líbit, ale bude jim především velmi chutnat. V pondělí se bude podávat salát z čerstvého špenátu v parmazánovém košíčku a domácí chléb, polévka Stiltonbroccoli, vepřová panenka Wellington s omáčkou Béarnaise a vařeným bramborem, summerpudding s limetkovým sorbetem.

V úterý se představí jako kuchařka 27 letá Anna, která pracuje jako asistentka ředitele v jedné firmě. Její motivací pro přihlášení se do pořadu Prostřeno! je vidět se v televizi! Anna žije s přítelem a jejich společným pejskem. Kdyby vyhrála, jeli by s přítelem na dovolenou. A jaké je její menu? Anna připraví kuskus se zeleninou a kuřecím masem, gulášovou polévku, panenku plněnou špenátem se šťouchanými bramborami a mrkvový dortík. Bohužel po pondělní šťavnaté panence nebude ta úterní tolik povedená, hosté ji ohodnotí jako tvrdou a suchou.

Středa bude patřit Marii (42 let), které v žilách koluje cirkusácká krev a sama připustí, že jí prostředí cirkusu a život, který k tomu patří, někdy chybí. Marie je velmi aktivní, ráda sportuje a dá se od ní očekávat, že s ní nebude nuda. Momentálně je Marie nezaměstnaná, věnuje se zařizování nového domu a své rodině – má dva dospělé syny. Její menu se skládá z těstovinového salátu s tuňákem a pečených křidýlek na předkrm – hosté kombinaci těchto dvou předkrmů sice s nadšením hodnotit nebudou, ale samostatně jim jídla zachutnají. Dále se bude podávat slepičí polévka se zeleninou a noky, kuřecí prsíčka plněná sušenými rajčátky a parmskou šunkou s vařenými brambory a jako dezert hosté dostanou smažený rohlík plněný tvarohovým krémem.

Ve čtvrtek nás čeká mladá studentka dvou vysokých škol Adéla (23). Adéla žije se svou babičkou a podle ní také sestaví menu. Adéla chce na předkrm udělat sýrové šnečky, ale vyklubou se z nichopravdu pořádní šneci! U ostatních chodů se bude snažit vyjít vstříc ostatním v tom, co jedí a nejedí, ale Mirkovi to bude vadit – není prý fér se přizpůsobovat svým hostům, když v počátku týdne ostatní tuto možnost nemají. Na své menu Adéla dále zařadí babiččinu bramborovou polévka s houbami, masovo-zeleninovou šťavnatou směs s rýží a babiččinu lahodnou tvarohovou bábovku s kávou či čajem.

Pátek bude patřit usměvavé Veronice (31), která vystudovala střední odbornou školu obchodní, po škole pracovala jako kalkulantka bourárny v masokombinátu, poté byla zaměstnaná jako asistentka jednatele ve firmě zabývající se likvidací odpadů. Po mateřské dovolené nastoupila na pozici skladové účetní na jatkách, ale bohužel zrovna nedávno dostala výpověď. Veroničino menu zní velmi slibně a jistě má šance na výhru: sýrové miniroládky s pečivem, cibulová polévka s parmezánem, nakládané řízečky se šťouchaným bramborem, kávový dezert.

 

Vyhraje 50 000 Kč jediný muž týdne, nebo to bude jedna z dam? Nebo se soutěžící o výhru nakonec podělí? Vše se dozvíte, stačí se s námi dívat na pokaždé jiné a pokaždé zajímavé Prostřeno!

 

reklama